Ел. инструментите. Консумативи.
dim_technik - напреднал
Здравейте, днес се "набабаних" с една оберфреза "Budget" от Практиктикер. Бях се зарекъл да не купувам от тая марка амаааааааааа............... Та, в окомплектовката има две цанги за 6mm-ви накрайници и няма за 8mm-ви. Въпроса ми е, има ли да се продава като резервна част цанга за 8 mm накрайник на фрезер или да "духам супата" :? . Между другото от Практикер казаха че не е проблем да върна оберфрезата, защото проверихме и другите комплекти - същата работа. Но на мен ми трябва инструмента а е на промоция 59 лв. до днес, а не ми се набутва за по-скъп! :cry:
Chefo77 - майстор
Ха!
8 мм не е ли на фрезата?
Това е джаджата за захващане на фрезерите, нали?
Да ти снимам моята какво има в комплекта да кажеш какво няма при теб?
dim_technik - напреднал
Да, това е джаджата за захващане на фрезерите. Ми на фрезата и като резервен консуматив са все 6mm.
Chefo77 - майстор
8 мм фрезер влиза директно, затова нямаш цанга за него. Имаш само за 6 мм.

Изображение

Виж какво имаш по-малко. Мисля обаче, че имаш еда цанга в повече :)
Между другото, фрезата е много готина. За любителски цели - особено. И тук-там за професионални. Аз я взех и след 3 часа си беше изкарала парите :)
dim_technik - напреднал
Хм, тои влиза директно ама няма какво да го държи, и колкото и да го стягаш си върви напред-назад :?
Chefo77 - майстор
Е ще се върти като сложиш фрезера, нали го стягаш с гайката! С червения бутон точно над гайката блокираш вала да не се върти, после с ключа стягаш гайката.
Ако не става, смени оберфрезата.
dim_technik - напреднал
Май така ще направя, отивам до Практикер !
dim_technik - напреднал
Офффффффф, тия в Практикер викат че има цанга и за 8 mm. Като се прибрах прочетох в указанията че за фрезери 8 mm се слага цанга 8 mm, а за 6 - съответно 6. Утре ще отида във фирмения им сервиз.
Chefo77 - майстор
dim_technik написа:
Офффффффф, тия в Практикер викат че има цанга и за 8 mm. Като се прибрах прочетох в указанията че за фрезери 8 mm се слага цанга 8 mm, а за 6 - съответно 6. Утре ще отида във фирмения им сервиз.
Да, прав си - има и 8 мм цанга! При мен е била сложена, затова съм вкарал 8 мм фрезер направо!

Изображение

Като развиеш гайката, излиза една пружинка. Цангата трябва да натиска тая пружинка. Ако някой е развивал гайката преди теб и цангата е била там, може да е изхвръкнала от пружинката.
Нараво ги тормози. Това е непълна окомплектовка. Нямаш работа в сервиза, имаш отношения с магазина!!! Няма проблем да ти върнат парите, но промоцията бяга.
kuger - майстор
Аз също купих такава, но преди поне пет години, беше в кутия, не куфар, и към нея имаше кутийка с фрезички - 6-8 или 10 бр. Така и не съм работил с нея досега.

Тема "Питане за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: