• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Не, на пазара има няколко големи вносителя на различни големи марки за консумативи. Важна е стъпката на веригата и броя прешлени. В повечето сервизи могат да ти отрежат всякаква дължина, имат големи рула. При нас веригите са Stihl или Oregon, един прешлен (това което влиза в шината) струва 0.40 лв. Отбий се в най-близкия ти сервиз за дърворезачки и питай.
sspoko - специалист
Зимата се наложи на бързо да си купя една ел машинка тъй като старата сдаде багажа /няколко поста по нагоре е снимката/ по съвет на колегата dragozow купих McCulloch PM 2200 сега успях да я изпробвам с пълно натоварване и вече нямам никакви съмнения в правилността на избора благодаря за съвета.
pirga - помощник
dragozow написа:
Не, на пазара има няколко големи вносителя на различни големи марки за консумативи. Важна е стъпката на веригата и броя прешлени. В повечето сервизи могат да ти отрежат всякаква дължина, имат големи рула. При нас веригите са Stihl или Oregon, един прешлен (това което влиза в шината) струва 0.40 лв. Отбий се в най-близкия ти сервиз за дърворезачки и питай.
благодаря!
в понеделник или вторник 23 - 24 ІV бих искал да мина да си купя една резачка но ми кажи ако е удобно къде точно е магазина където работиш и с какъв градски транспорт мога да дойда примерно от семинарията, орлов мост или хотел хемус
dragozow - майстор
Точния адрес е ул. Тракия 2, зад Дарик радио на Дондуков. Не съм сигурен от семинарията какъв транспорт минава, но ако се добереш до уневерситета тролей 2, слизаш преди моста Чавдар. Спирката се казва Бяло море.
pirga - помощник
dragozow написа:
Точния адрес е ул. Тракия 2, зад Дарик радио на Дондуков. Не съм сигурен от семинарията какъв транспорт минава, но ако се добереш до уневерситета тролей 2, слизаш преди моста Чавдар. Спирката се казва Бяло море.

Благодаря ще се оправя

първо вече имам резачка с подарък верига, та да благодаря на Драгозов.

второ в началото срещнах че след работа трябва да се източва маслото за веригата, това за всички резачки ли се отнася, при McCulloch PM 2200 може ли да се сипва слънчогледово олио вместо моторно масло?

един съвет към притежателите на хубава техника и инструменти - дублирай те ги с китаиски евтинджос, да има с какво да работи нежната ви половинка и за милите ви съседи дето са с по две леви ръце ама хобито им е да взимат инструменти на заем
pirga - помощник
днес най-сетне монтирах машината сипах масло и застанах пред един вестник включих я на 3 пъти по 5-10 секунди ама не хвърля масло по вестника - дали грешно съм монтирал меча и веригата .какво трябва да проверя преди да я занеса на сервиз, тя е в гаранция ама да не се излагам
dragozow - майстор
Напълни я до горе, ако не хвърля масло ще я погледнем.
mcm - специалист
Погледни на капака на веригата или под него, няма ли нарисувано накъде се слага веригата, също така погледни отвора на машината от където излиза маслото съвпада ли с тоя на шината, да не би да са запушени. Отворите са малки и може да си ги зацапал или да не си ги паснал, въпреки че меча няма как да го объркаш, той периодично се обръща за равномерно износване. Сипвай само подходящо двигателно масло примерно м10д или някое всесезонно, аз сипвам за веригата на щилката диона. Ако сипеш слънчогледово, едно че не смазва, защото не е за смазване а за готвене, и второ като граняса в машинката, така красиво ще я запуши, няма почистване.
fantom - специалист
Здравейте,
имам нужда от съвет, електрически трион на Ейнхел, вярно служи вече над 5 години, но почна да показва "характер" не иска да стартира, при раздрусване завърта и в момента в който наведа ножа да режа почва да губи обороти, вдигна ли го нагоре ножа възстановява оборотите, но не става за работа. :?
Според Вас къде е проблема?
Благодаря.
fbr - майстор
Най-вероятно прекъсва захранващия кабел, на мястото където влиза в корпуса на машината. Покажи го на някой, който има вземане-даване с електротехника и смятам че ще продължиш да си го ползваш.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: