• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Както се казва -не правете това в къщи.Просто ми стана интересен клипа защото е "Направи си сам",но е много опасно.Виждал как със редовен бензинов трион в некадърни ръце какви поразии прави.
mitko64 - майстор
dragozow написа:
Това е доста опасно, шанса да останете без пръсти, очи и др. е прекалено голям. Веригата може да излезе от водещото колело, няма предпазител срещу скъсване, няма мазане, няма спирачка. Вече има прилични електрически триони за 200 лв. Не си заслужава според мен, това е като с диска за дърво на ъглошлайфа, че даже по-опасно.
Сега има и около 100- тина лв., но тогава имаше само щил38, дружба и урал. Понеже си в търговията, не си ли виждал нещо като това, за което говоря по- горе? Нищо не мога да открия в нета. Даже се замислям дали само дъската не беше Sandvik, а разработката на Елтос, Ловеч.
dragozow - майстор
Виждал съм всякакви самоделки. Та даже и V8:
https://www.youtube.com/watch?v=T5WO9nulOXc
prascho - майстор
Интересува ме какво е положението след 4 години при клиентите закупили тези два модела Макита 3520 /3530 повечко пари/ и McCulloch PM2200?

-как са минали тези 4 години /имало ли е аварии, при кои компоненти/
-основни предимства на машинката /как се справя при рязането основно на дърва метровки с диаметри до 25см/
-основни недостатъци на машинката /след няколко сезонна работа как се държи механизма за бързо стягане на веригата, някакви проблеми с маслената помпа, по двигателя/
ZEDYCUS - майстор
С модел 3520-За три години нарязани към 10на кубика сурови и сухи дърва-бук, череша, орех и бряст имаше и към 30см в диаметър, без никакви проблеми.
Аварията ми е, че докато беше с калъфа на шината натиснах пуска и го прецаках. Друг проблем няма. Още не съм заточвал оригиналната верига.
Механизма за затягане си работи без проблем. С масло м10д го смазвам, кубик се реже с около 2 казанчета. маслената помпа си работи, иска само почистване на отвора към шината от трици след работа. Почти не загрява по време на работа.
Общо взето съм го използвал малко, тая година минах на друго отопление и ще се заседи. :partyman:
dragozow - майстор
Между другото електрическите триони на McCulloch PM 1900 и 2200 скоро няма да се внасят в България, ще ги заменят модели с пластмасови колелета без съединител. Скоро ще ви кажа срокове, но който е планирал покупка може да побърза. Моделите са корави и изпитани.
cakev79 - специалист
Видях,че единия модел го има в Метро.Как стоят нещата с гаранцията,само при тях ли важи или във всички сервизи.
dragozow - майстор
Вероятно в някой точно определен, виж на картата.
cakev79 - специалист
След като се спира модела,как ще продължи следгаранционното обслужване?
dragozow - майстор
Ми поне 10 години след това ще има части. Новите модели са два типа и още не се знае от кой ще се продава в България, има ги на сайта на McCulloch. Ще кажа със сигурност след 2 седмици, има един семинар на Husqvarna на който ще разберем подробности. Единия вариант е с напречен двигател, а другия с надлъжен. Гледам един клип и схемата на модела с надлъжен двигател. Електродвигателя чрез зъбно колело върти вала който замества водещото колело. Зъбното колело на задвижващия веригата вал е пластмасово и вероятно заминава при претоварване. Другото което виждам е че за смяна на маслена помпа освен че трябва да се разглоби машината трябва да се извади и електродвигателя, защото се намира от другата му страна. Мотора има защита от претоварване. Модела прилича на Husqvarna 321 EL, която се счита за успешен модел, но е доста скъпа.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: