• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Вместо да влачиш кабели вземи си механична кастрачка за клони с телескопичен прът, препоръчително с двоен полиспаст( Гардена имат такава). Аз ползвам китайска Orion, мисля беше за 16лв. с единичен полиспаст и бояджийски телескопичен прът за12лв. Кастри клони доказано до 4 см., а с монтирано трионче и по- дебели.
vikingt - помощник
mitko64 написа:
Вместо да влачиш кабели вземи си механична кастрачка за клони с телескопичен прът, препоръчително с двоен полиспаст( Гардена имат такава). Аз ползвам китайска Orion, мисля беше за 16лв. с единичен полиспаст и бояджийски телескопичен прът за12лв. Кастри клони доказано до 4 см., а с монтирано трионче и по- дебели.
Можеш ли да дадеш линк към такава кастрачка. Мисля, че се сещам за какво става въпрос, но не съм виждал с приставка трион.

Някой може ли да даде мнение за този "Алигатор" на Black@Decker?
mitko64 - майстор
Китаеца с триончето може да го видиш на сайта sofia.tradernet.bg и се води ножица за кастрене на клони HANDY Standart. Само цената е надута. Моята я купих от една железария в Лом, а пръта от Практикер. Скъпарските на Gardena може да ги разгледаш в сайта им, водят се пак ножици за кастрене на клони. При тях мисля ,че въжето е скрито в тръбата на телескопа. Ако си мераклия на верижна разгледай моторния тример на RTR с приставка за кастрене. То и щил имат такъв мултифункционален плюс култиватор- аератор, но цената е друга.
vikingt - помощник
Имам моторен тример с възможност за такава приставка, но ми се струва неподходящо за плодни дървета - сряза е много груб и неточен, а и много често рамото не достига го клона...

Този "алигатор" ми допада като идея, но не знам как е като функционалност :-?
Ето и моето мнение за ел. резачка Bosch AKE 30. Успях да счупя една такава, да я разглобя и изхвърля. Машинката не е лоша, но аз я ползвах за рязане на дебели дърва за горене. Реже здраво, дори по-добре от моторните, но... докато спре. След като я разглобих видях, че няма никакъв съединител. Двигателя е мощен, но предавката е пластмасова и при по-голямо натоварване оста превърта. Ако се ползва по предназначение машинката е перфектна, но определено не е предназначена за дърводобив.
sspoko - специалист
Колеги кажете от къде мога да купя зъбно колело което предава движението от двигателя към веригата за ALKO KE1750/40

Прикачен файл

DSC_8.jpg
DSC_8.jpg (94.87 KиБ) Видяна 7179 пъти
crez - майстор
Ето това е прабабата на хуксата :lol:

Прикачен файл

Bundesarchiv_Bild_101I-307-0757-23A%2C_Italien%2C_Baumf%C3%A4llen.jpg
Bundesarchiv_Bild_101I-307-0757-23A%2C_Italien%2C_Baumf%C3%A4llen.jpg (107.86 KиБ) Видяна 7179 пъти
profesionalist_wood - майстор
Не купувайте електрически резачки Райдер! Пълни боклуци са,ние в началото купихме 7 резачки ,една за мен и една бензинова на един роднина.За 2 години ги счупихме-на коя се прецака помпата,та бил стар модел,купете си нови и бла бла....дъската се огъне като клон,веригата почернее като въглен,резервоарчето за маслото се спука и тече...на коя за 1 месец изгорят четките от минимална работа...калпави ротори.....та минахме на друга марка RTR-пълна трагедия и се решихме на щилки накрая да минем и се спасихме :-D
ама досега масрафа ни е станал дебел! :weedman:
dragozow - майстор
Е добър ден. Това мелим толкова страници че ниската цена не е случайна.
sspoko - специалист
Дайте идея коя от двете да избера htt p://www.onlinemashini.bg/reza4ka-elektri4es ... 1800w/2367 или http://kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0 ... se-578.htm някои знаели каква е разликата между бялата и жълтата серия на тази фирма и още един въпрос кои вариант за закрепване на веригата е по удачен с двете гайки или този на бялата?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: