• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Тъй като малко по малко разширяваме дейността, ми предстои покупка на пистолет за горещ въздух - засега за лепене на виниловите настилки. Насочил съм се към ТОЗИ модел. Заслужава ли си, или можете да ме насочите към друг модел/марка в близък ценови клас. Задължително трябва да има в продажба различни дюзи - в случая ми трябва такава за винила, за този я има в Ташев.
И благодаря предварително!

P.S. Насочил съм се към тази марка, защото от електроинструментите произвеждат само пистолети за горещ въздух и за топъл силикон. От последните произвеждат за Метабо, за Бош и за кого ли още не ... Жената лепи с такъв, огИн е :)

ЕДИТ: Сега видях, и ТОЗИ модел. Виждам, че е в куфар и (вероятно) с необходимите дюзи. Някой нещо за него?
marian1 - майстор
Ми аз като разгледах стейна, и него в куфар го предлагат. За дюзите - я виж в подарялника продаваха по 5лв бройката - различни модели хах .... стейна е на 3 скорости - боша не разбрах с колко е....
Фитилчо - майстор
За топъл силикон имам и аз Стейнел и е адски добър наистина.
Бих се насочик към СТейнела и аз :wink:
Фитилчо - майстор
За топъл силикон имам и аз Стейнел и е адски добър наистина.
Бих се насочик към СТейнела и аз :wink:
Chefo77 - майстор
marian1 написа:
Ми аз като разгледах стейна, и него в куфар го предлагат. За дюзите - я виж в подарялника продаваха по 5лв бройката - различни модели хах .... стейна е на 3 скорости - боша не разбрах с колко е....
Бошът е с многостепенна софтуеърна настройка - управление с бутони нагоре-надолу, 10-ина степени.
Това и допълнителните гъзарийки ме бутат към него. И двата са производство на Steinel :)
nikolson - майстор
Аналогът на Боша е Steinel HG 2310.
EDI - майстор
По принцип всеки пистолет ще ти свърши работа, дори и този от 50 лева.Другото накачено по тях - скорости, електроника и други такива вече е за "гъзария" дето се вика :lol: .Въпроса е да дава горе-долу градусите, дето ти трябват, макар дори и най-дървените са над 500 градуса.Аз имам един ПАРКСАЙД, ама купен преди 20 години - две степени и нищо повече.Що врати е обелил в къщи и що друга работа е свършил и още е жив.Иначе ЩАЙНЕЛ са си класика в този вид машини.
Chefo77 - майстор
Поръчах този, да видим дали си заслужава суперлативите. По думите на доверения търговец (не продавача, а доверен търговец), дисплеят показва зададена температура, но тези показания не са адекватни, когато се използва стесняваща дюза. Затова за по-коректно измерване прилагат джаджата в комплекта, тя мери температурата в точката на контакт на дюзата с материала. А и може да се използва за отделен термоспот :)
А е и HG серия, УЖ по-висок клас от HL...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
EDI написа:
По принцип всеки пистолет ще ...
Така, ама ще работи интелигентния шеф. Ако ще се върши много работа от всякакви наемници, си трябва по-интелигентна машинка
Chefo77 - майстор
Това последното не го разбрах ... :)
  • 1
  • 2

Тема "Пистолет за горещ въздух - Steinel, или ... ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: