• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
hakama написа:
Здравейте, какво мислите за този трион, който сега е на промоция:
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-E15 ... _17746.htm
Аз си взех такъв без много да му мисля 2.2КВ за 135лв си е оферта, а и продавачката каза че мога да я върна до един месец ако не ми харесва нещо и е с 3годишна гаранция :)
Ще видим другата седмица като си ходя ще нарежим малко дърва да видим как ще се държи :)
mitko64 - майстор
И аз взех днес с триста зора. Впечатления дадох преди малко в темата за Парксайд.
Малкия - специалист
Здравейте, попаднах на резачка в баухаус Hurricane електрическа 2000/2400W съответно цени 110/170 лева моделите са Heka 20-40/24-40 , някой може ли да изкаже виждания дали стават :)
ще се режат дърва за огрев, дъб, бук, общо взето не ми се иска да правя някаква голяма инвенстиция, защото мислиме вече в посока да минаваме на други горива, но за този сезон ще са дървата
harvest - специалист
тази техника става ли на 2-3 кубика на сезон
http://www.mr-bricolage.bg/promo/887
Здравейте!Благодарение на тази тема си купих тази резачка McCulloch PM2200.Нарязах към 7-8куб.дърва и започна да искри много силно и шумно от четките.Отворих я като реших че същите са свършили,но си бяха видимо наред,почистих със ситна шкурка пластините на ротора,сглобих я отново,но промяна нямаше.Някой има ли идея какъв ще да и е проблема,по принцип си е в гаранция,но магазина от където я взех е на 60км.от мен и най-вероятно ще трябва да я оставя и после пак да ходя да я взема,та си мисля че ще ми е по-евтино да си я поправя сам,съмняваме да ли не от кондензатора дето е вързан за ключа,но не съм сигурен.Ще съм ви благодарен ако прочета и вашето мнение.
Kumay - майстор
markov75 написа:
...започна да искри много силно и шумно от четките...
Лошо! Вариантите са изгорял ротор, блокирали лагери или триене ротор в статор!
След като си я отварял и си "почиствал" колектора, най-вероятно ще ти откажат гаранцията.
Щом си на 60км от търговеца, защо не пробваш с телефонен разговор и куриер?
Съседът ми на вилата преди няколко месеца си купи резачка МТД - 1600 ватова за 140лв, и от тогава редовно си бръмчи с нея по двора, много е доволен за сега. Аз искарах късмет, взех на промоция 2000ватово МТД за 135 лв, миналата седмица и направих сефтето - гътнах без проблем 4 стари сливи, даже и ги разфасовах. Машинката се държи чудесно, препоръчвам я, най малкото като компромис цена-качество.
markov_75 - специалист
Kumay написа:
markov75 написа:
...започна да искри много силно и шумно от четките...
Лошо! Вариантите са изгорял ротор, блокирали лагери или триене ротор в статор!
След като си я отварял и си "почиствал" колектора, най-вероятно ще ти откажат гаранцията.
Щом си на 60км от търговеца, защо не пробваш с телефонен разговор и куриер?
Изненадващо и за мен но ми приеха гаранцията,изгорял ротор,чаках един месец,но накрая ми я оправиха.Евала на пичовете от сервиза!
stancho123 - специалист
Трябва ми верижен трион да си режа дървата.Лятото да отрежа 5-6дървета и да ги нарежа.
Общо взето това.
Насочил съм се към електрически ,защото не искам да съм отишъл на вилата и да дишам бензинови изпарения.
Марката към която съм се насочил е бош ,защото мисля че ще е най-доброто нещо което търся.
Избрал съм модел с шина 30см ,защото колкото е по-малка шината толкова повече ще реже ,принмерно с 1800W на 45см шина ,няма да е същото като 1800W с 30см и от друга гледна точка има по-голяма безопасност ,по трудно ще се нарежеш като е по-малко ,дърветата не са диаметър повече от 20см...
http://shop.kirov.net/?cid=109&pid=2078
Ето го триона.
Какво мислите за него?
Благодаря предварително!
dragozow - майстор
Гледай водещото колело от какъв материал е. Ако е пластмасово не я взимай.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: