• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Kasper - специалист
Makita 4020 е с метално колело, но стъпката на веригата е 1,1 т.е. веригите които имаш няма да можеш да ги ползваш.
Ако искаш машина с която ще забравиш какво е сервиз Makita UC3030, 3530 или 4030 - разликат е само в шината съответно 30см, 35см и 40 см. Мощен мотор и невероятно надеждна машина ... sorry ама Partnera пари не прави. И не преви грешка да си купуваш верига от Makita - голяма брадва!!! Машината работи със вериги на STIHL при това безпроблемно и цената е около 20 лв.!
Колкото до DOLMAR това е производител на резачки(при това едни от добрите!!!), който Makita купиха преди 10-ина години, както навремето HP купиха COMPAQ (става въпрос за двама от най големите производители на компютърна техника).
Ако се търси бюджетна машина и искаш да нямаш приблеми UC3020, 3520 или 4020 (отново разликата е във шината ...) е нещо с което работя без проблеми 3-та година - метално зъбно колело, 1800W двигател .... просто не слагай изгоряло автомобилно масло и след рязане задължително източвай резервоарчето за маслото.
Нещо което във останалите мнения не прочетох - шината се обръща периодично - когато режите се натоварва долната част на шината т.е. горната не работи. Ако я обръщате периодично примерно 5 до 10 кубика ще износвате каналите на шината равномерно и от двете страни и ще ви служи почти двапъти по-дълго време!!!
Kasper - специалист
Сега прочетох още веднъж и видях че не си упоменал стъпката на веригите които имаш т.е. може и да са 1,1. провери някъде по кутиите и на самите вдачи също би трябвало да е написано ... но иначе за качеството на машините грешка няма!!! :wink:
vipp1 - напреднал
За съжаление са 1,3 - равно на 0.50 инча както съм написал.

Ето точните данни: верига -OREGON® 91PJO57X (16", 3/8", 1,3mm)

шина - OREGON® 295056, която си беше в комплект с веригите.

Това за маслото не го знаех, мерси!
dragozow - майстор
vipp1 написа:
dragozow написа:
Вземи McCulloch/Partner, едно и също е. Специално тия модели са много здрави и изпитани, нямат детски болести. Имат метално водещо колело и съединител. Само сипваш масло и почистваш машината и няма грижа. Това Sparky е скръб, ако не си рязал с друга машина може да ти хареса. Макитата е Dolmar, не разбрах водещото колело какво и е. Имам сервиз на Макита под ръка и мога да ги питам, тук също има няколко човека които продават/ремонтират.
Най вероятно ще се насоча към McCulloch/Partner/2200/,
смущава ме единствено факта че на пазара ги пускат с верига и шина 35 см. Има ли такава възможност машината да се закупи с 40 см-рова, защото от старите боклуци ми останаха 3 вериги OREGON -16. 3/8 .050. 57 и шина за тях? Двете вериги са неизползвани.
Може да се замени шината и веригата. Имай предвид че с 35 см шина може да отрежеш 70 см дърво ако се наложи. Последните партиди идват с 35 см и зъбите на оригиналната верига са през един, един вид застраховка. Специално при машините на Husqvarna/McCulloch/Partner/Johnsered/Gardena/Flymo може да се работи с три различни дължини шини. Производителя слага средната или най-малката. Старите вериги ще ти станат, шината зависи с каква опашка е. Прилагам оригиналната инструкция:
http://4storing.com/64Kn9V_fthQ88tjz_caL

edit
в тоя форум не мога да прикача pdf?!?
mirk - майстор
dragozow написа:
***

edit
в тоя форум не мога да прикача pdf?!?
Архивираш го в .rar и става :)
agj - майстор
dragozow написа:
todor_velikov написа:
за да не отварям нова тема кажете нещо за ел.трион MTD -по думите на мой приятел пишело че са унгарски,и са с метално колело,човека иска да си я има за двора и да си нарязва дърва за печката.удачен вариант ли е за 200 лв?
И аз продавам MTD ама за дърворезачката недей, гарантирам че не е унгарска. Дай още малко пари и си купи друга да не те боли глава.
Тук http://profesionalni-instrumenti.com/36 ... 20/40.html пък пише че MTD е германска !? Метални водещи колела. Предаване на движението чрез инерциоен съединител. За което по напред в темата се написа че е по добре от това да е с пластмасово колело и предпазен щифт !?
И аз имам намерение да купувам ел. верижна резачка и затова моля да дадете съвет Приготвил съм около 200лв - за тази цена коя да избера Sparky или MTD или ако имате предложения- някоя друга марка и модел!?
dragozow - майстор
MTD не са добри като качество, аз съм продавал от тях. Косачките им са хубави ама на трионите ги няма. За 200 лв стават. С металното колело и съединителя е доста по-добре. На машините с пластмасово колело често им купуват такова, консуматив е. Малко да напънеш машината с пластмасовото и изронва зъбите, играе ролята на буфер. С металното го няма този момент. Унгарска е фирмата майка, произвеждат навсякъде.
vipp1 - напреднал
agj написа:
И аз имам намерение да купувам ел. верижна резачка и затова моля да дадете съвет Приготвил съм около 200лв - за тази цена коя да избера Sparky или MTD или ако имате предложения- някоя друга марка и модел!?
По едно време бех се загледал по тая - Gardena CST 3518 - около 180 - 190лева, но нека специалистите си кажат мнението. За бюджет под 200 лева получаваш машина със сервиз на Husqvarna все пак.


Изображение
agj - майстор
vipp1 написа:

По едно време бех се загледал по тая - Gardena CST 3518 - около 180 - 190лева, но нека специалистите си кажат мнението. За бюджет под 200 лева получаваш машина със сервиз на Husqvarna все пак.


Изображение
Днес ходих магазин на Husqvarna предложиха ми такава Gardena не знам дали беше съшия модел но ми хареса, дължината на меча е 360 mm цената - 189лв. С 2 годишна гаранция тези машините били немски , аз направо се навих да взема такава понеже и магазина си е специализиран с поддръжка и сервиз и мога да получа компетентни съвети от там..така че най –вероятно утре ще съм снова придобивка!
dragozow - майстор
Аз продавам от техните продукти, наистина са немски. Дърворезачките не са хубави, като са те видели че повече от 200 лв не даваш са ти казали че са прекрасни. Ако ще срежеш 3 кубика в годината ще ти свърши работа. Като гледам колелото на схемата си е пластмасово. Ако не бързаш мога като пазарувам да питам или да разглобя една да видя. Отдели малко повече пари ако искаш нещо качествено. Тая е направена да конкурира китайските Einhell, Royal, Black&Decker и др. Двегодишната гаранция не ти покрива водещото колело, като го купиш два пъти по 30 лв ето ти я разликата. Иначе признавам че е шарена. При мен само като им видят помпите и им се хвърлят. Те обаче са хубави.

едит
Модела 3518 според новата им ценова листа е сменен с 3519:
http://www.rubart.de/GARDENA-08862-20-E ... 71988.html
Може да имат и още от старите.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: