• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
майсторчето страхил - специалист
Аз имам такова от две години и съм много доволен от него :2thumbs:
Системата за закрепване на ножа е от чугун ,а не от алумин като при повечето зегита .Няма много ексти ,но работи добре.

Изображение
housedoktor - майстор
Не бих предпочел Скила пред Спарки.Ако цената е решаваща -може би Скил е добър избор за домашна употреба,но при интензивно натоварване бих предпочел Спаркито
kamataa - помощник
майсторчето страхил написа:
... е от чогун ,а не от алумин....
Нямам думи. То няма и такива термини - чогун и алумин. :lol: И имаш наглостта да се наречеш майсторче????? Аз бих се срамувал.... Но явно интелекта казва друго :?
майсторчето страхил - специалист
kamataa написа:
Нямам думи. То няма и такива термини - чогун и алумин. :lol: И имаш наглостта да се наречеш майсторче????? Аз бих се срамувал.... Но явно интелекта казва друго :?
Ако имаш предвид че съм нарекъл металите с неправилните им имена си прав (сиреч лош правопис),но "приятелю" вземи си оправи културата на езика и немисля че е добра идея да спамиш в темата на колегата.
kamataa - помощник
Прав си "приятелю". Опитай да промениш ника си, и да махнеш от него "майсторчето". Остани си прост Страхил. :lol: И без това лъжеш за възрастта си. Ти си поне над 60те :lol:
mirk - майстор
housedoktor написа:
Не бих предпочел Скила пред Спарки.Ако цената е решаваща -може би Скил е добър избор за домашна употреба,но при интензивно натоварване бих предпочел Спаркито
Машината ще е за домашни дейности - ремонт на дървена конструкция и рязане на плоскости от време на време. Цена около 100+ ме устройва щото не ми се взимат разни съмнителни истории за по 30-40 пари. За сега съм си харесал Скила, но ще мина да видя наживо и Спаркитата. Интересно защо не ги намирам за продажба в интернет да се ориентирам в цените им :?
madsnake - специалист
Колега аз лично мнение не мога да дам за зегето, но бащата работи с такова вече година и малко и е доста доволен. Ползва си го доста сериозно и няма никакви оплаквания от машинката.

П.С.
Колега kamataa с какво Страхил те засегна, че ти си позволи да даваш такива определения за него? Това че е сгрешил? 100% съм сигурен, че всеки разбра какво е искал да каже, това едно на ръка. Второ - той поне се изказа по темата, а ти какво направи? Реши, че след като ти е бил крив денят и трябва да избиеш във форума? Евала!
rolls - специалист
mirk написа:
housedoktor написа:
Не бих предпочел Скила пред Спарки.Ако цената е решаваща -може би Скил е добър избор за домашна употреба,но при интензивно натоварване бих предпочел Спаркито
Машината ще е за домашни дейности - ремонт на дървена конструкция и рязане на плоскости от време на време. Цена около 100+ ме устройва щото не ми се взимат разни съмнителни истории за по 30-40 пари. За сега съм си харесал Скила, но ще мина да видя наживо и Спаркитата. Интересно защо не ги намирам за продажба в интернет да се ориентирам в цените им :?
Ето - http://www.proshop.bg/rw/categories/122 ... se/page/1/ Тук има Спарки-та, ама тия дето си ги показал май са някакви нови модели.
Chefo77 - майстор
Колега, като решиш да дадеш 100+ за зеге, дали няма да стигнеш 140? Аз ползвам професионално (в смисъл - да работя с него, не че съм големия, нали) Bosch PSE 680 E (http://www.proshop.bg/rw/items/312211-b ... 680-e.html) и съм много доволен от него. Умишлено търсих точно този модел - обдухване на плота, плавен спусък и без "лашкаща" функция и със стария SDS захват, със завъртане за да освободи ножа. Със Скил съм работил точно с 3 модела - най-евтиния, най-скъпия и някакъв по средата, като и трите ми бяха много неудобни за работа. Самото зеге не ляга добре в ръката, голямо е и грубо и не може да се управлява много добре. Ножът стоеше много над плота и всеки момент имаш чувството, че ще се огъне и счупи. Все пак това са мои лични впечатления - просто ги споделям.
В никакъв случай не твърдя, че моя избор е най-правилния. Като се прецака това ми зеге, ще си взема или синя серия, или нещо друго професионално.
Влез в някой магазин, хвани "избора" в ръка и виж как ще стои там. Виж дали виждаш ръба на ножа, за мен например е изключително важно да виждам резеца - нещо, което много зегета не позволяват. Не се подлъгвай по това, че задължително трябва да има "лашкане" - с хубаво ножче тази функция не ти е необходима.
Успех в избора!
mirk - майстор
rolls написа:
Ето - http://www.proshop.bg/rw/categories/122 ... se/page/1/ Тук има Спарки-та, ама тия дето си ги показал май са някакви нови модели.
В български интернет магазин не ги намерих и двата модела, откриват се само в руски такива :? на цени приравнени до 145 лева за по големия модел. Колко са нови моделите не знам.

Chefo77 лягането в ръката е особено важно защото първата му задача ще бъде върху покрив, за това се и отказах от евтиния модел на Спарки - почти никаква ергономия. Това което ми показваш го гледах наживо в един магазин за същата цена, стори се удобно но се зачудиш защото нямаше лашкаща функция на ножа. Мислех си че трабва да я има тази функция за да реже бързо дъски, талпи и гредички. Но пък при рязане на плоскости ми трябва чист срез и се чудя дали въобще ми е необходимо с такъв параметър.

Има ли разлика при рязане с такова движение и без него например в дъски и наистина необходимо ли е?

И каква е ползата от регулирането на скороста въобще, кога се реже с ниска скорост. Мисля си че това нещо реже с оборотите си и намалят ли се няма да реже. :?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: