Ел. инструментите. Консумативи.
slonoce - специалист
Колеги преди време си купих хоби електрожен ейнхел от практикер за 160 лева но въпросният електрожен имаше термо защита но нямаше вентилатор,в следствие на което термозащитата спираше на всеки електрод,решението купих 2 вентилатора и ги монтирах от вътрешната страна на корпуса на електрожена ,резултата е перфектни заварки 5-6 електрода 3йка ги няма за нищо и не прекъсва. При разглобяването зачистих клемите ,резултата са перфектни шевове и стабилна дъга. Надявам се съм бил полезен.
Stambolov - специалист
На мен ми бяха подарили по малкия вариант с механичен регулатор и вентилатор.Но и при него за един електрод работа се чака след това 2 цигари време-пауза.Та го разглобих и му смених вторичната намотка /която е от алуминиев проводник /с медна шина .Махнах и регулацията която допълнително внасяше загуби .Термодатчика го преместих на първичната като го изилирах със слюдена подложка .В момента машината работи много добре с 2,5мм електроди и задоволително с 3.25 мм.Бих искал да сменя и магнитопровода защото оригиналния е направен от две Ш образни части които са заварени /още загуби.../ Това е от мен ако някои има по малкия модел на Енхела или подобен с друго име и иска да го преработи ще помогна ......тел 0888/73 22 77
iva6ki - специалист
slonoce написа:
Колеги преди време си купих хоби електрожен ейнхел от практикер за 160 лева но въпросният електрожен имаше термо защита но нямаше вентилатор,в следствие на което термозащитата спираше на всеки електрод,решението купих 2 вентилатора и ги монтирах от вътрешната страна на корпуса на електрожена ,резултата е перфектни заварки 5-6 електрода 3йка ги няма за нищо и не прекъсва. При разглобяването зачистих клемите ,резултата са перфектни шевове и стабилна дъга. Надявам се съм бил полезен.
Колега пусни некоя снимка на тунинга и какви вентилатори си ползвал че и аз имам такъв и му сложих вентилатор ,но
без особен ефект
bayan - специалист
slonoce написа:
Колеги преди време си купих хоби електрожен ейнхел от практикер за 160 лева но въпросният електрожен имаше термо защита но нямаше вентилатор,в следствие на което термозащитата спираше на всеки електрод,решението купих 2 вентилатора и ги монтирах от вътрешната страна на корпуса на електрожена ,резултата е перфектни заварки 5-6 електрода 3йка ги няма за нищо и не прекъсва. При разглобяването зачистих клемите ,резултата са перфектни шевове и стабилна дъга. Надявам се съм бил полезен.
ако охлаждаш термо релето а под вторичната намотка има подмагнитваща която няма как да се охлади рискуваш да я изгориш при по продължителна работа
slonoce - специалист
Значи сложил съм венитлатор номер 1 Основен,на задния капак него го подбирате според диаметъра който е ,на отвора на капака ви в случая отидох в магазинче за ел компоненти с електрожена и го избрах,второто ветилаторче което е с размер на вентилатор от компютър се слага в долната част на електрожена,така се охлаждат намотките и отдолу за него където си намерите място двата вентилатора ги взех за 10 лева общо,вързал съм ги да работят постоянно когато е включен в тока електрожена,така дори и да не заварявате и да сте в почивка охлаждането ,работи за професионални заварки не става ,но за домашна работа да си направите лозница или врата на мазето с доработката е идеален.
slonoce - специалист
ами не вярвам да изгори ,защото заварявах без почивка днес пак 5 -6 електрода ,и почивката е само да ги сменя,2.5 и после опипах целият електрожен и никъде не е загрял охлаждането просто отвежда горежината веднага в процеса на работа,предполагам че ако се заваряват 15-20 електрода без почивка на максимална мощност пак ще включи защитата,но тук вече пак говорим че това е Хоби модел.

Тема "Доработка на електрожен ейнхел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: