• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Когато е за дървесни трици и стърготини не е проблем да се пригоди нещо. Има доста писано и в този форум. Проблемно е при свързване на фрези за канали. Преди месец правих един затворен предпазител за голям ъглошлайф с диамантен диск(върши работа) и го вързах за 100 литров бидон, 1/3 пълен с вода а изхода при капака го задигнах 70см. да не засмуква вода.На изхода на бидона вързах с утка Ф50 две битови прахосмукачки. Отначало около 10 минути работи добре и после водата ли се насити с тухлен прах( сгъсти се като червена боза) незнам, но започна яко да пуши покрай предпазителя.
dragozow - майстор
домашна прахосмукачка би трябвало да свърши работа
Забрави, ще свърши, но временно.
От Lavor кои бихте препоръчали?
Колко трици ще смуче? Питам, защото има малки едномоторни модели, но ако работиш много ще трябва постоянно да се занимаваш с прахосмукачката. Големите дву и тримоторни няма да ги счупиш и да искаш, но цената е друга. По разните сайтове ще видиш много модели, истината е че на склад има само това, което ти показвам. Ето ориентир:
http://www.argo-market.com/Products/Category/67
caribi - специалист
Здравейте пак! Много Ви благодаря за препоръките . Сега пък мой добър познат който е работил във фирма за дограма , ми препоръча да си търся турбина около 600вата :| Да съм търсел по вторични- за около 60 лв можело да намеря ! С маркуч извеждам засмуканото извън работилничката - маркуча да се вкара в чувал от плетените. По принцип рядко ползвам циркуляра , но пак повтарям -много се цапа помещението.И сега съм раздвоен, прахосмукачка или турбина? Някой да ползва турбина и евентуално отзиви? лек ден :)
  • 1
  • 2

Тема "прахоуловител или прахусмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: