Ел. инструментите. Консумативи.
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
за ремонт на един апартамент (включително лепене на плочки в баня, коридор, кухня) нивелири с каква дължина ще ми трябва?
Препоръчайте ми марка и съответната ориентировъчна цена?
Наблюдението ми е , че продуктите на TOPMASTER са доста евтини в сравнение със SOLA например.
Разликата в качеството осезаемо ли е и струва ли си човек да купи по скъпия продукт в този случай.
Относно ползването на мастар - освен за започване на втория ред плочки-за нещо друго ще ми трябва ли?
Четох , че някои предпочитат в някое дървоселсо ателие да има изработят прави летви, други си купуват...
Днес във ВИЛАЗ видях едни алуминиви правоъгулни кухи профили нарязани на най различни дължини (този с дължина около 2 м струваше към 18 лева)
Нямаше стикет че това е мастар, но май служеше за това.

Гледам че продават и мастар с вградена либела...е па това не е ли е нивелир? Защо му викат мастар с либела??

Дайте ми практичен съвет за дейностите, които изредих (плочки под стена в баня, кухня + щпаковане на една малка част от стена с размери ш100 cm на в265 см) какви механични инструменто ще ми трябват?
Препоръчайте ми марка отговаряща на ниска цена -достатъчно добро качество.
Благодаря,
Иван
Бат Иво - специалист
За механичен нивелир не бях чул ама щом казваш!
Иначе този Топ мастер е боклук гУлем!
За България Сола е перфектният нивелир!
На теб ще ти свърши работа 60 или 80см. Нивелир.
За мастари сам трябва да прецениш в зависимост от нуждата ти. :partyman:
bigdragon - майстор
Ако не робуваш на марки, отиваш в магазина, избираш подходящ размер нивел и го слагаш на пода или масата. Отчиташ показанието (мястото на балончето) и го завърташ на 180 градуса, ако балончето е на същото място това е твоят нивел.
По същият начин се проверява и ампулата за вертикалите, само че на вертикална плоскост.

Ако робуваш на марки се прави същата проверка.....

ПП Разбира се, че предварително трябва да се огледа корпуса на нивела да не е крив.
Chefo77 - майстор
Що да е боклук, бат Иво? Това е нивел, ако показва точно и го пазиш, какво му е? Проверяваш му редовно показанията и грижи няма. Не си се сблъсквал с неточна Сола ли?
Миналата година си взех ТопМастер 150 см от Бриколаж. Е, 5 нивела мерих докато намеря този с минимално отклонение, ама нейсе :) :) Все още си показва добре :) За толкова пари - толкова :)
toni_g79 - специалист
На къде се завърта на 180 градуса? Демек на долу с ампулата така ли :?
Chefo77 - майстор
Е браво бе!
На 180 градуса - десния край отива вляво.
toni_g79 - специалист
Chefo77 написа:
Е браво бе!
На 180 градуса - десния край отива вляво.
:lol: :lol: Тъпичко ми прозвуча въпроса верно ,простете :wallbash: :wallbash: все пак благодарско за разяснението
професионал - специалист
Не,веднъж ампулата за вертикала да ти е отляво, а после отдясно - ако показва едно и също е ОК, ако има разлика в отчета лошо!А що се отнася до марките има и друго освен точността - евтините като ги чукнеш малко по-рязко и им се раздробява мехурчето - ако е студено трябва да пушиш цигара докато се стабилизира и е доста изнервящо!
batkoradko - специалист
180* са ако завъртиш левия край да дойде на мястото на десния. Няма значение каква марка е мастара, важното е да е по-дълъг и задължително чертичкити да ограничават точно мехурчето. На повечето ментета примерно мехурчето е 1см., а чертичките на 1.5см. В този случай мехурчето е в средата, а отклонението е голямо. Проверката на 180* е задължителна.
mitko64 - майстор
Някой може ли да даде отзиви за Stabila? Всички хвалят Сола, но мойте и двата дават отклонения по хоризонтала след падане(единивт само от 50 см.). Гледам цените са близки.

Тема "Съвет за покупка на механичен нивелир, мастар..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: