Ел. инструментите. Консумативи.
mar80 - специалист
Здравейте, къртача започна да ми създава проблем, не иска да кърти докато е студен. Реших да го отворя да видим има ли смазка. Направи ми впечатление, че вътре няма никаква грес, както другите инструменти. Само самите части имат леко намазано нещо черно, прилича на масло. Въпроса ми е с какво се смазват въпросните къртачи и колко смазка се слага, защото като го гледам определено има нужда.
mar80 - специалист
Разбрах, че смазването е с масло, но колко да сложа и какво масло, хидравлично дали ще стане.
ferrari4456 - специалист
За моя Bosch GBH 2-28DFV ходих от Киров и ми дадоха една грес, леко като масло доста течно.Отпред самото бутало се пръска първо с WD 40 и после с това се маже.При теб не знам патронника дали се маза за да се стигне до буталото.Вътре пак по мезанизмите от тази грес слагали.От киров ми го дадоха в една кутийка без пари само като ги питах, ако искаш ходи ги патай и вземи.Иначе дали става хидравлично масло би трябвало да става, не мога да кажа.
ПП Вътре механизмите ги чистят с нафта за да махнеш това черното.Предполагам праз и отработена грес е.
mar80 - специалист
Звънях и до сервиз на Бош. От там ми казаха, че се продава смазка по 50 мл. Слага се една тубичка. Количеството вече го знам, но дали ще стане хидравлично не питах, защото дори и да става едва ли ще ми кажат. Аз все пак му сложих хидравлично, заработи си перфектно, но ме притеснява маслото да не е по-рядко от оригиналното и да го изхвърли. Той си изхвърляше от патронника, но да не започне по много.

Тема "Въпрос за смазка за къртач BOSCH GSH 3 E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: