• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Evgeni30 - специалист
Имам едно въпросче:

мисля да си взема бормашина, Budget от хипермаркерт за 20-25 лв (ударна) , ще мога ли да пробивам дупки в панел или да си взема ударна бормашина за 70 лв. Любител съм, :). Тези Budget се опасявам да не са слаби и да не могат нищо да правят !
За панел с ударна бормашина си е куца работа. Пробива се с много нерви и паузи(за да изтива свредела). На твое място бих се насочил към перфоратор, въпреки, че си любител. Все пак има и евтини варианти- под 100 лв. Казвам ти го като човек, който е пробивал панел с ударна бормашина и след това с перфоратора бях шокиран, колко лесно ставало.
EDI - майстор
Аз с пример ще ти кажа - жената преди 2 години ходила в КАУФЛАНД и видяла, че продават ударни бормашини по 15 лева.Взела една и ми я връчва вечерта - ето един подарък за теб, направо без пари.Още като я видях, разбрах каква е работата, ама реших да пробия една-две дупки.Пробвах на другия ден да пробия Ф6 с видия в бетон.Като понатиснах и спря да се върти.Да не говорим, че удар изобщо нямаше. :lol: Какво имаше вътре, като я отворих, няма да кизвам, да не те плаша. :lol: Иначе трябваше да е 500 вата.Та, мисълта ми е, вземи си една хубава ударна дрелка, ако не искаш перфоратор, сега поне избора е доста голям.
Evgeni30 - специалист
Аз искам да пробивам в панела, а също и в готова баня за някой друг аксесоар в плочките.

Какво точно да взема и да не е много скъпо.

Ударна дрелка или перфоратор?
velsi - Почетен майстор
Само перфоратор. С дрелка нищо няма да пробиеш.
Chefo77 - майстор
velsi написа:
Само перфоратор. С дрелка нищо няма да пробиеш.
Точно!
И с бормашина за 300 лева няма да докараш ефекта на перфоратор от 100. Ако ще дупчиш само тухла - да, но за бетон ... Да не говорим какъв екшън може да стане, ако срещнеш арматура и нямаш съединител.
За банята сякаш по-добре си вземи свредло с видия, но без удар - аз ползвам светлосините на Бош + винтоверт на бързи обороти + добро охлаждане и да ти кажа, ефектът е много добър. И не се притеснявам, че ще строша някоя плочка.
valentin112 - специалист
- аз ползвам светлосините на Бош + Откъде я извади светлосинята серия, имат зелена и синя /зелената е за домашни нужди, синята е профи/.... :? а свтлосинята?...за Чефо е въпросчето :lol: и няма винтоверт на "бързи обороти"...има винтоверт със 2 скорости :-D завивал ли си видия с 3000 оборота в минута?ще й се завие свят отвсякъде :shock:
Chefo77 - майстор
valentin112 написа:
- аз ползвам светлосините на Бош + Откъде я извади светлосинята серия, имат зелена и синя /зелената е за домашни нужди, синята е профи/.... :? а свтлосинята?...за Чефо е въпросчето :lol: и няма винтоверт на "бързи обороти"...има винтоверт със 2 скорости :-D завивал ли си видия с 3000 оборота в минута?ще й се завие свят отвсякъде :shock:
Хайде сега да четем внимателно:
За банята сякаш по-добре си вземи свредло с видия, но без удар - аз ползвам светлосините на Бош
- светлосиньото е за свредлото, не за машината. Има светлосини и тъмносини...
аз ползвам светлосините на Бош + винтоверт на бързи обороти
- бързите обороти на огромната част от винтовертите са около 1200-1400, свредлото е максимум до 2 000. Посочвам начина, който АЗ използвам, мисля че всеки технически грамотен човек може да съобрази написаното от задната страна на опаковката с конкретния електроинструмент, който ще използва. :wink:

Макар че едни виетнамци не успях да ги убедя, че едно тъмносиньо свредло не се ползва с удар - до последно (дори и след като го окепазиха) твърдяха, че с него може да се използва вибрация :)
valentin112 - специалист
ОК , "бързите обороти" т.е. втората скорост са около 1200, каква е "виетнамската "връзка?
valentin112 - специалист
Chefo77 написа:
velsi написа:
Само перфоратор. С дрелка нищо няма да пробиеш.
Точно!
И с бормашина за 300 лева няма да докараш ефекта на перфоратор от 100. Ако ще дупчиш само тухла - да, но за бетон ... Да не говорим какъв екшън може да стане, ако срещнеш арматура и нямаш съединител.
За банята сякаш по-добре си вземи свредло с видия, но без удар - аз ползвам светлосините на Бош + винтоверт на бързи обороти + добро охлаждане и да ти кажа, ефектът е много добър. И не се притеснявам, че ще строша някоя плочка.
Е така, Чефо, за перфоратор ли говорим или за дрелка, за светлосиня бургирия или за тъмносиня....за син Бош или за зелен, или за светлосин...изобщо за какво...извинявам се на автора на темата за офтопика!
  • 1
  • 2

Тема "бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: