• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Mega - специалист
Колеги, трябва да си купя мултитул. Тук колега ми подсказа за Stanley FatMax FME600K. Как е спрямо синия Бош. Трябва утре да си взема машина. Трябва ми за ненатоварена, но професионална работа. Тоест като помощен инструмент, не основен. Важно ми е да има добър сервиз и да се внасят и продават качествени приставки. Предварително благодаря.
profesionalist_wood - майстор
Добри са, в щатите съм виждал някои произведени в Тайван останалия асортимент в САЩ. Ползват ги основно емигрантите по строежите заради достъпните части, скоро ги пуснаха в Ташев. Пишеше че били бранд на блек и декер ама дали е така не знам
rolls - специалист
1843 – Фредерик Т. Стенли и неговия брат Уилям започват да произвеждат болтове и метални аксесоари за врати в Ню Британ, Кънектикът, САЩ
1857 – Създаване на ново име на фирмата Стенли Уъркс – Тhe Stanley Works
1857 – Хенри Стенли, племенника на Фредерик основава – The Stanley Rule and level Company (Компания за рулетки и нивелири)
1966 – The Stanley Work излиза на Ню Йоркската борса
1970 – The Stanley Work закупува фабриката QUENOT-MABO в Безансон, Франция, водещ производител на измервателни инструменти в Европа
1980 – Покупка на MAC TOOLS и PROTO- две Американски компании произвеждащи инструменти за автомобилната промишленост
1986 – Покупка на BOSTITCH – производител на професионални пневматични инструменти и NATIONAL HAND TOOLS, произвеждащ механични инструменти
1989 – The Stanley Work поглъща RABONE-CHESTERMAN, Британски лидер в нивелирите и измервателните инструменти
1992 – Покупка на Чешкия производител на механични инструменти , TONA
1993 – Построяване на нова фабрика за свързващи инструменти във Вроцлав, Полша
1996 – Създаване на европейски клон на The Stanley Works, Stanley Europe
2004 – Покупка на CST/Berger, Илинойс, САЩ, лидер в производството на лазерни инструменти
2005 – The Stanley Work купува FACOM TOOLS, водещия европейски производител на професионални инструменти за автомобилната промишленост.
2009 - Stanley Work купува Black&Decker Corp за 3.46 млрд. долара

DeWalt е бранд на Black&Decker ...
profesionalist_wood написа:
...някои произведени в Тайван останалия асортимент в САЩ. ...
Не съм убеден, че само някои са тайвански ...
Последна промяна от rolls на ср окт 30, 2013 10:32 pm, променено общо 1 път.
profesionalist_wood - майстор
Малко е циганска историята й, един поглъща компания друг купува.... :lol: Пълна каша е
Chefo77 - майстор
profesionalist_wood написа:
Добри са, в щатите съм виждал някои произведени в Тайван останалия асортимент в САЩ. Ползват ги основно емигрантите по строежите заради достъпните части, скоро ги пуснаха в Ташев. Пишеше че били бранд на блек и декер ама дали е така не знам
Ако са бранд на Black and decker, това е достатъчна причина да избягам от тях :)
Аз бих заложил на син Бош. Не заради друго, Стенли-то може и по-добро да е, но за Боша поне има консумативи под път и над път, сервизи и т.н.
Имай предвид, че въпросните консумативи са си доста скъпички.
rolls - специалист
Купуват марки на килограм и налагат политиката си за увеличаване на печалбата за сметка на качеството ...
Заради това хората вече псуват тресчотките на ФАКОМ, защото са made in далечния изток.
Верно е и че има асортимент, който не стига до БГ, ама ...
rolls - специалист
Chefo77 написа:
Ако са бранд на Black and decker, това е достатъчна причина да избягам от тях :) ...
Както някой беше казал (май) в един друг форум: тоя Блек&Декер не е същия, дето дядо ти го е купувал едно време ...
profesionalist_wood - майстор
Ми то аз като купих силиконов пистолет на Бош, още на втория ден се счупи и го хвърлих и пише MADE IN ROMANIA :shock:

rolls не очаквах Факом да са толкова зле, аз имам отвертка на факом от 27 години, от онези прозрачните оранжеви на цвят...още е на служба :) и в работата имахме доста от старите инструменти
colyo - специалист
За професионална и точна работа горещо ти препоръчвам FEIN (мисля, че мултиджиджавката е тяхна разработка). Цената е като на BOSCH, а разликата е огромна. Синия Бош като удобство при работа е съизмеримо с това на Парксайда, който ползвам в момента. Единствено не съм сигурен за консумативите дали са като на Боша (макар, че на Бош изобщо не са евтини).

http://napravisam.net/?p=4482

http://www.euromarket-group.com/bg/prod ... lti-master
rolls - специалист
colyo написа:
За професионална и точна работа горещо ти препоръчвам FEIN (мисля, че мултиджиджавката е тяхна разработка). Цената е като на BOSCH, а разликата е огромна
Тяхна разработка е, както и първата в света електрическа бормашина. Цената обаче е по-висока от на Бош-а.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Multi Tool (Мулти нож) - Избор, покупка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: