• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте съфорумци. От извесно време насам си мисля как мога да си помедня едни метални блесни-беше ми подсказано чрез галванизация с прав ток в разтвор на меден сулфат. Интересуват ме подробности -като например кое да е катода и кое анода и какъв ел.изправител мога да ползвам-става ли захранване от компютър-имам едно 400W.Ще се радвам ако получа съвет!!!
fantom - специалист
може и безтоково да ги помедниш, т.е. химично, ако те интересува ще потърся рецепти... блесната какъв материал е? стомана?
teon - специалист
...аз съм пробвал с излъскано до блясък стоманено парче метал...предварително го обезмаслявам и го слагам в разтвор от син камък...след 1-2 дни помеднява без да му се пуска ток...
gogo7777 - майстор
По химичен път няма да стане щото няма да има блясък, а и не подлежи такова покритие на допълнително полиране. Трябва по галваничен път да се нанесе покритие няколко микрона и то в специален електролит с бляскообразувател. Блесните от какъв материал са направени за да ти дам по-точен отговор.
unisex - специалист
Да не ти убивам ентусиазма, но само си губиш времето.Накрая пак ще си купиш Мепс.И аз съм си правил сам блесни-е ловят,ловят колко да ловят?Накрая пак слагам Аглията или Лусокса. :roll:
sstefanov - майстор
teon написа:
...стоманено парче метал...
Е то оставаше да е стоманено парче дърво... :-D
teon - специалист
...демек дървена стомана... :wallbash:
gogo7777 - майстор
Да не ти убивам ентусиазма, но само си губиш времето.
А може намеренията да са му комерсиални :-D .
Блесните са метални самоделки.Риболуваме на блатото в с.Сребърна и там щуката е много настървена към помеднени блесни,но има страшно много закачки и скъпите блесни не са удачен вариант.Тово е причината да търся начин да ги галванизирам.
profesionalist_wood - майстор
а дали могат да се помедняват дръжки за врати със син камък...?
  • 1
  • 2

Тема "Помедняване на блесни-ел. захранване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: