• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
янко - специалист
Здравейте,някой може ли да даде мнение за това https://www.mashini.bg/store/products/view/id/41965
BeTaTesTeR - напреднал
Eми дърво е, то няма почти никакви настройки за ВИГ заваряване. Ако можеш да дадеш малко повече пари, това е значително по-добре:

Jasic TIG/MMA 180 PULSE
MamaMy - майстор
На първия е изписано ПВ което с тези 35% е смешна работа. На втория даже не пише колко е, но само като видя такива надписи PRO, ECO, BIO, NANO и ми става ясно, че производителя не е коректен. Това си е нелоялна търговска практика (измама) за да си продават боклуците. По-добре да се заложи на някой от търговците препоръчвани в темата. Аз лично не съм работил с такива машини и препоръка не давам. Бих се облегнал единствено на доброто име на продавача.

Argo HP 180 Pulse ПВ 60% с 4 години гаранция-599лв.

DEL MMA / TIG Eco 200 Pulse ПВ 60% -649лв.
BeTaTesTeR - напреднал
За Jasic-a ако говориш на него ПВ-то при максималния ток също му е 35%, което не е чак толкова малко. Ако го взима за производство, не е най-добрия избор, но за вкъщи ще му стига. При ВИГ заваряване ще му е по-трудно да стигне ПВ-то отколкото при електрожен, обикновено се заваряват по-дребни и фини детайли за които другите методи не са подходящи. Но пък за сметка на това Jasic са от читавите китайци и този има пълната циклограма, прегаз, постгаз, пулс до 200Hz, спот, всичко. Това ми се струва по-важно, защото не те ограничава откъм функционалност и можеш по-добре да си свършиш работата. По-високо ПВ за сметка на липсващи половината и повече функции не ми изглежда добра сделка, ПВ-то няма да ти помогне при заваряване. А пък и за 3 минути непрекъснато заваряване ще направиш сигурно 50-60см шев при 180А и това ако заваряваш при 40 градуса околна температура, ако заваряваш при 25 градуса може и към 4 минути да е.

Този на АИГ не става ясно дали има високочестотно запалване. Най-добре да отиде там на място и да разгледа каква машина предлагат, защото в каталога им на сайта седят стари картинки, те имат нови машини и изобщо не става ясно тая цена за каква точно машина е.
Аз просто не намерих нищо по-евтино, което да предлага някаква сносна функционалност за ВИГ заваряване. Питащия да си разгледа и да прецени кое му е по-важно.
янко - специалист
С настройките не съм на ясно,знам само затихване и безконтактно запалване.Случайно го видях това апаратче и се замислих да го взема,но и на мен ми се видя странно това про.Имам теоподаващо дел 160 селфконтрол ,и май ще е по-добре да питам дали могат да му добавят аргонов модул.Бюджета е 700лв с бутилка
gogo7777 - майстор
Само заради глупостите, които пишат в превютата в сайтовете си, няма да купя от български търговец. Така и не се постараха да напишат свестни данни за машините, които продават (пробутват).
:drinkers:
B0bi - специалист
На "200" си пише, че може, но на "160" май. - не. Не пречи да се попита. Даже е добре да се каже и тук (за други).
hasko100 - специалист
Discover the ultimate in relaxed romance with the best casual dating platform!
Living Women
Finest casual Dating
gogo7777 - майстор
пон май 06, 2024 10:03 amянко написа:
С настройките не съм на ясно.....
Отговориха ти адекватно. Jasic e баш в десетката :wink:
speka_rs - майстор
пон май 06, 2024 10:03 amянко написа:
С настройките не съм на ясно,знам само затихване и безконтактно запалване.Случайно го видях това апаратче и се замислих да го взема,но и на мен ми се видя странно това про.Имам теоподаващо дел 160 селфконтрол ,и май ще е по-добре да питам дали могат да му добавят аргонов модул.Бюджета е 700лв с бутилка
Здрасти колега,

на твое място бих си взел отделна машина, не да добавям модул в селфоконтрола.
Основната ми причина за това е спокойствието, че да имаш някакав проблем с 1 та машина другата си е съвсем отделна и може да си свъшиш работата с нея.
Като ако ти добавят допълнителен модул в селфконтрола ти ще е с TIG Lift, а отделната машина ще си е със високочестотно заплаване.
Последна промяна от speka_rs на вт май 07, 2024 2:17 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: