• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
rolls - специалист
Знам, че темата не е за тоя раздел, но няма раздел "Ръчни инструменти". Спрял съм се на тия двата модела USAG 237 1/2 SI (около 94 кинта) и UNIOR 190 1/2 ABI (някъде към 78 лева).
Та идеята ми е следната УСАГ-а е с 32 зъба, а УНИОР-а със 75. Зъбките на УНИОР-а бидейки повече на брой трябва да са по дребни и следователно по-лесно могат да се изронят. Ясен ми е и факта, че с УНИОР-ската сменя зъб на 4,8 градуса, а другата - на 11,25.

Посъветвайте ме коя да взема ... а може и да дадете друго предложение ...

Прикачен файл

190 12 ABI.jpg
260 мм дължина; 75 зъба; 4,8 градуса ъгъл
190 12 ABI.jpg (25.16 KиБ) Видяна 7715 пъти

Прикачен файл

237 12 SI.jpg
260 мм дължина; 32 зъба; 11,25 градуса
237 12 SI.jpg (4.43 KиБ) Видяна 7715 пъти
ralev - специалист
rolls написа:
с УНИОР-ската сменя зъб на 4,8 градуса...
+1 за една тресчотка най-важното е да сменя зъб при малък градус
sasim - специалист
И аз съм за Unior доста добри са, а и както каза колегата по-горе колкото повече зъби толкова по-добре.Ползвам едни тресчотки на Beta, които са изключително добри, но са на малко по-друга цена.
rolls - специалист
sasim написа:
И аз съм за Unior доста добри са, а и както каза колегата по-горе колкото повече зъби толкова по-добре.Ползвам едни тресчотки на Beta, които са изключително добри, но са на малко по-друга цена.
Нещо като това ли? Цената я гледах към 80-90 кинта, не е кой знае колко голяма разликата ...

Или такава ...

Прикачен файл

920_55_c.jpg
920_55_c.jpg (58.03 KиБ) Видяна 7657 пъти
rolls - специалист
USAG 237 A 1/2, 72 зъба - на 5 градуса, някъде към 84 лева беше ...

Прикачен файл

237 A 12.jpg
237 A 12.jpg (16.5 KиБ) Видяна 7635 пъти
sasim - специалист
От втория вид е.Италянски инструменти с много добро качество и за мен са най-красивите ръчни инструменти, като бижута са. За съжаление всичките, с които работя са служебни, за лично ползване не мога да си позволя Beta.Този USAG последния също не е лош.
vk - специалист
Много скъпи тез тресчотки (80 - 90 лв), няма ли нещо за 20-30 лв, максимум до 50 лв ?
Mc Queen - специалист
По-ниски ценови клас са Riko.
И не са никак лоши.
ralev - специалист
Аз TONA съм си купил за 20лв. но тук става въпрос за тресчотли с малък ход която сменя зъб при малък градус. Които работи ежедневно и си пъха ръцете на тесни места знае за какво става дума и малкия градус се оценява достоино. Има тесни места на който не можеш да свършиш работа с евтина тресчотка.
Spokoiniq - майстор
Да не отварям нова тема, колеги-тресчотна отвертка предложете, мойта след 15г вярна служба и здраво напъване счупи ствола в частта, където влиза накрайника.Много често ми се налага по кола и мотор да я ползвам, електрически вариант не ме устройва заради компактността.Цената не е проблем.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на тресчотка ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: