НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление 
Дата и час: Пет Ное 28, 2014 8:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 348 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 1:31 pm 
специалист
Аватар

Наистина UC3530A е по-добър модел, но е доста по-скъп!
Но това не означава, че UC4020A не е хубав! Държи се много добре.
В момента има промоция по-ниска цена с подарък шина и верига, а през октомври ще е още по-ниска без подаръци!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 9:11 pm 
специалист
Аватар

Колеги имам Einhell 2240, вече съм нарязал около 5-6 кубика пресни дърва а маслото което е за смазване не е минало и 1/6 от резервоарчето, маслото е на растителна основа на хускварна ако има някакво значение.Като я пробвам на място тоест махнал съм шината и веригата и си пуска масло но не постоянен поток, а на пресекулки.Самият резервоар за масло е около 500 грама.Започвам да се притеснявам да не би да има някакъв проблем с машинката, дъската загрява и самата верига и я спирам за почивка но си мисля че до момента трябваше да е изхабила вече 2-3 резервоара с масло или бъркам?Моля ако някой има мнение по въпроса да даде съвет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 5:38 am 
майстор

По-показателно за мене е теста със сложена верига и форсиране на празен ход срещу вестник. Трябва да образува петно от финни капчици. Ползването на друго масло, стига да не е много гъсто, не би трябвало да е проблем. Препоръчват( в Германия задължават) растително от гледна точка, опазване от замърсяване с петролни продукти. А инче за нивото му, трябва да се следи периодично и допълва. При бензиновите си знаеш-едновременно пълниш двата резервоара, но тука няма как да стане.

Последна промяна mitko64 на Пон Окт 03, 2011 6:11 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 5:59 am 
майстор
Аватар

Може да изфорсираш на някаква повърхност без да я допираш. Ако машината работи 10-15 сек. няма как да не остави белег от маслото. Ние така правим на новите като продаваме, форсиране за да се види че помпата работи. Често се случва помпата да не подава масло, даже и на Husqvarna.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2011 2:19 pm 
специалист
Аватар

Ами сега преди малко говорих със служител в сервиза в Горна Оряховица.ОКазва се че специално този модел изразходвал много млако масло и той самия ми казва че с един резервоар съм можел да нарежа до 8 кубика дърва.Проблема е, че когато я пробвам на празен ход изкарва някакви мехурчета сякащ има въздух в системата, после започва да изкарва и масло но много слабо нищо общо с бензиновия трион.Аз се ядосах и я разпарчетосах да видя аджеба къде е проблема и в бързината счупих едната четка, сега трябва да чакам в сервиза да ги поръчат, искат ми цена от 12 лева за двете четки, незнам много ли е или малко?Но човека там ми каза че били уж сполучливи като модел.А най тъпото в случая е че съм си загубил касовата бележка от Баумакса и затова ще трябва да се разкарвам лично до Горна и да си платя и четките и монтажа, но така е...............................
p.s.Малка поправка резервоара е 110 грама а не 500 както съм написал отгоре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 8:48 am 
специалист
Аватар

малко ъп, няма ли някой да даде съвет?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 08, 2011 8:53 am 
майстор
Аватар

Какъв съвет? Дали са много 12 лв за четки? Не са.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 9:09 pm 
специалист
Аватар

Само за инфо триона вече работи, благодарение на компетентната намеса на служител на сервиза-няма да казвам името за да не е реклама, изненадата беше че четките бяха 16 лева а не 12 както се бяхме разбрали по телефона.Оправи се и смазването с маслото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 11:42 am 

Здравейте!Гледам темата няма движение,но все пак да се включа с въпрос.Та да започна като другите новобранци:
Баща ми иска електрически верижен трион за някой клон на ранчото или дръвце вкъщи.Не му се дават повече от 100 лв(гледал в Бриколаж брошура Райдър резачка),ама на мен не ми се купуват глупости и ще сложа някой лев от мен.Пообиколих и харесах SKIL 0780 (2000w,35cm Oregon) за 169лв и 5 годишна гаранция в Баумакс,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или цам.Неможах да преценя на бърз поглед,но имаше метален обков на зъбите. http://www.skileurope.com/cataloguegard ... F0150780AA Нищо друго не ми хареса до тия 170 лв,пък и 5 г.гаранция.Дайте някой съвет или мнение как с скилчето или кво да търся за тая пара.Знам че тортата е Макита,а черешката-Деволт(при инструментите,за резачките си нямам понятие),ама жената има тежка ръка и повече от 200лв няма да похарча.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 10:24 pm 
майстор

То тортата и черешката са си щил и хускварна. Среден клас -Партнер и МакКлош. За клони и тук там друвце, всеки китаец върши работа(имам вече Алко). За сериозна работа ползвам моторна щил 039. Гледай да е ПОНЕ 1800W.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 5:30 am 
Почти Безобиден
Аватар

johny01 написа:
..,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или ....
Ще прилича на Бош я, нали са една фирма.
Skil написа:
Развитието на Skil се ускорява още повече след придобиването й от Bosch през 1996 г.

Като имаш 5 години гаранция, действай смело.
Не е инструмент, който да ползваш за всекидневна употреба в работата си. Идеята е че дори и да остане 2-3 седмици в сервиза, не е болка за умиране.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 6:50 pm 

johny01 написа:
Здравейте!Гледам темата няма движение,но все пак да се включа с въпрос.Та да започна като другите новобранци:
Баща ми иска електрически верижен трион за някой клон на ранчото или дръвце вкъщи.Не му се дават повече от 100 лв(гледал в Бриколаж брошура Райдър резачка),ама на мен не ми се купуват глупости и ще сложа някой лев от мен.Пообиколих и харесах SKIL 0780 (2000w,35cm Oregon) за 169лв и 5 годишна гаранция в Баумакс,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или цам.Неможах да преценя на бърз поглед,но имаше метален обков на зъбите. http://www.skileurope.com/cataloguegard ... F0150780AA Нищо друго не ми хареса до тия 170 лв,пък и 5 г.гаранция.Дайте някой съвет или мнение как със скилчето или кво да търся за тая пара.Знам че тортата е Макита,а черешката-Деволт(при инструментите,за резачките си нямам понятие),ама жената има тежка ръка и повече от 200лв няма да похарча.

За да не ми опяват взех Райдър 09.Както предполагах,оказа се жив таш**-лее масло кат' Москвич 8ак,вие,бучи,вибрира,веригата се опъва трудно,да не казвам невъзможно с ключ-отверката,която са дали(добре,че имам една 40 сантова) и май е по-нискооборотна от дадените данни.Най-неприятното е,че се зачудва на по-дебели черничеви дърва,но като се има предвид,че веригата(и шината) няма ник'ва марка щампована на нея-к'во да говорим.
Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях.
пп Скилчето се оказа с пластмасово колело.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 8:45 pm 
специалист

johny01 написа:
johny01 написа:
Баща ми иска електрически верижен трион за някой клон на ранчото или дръвце вкъщи.Не му се дават повече от 100 лв(гледал в Бриколаж брошура Райдър резачка),ама на мен не ми се купуват глупости и ще сложа някой лев от мен.Пообиколих и харесах SKIL 0780 (2000w,35cm Oregon) за 169лв и 5 годишна гаранция в Баумакс,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или цам.Неможах да преценя на бърз поглед,но имаше метален обков на зъбите. http://www.skileurope.com/cataloguegard ... F0150780AA Нищо друго не ми хареса до тия 170 лв,пък и 5 г.гаранция.Дайте някой съвет или мнение как със скилчето или кво да търся за тая пара.Знам че тортата е Макита,а черешката-Деволт(при инструментите,за резачките си нямам понятие),ама жената има тежка ръка и повече от 200лв няма да похарча.

За да не ми опяват взех Райдър 09.Както предполагах,оказа се жив таш**-лее масло кат' Москвич 8ак,вие,бучи,вибрира,веригата се опъва трудно,да не казвам невъзможно с ключ-отверката,която са дали(добре,че имам една 40 сантова) и май е по-нискооборотна от дадените данни.Най-неприятното е,че се зачудва на по-дебели черничеви дърва,но като се има предвид,че веригата(и шината) няма ник'ва марка щампована на нея-к'во да говорим.
Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях.
пп Скилчето се оказа с пластмасово колело.

топлата вода е открита преди 2000 години.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 10:37 pm 

"Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях."
Беше ли за мен(аз да си решавам) щях да взема Bosch 35S(въртят ги на промоцийки около 200 лв в момента) или Sparky 1840,ама вторият не го видях под 230лв,така че Боша щеше да е в коша.То пак не е много късно...тоя Райдър няма да презимува,ама нямам време да се занимавам с дървата на бащата.
На повечето е известно,че читаво тънко няма;на другите е загуба на време да се обяснява.Хитрите се опитват да открият баланса,а умните да изкарат пара за най-доброто.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 11:08 pm 
специалист

Бих добавил: 200 лв щом са ви излишни , вземете "зелено бошче ' или "райдърче"...еднакво добри /калпави/ са :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 07, 2011 6:34 am 
майстор
Аватар

Хубавите модели са с метално водещо колело и съединител. Моделите Partner ES 1900 и аналогичния McCulloch PM 1900 струват 240 лв(препоръчителната), аналогичните, но 2200 вата с бърза смяна на шината и веригата са 288 лв. Има ги при всеки дистрибутор и той ще ви каже че са много прости и здрави. Много важно че Баумакс давали 5 години гаранция, тя не ви покрива консумативите така или иначе. Ако се работи с подобна машина няма да изкара и 5 месеца. Не си купувайте "на промоция" по 150 лв, просто за много малко повече пари ще си купите нещо хубаво, за което ще има части и след няколко години. Аз имам при мен моторни по 160 лв, даже съм вдигнал цената, защото поемам гаранцията. Майстора ги гледа с отвращение. За работа работят ама са боклуци. Това Sparky също не е добър вариант, аз съм дистрибутор и не го зареждам, за справка в момента се намира при колеги на 199 лв с втора верига. Хубавите модели на Husqvarna, Stihl, Dolmar(Makita) не ги коментираме, защото са скъпи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 4:33 pm 
специалист

здравейте колеги навил съм се да си взема такъв трион какво ще ми препоръчате до 300 лв трябва ми за рязане на дърва и кастрене в двора марките на които се спрял засега са
Makita
Partner
Mcculloch

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 5:53 pm 
специалист

Ако добавиш още 50 лв за това http://husqvarna-svishtov.com/Images/automn2011/236.jpg мисля, че ще е по-добър вариант от всички марки електрически...в момента цената е промоционална. П П забелязах една грешка в сайта им : от 01.09.2011 до 31.13.2011 http://husqvarna-svishtov.com/Companies.aspx...но машинката е на такава цена. Оглеждах я при дистрибутора им в Русе.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2011 6:35 am 
майстор
Аватар

Промоцията на Husqvarna e до 31.12, не че после няма да има друга. За тия пари McCulloch PM 2200 или Partner ES 2200, едно и също са. Метално колело, съединител, 2200 вата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 9:11 pm 
помощник

Здравейте,
търся инструмент за рязане на клони на дървета (от стълба), храсти, лози.
Какво ще ми препоръчате?
Какво Ви е мнението за този: http://electron.bg/black-decker-gk1000-p-59808.html

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 348 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа