• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,

Искам да се консултирам дали ме измамиха по няколко показателя.

Закупих акумулаторен верижен трион марка KraftWorld от българска фирма.
1. Модел не мога да дам, защото просто всякакво обозначение липсва, както на уреда, така и в сайта.
Описателното в сайта е "Немска Мини Резачка за Клони KraftWorld 36V 8Ah Акумулаторна с автоматично омасляване".
Помислих, че в сайта е пропуснат модела, но просто го няма и върху уреда. Абсолютно никакво обозначениe за нищо.
2. Резачката пристигна в куфарче с етикет KraftWorld, което куфарче няма нищо общо с резачката, а по формите вътре личи, че е предназначено за винтоверт. Господата от фирмата са изсипали съдържанието на резачката в куфарче с друго предназначение, набутали частите вътре. Може би трябва да съм благодарен, че поне всичките необходими части бяха в комплекта. Въпрос - KraftWorld - ползва ли универсално куфaрче за всичките си продукти, или това безобразие си е чисто българско творение? Доколкото разгледах в последствие по други модели резачки от други производители, бивам лишен от възможността да ползвам ползвам резачката в сглобен вид с това куфарче.
3. Ръководството за резачката е за друг модел резачка, без омасляване и липсва тази и важната част за експлоатацията на моята. Какво, колко масло -разход идникации за свършване.
4. Батериите са разпечатани, но изглеждат нови поне външно. На тях отново няма каквото и да било обозначение за модел, освен стикер указващ 36V 8Ah, но този стикер би могъл да бъде всякакъв. Това нормално ли е за марката KraftWorld? По-важното е че на батерията има тристепенен диоден индикатор за степента на зараждане и бутон, който да активира явно показанието. Нито индикаторът показва заряд, нито бутонът прави някакво включване на показание. Заряд обаче има някакъв, но колко не е ясно. След 3 часа зареждане - батерията успя да се зареди някакси.
5. Зарядно, на него пише поне 36V DC, Output, но при проверка с мултицет, показва 21 V напрежение. Това нормално ли е? А го премерих, защото след 3 часа зареждане индикаторът на зарядното продължаваше да си стои в червено. Едва когато ръчно го изключих и включих обратно в щепсела светна в зелено. Т.е. ако не бях го направил, щеше да си зарежда до отмаля. Дефектно ли е зареждането и къде би могла да е причината да не покаже заредена батерия - в захранването или в батерията?

Като обобщаващ въпрос - дефектна окомплектация ли ми пробутаха и какво бихте ме посъветвали - да я върна или не?
Andri01 - майстор
Според описанието - абсолютен боклук. Ако можеш връщай го.
ESPACE - майстор
Всичко е ала-бала. Ама предполагам и цената му е такава, смешна. Едва ли батерията е повече от 12V 1,5Ah.
Наясно ли си колко е голяма, колко тежи и колко струва истинска батерия 36V 8Ah? Около 2kg и 100$ и то от Алиекспрес.
съб ное 05, 2022 4:28 pmESPACE написа:
Всичко е ала-бала. Ама предполагам и цената му е такава, смешна. Едва ли батерията е повече от 12V 1,5Ah.
Наясно ли си колко е голяма, колко тежи и колко струва истинска батерия 36V 8Ah? Около 2kg и 100$ и то от Алиекспрес.
Цената е относително добра.
Но за батерията сте прав, сега като гледам подобни модели от гарантиран източник - амазон.де примерно, в тази ценови диапазон все са по 2Аh и в диапазона 12-20V
Т.е. у нас излиза: лъжци за техн.параметри + мизерия на окомплектация + дефектни части.

Поуката за мен е даже и да успея да го върна триона, повече от България ел.уреди няма да пазарувам явно - нищо повече никога!

П.С. Даже си намерих и модела там на същата цена, но с верните параметри:
2 x 21 V 2000 mAh rechargeable batteries. You can use the chainsaw in approx. 40-60 minutes, the charging time is only 1.5-2 hours.
И на батериите им работят диодните индикатори.

Баси и мошениците са у нас...
nikolson - майстор
Имате право да върнете стоката в 14 дневен срок. НО! За пет пари петел за пет пари пее. Т.е., няма да намерите за тези пари ( 120-150лв) нещо друго. В aliexpress са 70-80 лв/2Ач.
Andri01 - майстор
14 дневния срок важи само и единствено ,ако стоката е купена On Line!! В другия случай остава на добрата воля на продавача или я пращат за ремонт/ гаранционно/. Даже и Лидл взеха да се цензура..ват с това връщане.
Lutchezar - майстор
Основно правило в онлайн пазаруването, ниските цени и невероятните параметри обикновено крият проблем. Пазарува се от проверени сайтове и продавачи с преобладаващо положителни отзиви.
Сега си се научил как и къде да търсиш, следващия път ще е по-добре. В България също ги има на почти китайски цени тези стоки, но иска още повече търсене.
Kumay - майстор
съб ное 05, 2022 5:21 pmuser1020 написа:

Поуката за мен е даже и да успея да го върна триона, повече от България ел.уреди няма да пазарувам явно - нищо повече никога!
...
Баси и мошениците са у нас...
Нека да уточним, че сте го закупил от търгаш с един телефон за връзка, а не от търговец регистриран в НАП, в сайта на който е описана фирмата, адреса и т.н.

П.П. Няма връщане на този боклук, защото няма обратна връзка с "търговеца".
Lutchezar - майстор
Всеки превод в еконт автоматично отива в НАП, предполагам че и с другите куриери е същото, та поне данък се натрупва за плащане.
Kumay - майстор
съб ное 05, 2022 9:36 pmLutchezar написа:
Всеки превод в еконт автоматично отива в НАП, предполагам че и с другите куриери е същото, та поне данък се натрупва за плащане.
ВЕрваш ли? Пускат ги от името на чичо, леля, стринка, уйчо... И офисите на Еконт са в играта.
НАП следи редовните като мен и пишман търговците, дето се имат за тарикати.
  • 1
  • 2

Тема "Питане за акумулаторен верижен трион за кастрене клони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: