Ел. инструментите. Консумативи.
mialy - помощник
Здравейте!
Не съм сигурен дали трябваше нова тема да отварям, или да пиша в другата – "Машината ви е повредена- попитайте ТУК"...

Преди 2-3 месеца си взех Makita hr2470, като до сега не е ползван освен за пробиването на една единствена дупка, на практика си е чисто нов, с гаранция. Идеята е това лято да го впрегна в работа за пробиване на няколко отвори в тухлена стена за поставяне на конзоли, и съответно прокопаване на канали; в последствие и за други неща ще се ползва. През това време купих и някой друг консуматив. Взех си някаква евтина боркорона с опашка на Raider 65mm, но забелязах доста сериозно кривене при въртенето. От две-трите свредла, с които разполагам, също има такова кривене, но е доста по-слабо изразено.

Не съм майстор, за пръв път дори пипам перфоратор, та се чудя това дефект на машината ли е, или е нещо „нормално“? :? Искам да знам дали да го нося на сервиз. Имам една дрелка спарки-елтос от преди 15+ години, и до момента не съм забелязвал такова нещо, но тя и не е с SDS+ патронник.

Тук съм заснел видео за какво става дума:
https://www.youtube.com/watch?v=O7D73iusb2c
Kumay - майстор
На машината И няма нищо, но боркороната определено е крива!
В началото на клипа се вижда, че капачата мята, но това не е патронника, а предпазна капачка.
Свредлото за бетон се въртеше добре, но короната...
Не можеш да сравняваш патронник на бормашина със SDS+ захват на перфоратор - при бормашината три челюсти затягат свредлото, а при SDS+ един гумен пръстен уплътнява...
mialy - помощник
Благодаря за успокоението!
Явно в някакви филми съм се вкарал... :roll:

Аз си помислих, че SDS+ може да има малки отклонения, все пак предназначението* е по-скоро за къртене, а не толкова пробиване с голяма прецизност, но като видях какво се случва с боркороната съвсем се уплаших... Ще се купува друга, то се е видяло, този път обаче не от тази марка :)

--
* Това са си мои размишления предвид в кои машини се среща SDS+ и SDS-max... Не претендирам изобщо да съм прав.
lubomirlz - специалист
Тая боркорона идва голяма, за тази машинка. Ще се задейства постоянно съединителя.

Тема "hr2470 - кривене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: