• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
svetoslav_04 - помощник
Здравейте решил съм да си купя ъглошлайф 125 мм. Макита или Бош ,но колко вата да е ? Слушал съм че трябва да е над 1500 вата за да не спира като го натиснеш повече или са ме излъгали ? Предварително ви благодаря и ще се радвам ако ми дадете съвет за покупката ?Ъгошлайфа ще го ползвам за домашни условия няма са ползва много.
Последна промяна от svetoslav_04 на пет дек 04, 2015 9:49 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
А, шлайфа ще бъде ползван за ... ?
ESPACE - майстор
Щом ще е за домашни условия не ти трябва 1400-1500W. Вземи си нещо в диапазона 1000-1200W задължително с регулиране на оборотите.
keymaker - специалист
В работата ползваме макита 4530 710вата, изкарват средно по 4 мес. като за това време работят по 14-15 ч. на ден без събота и неделя и празничните дни. Ползваме ги с ламелни шкурки 125мм. Най честия проблем са четките ,слагаме нови 2 пъти и след това в контейнера , защото колекторните пластини са износени вече .
А най гот е с пневматичен, имам ''SP Air'' 1256 ,веднъж в седмицата грес на предавката и да му е яко дупе на компресора, и задължително с по дебелички ръкавици защото след 4-5 часа як бой се заскрежава почти целия.
Като стане ''спарки''-то за боклука ще си взема макита , ама като гледам колко го ползвам май скоро няма да е.
Kirilpm - специалист
Това че малък шлайф трябва да е над 1500w е за да не спира като го понатиснеш за мен е пълна глупост,имам 700 ватово спарки от първите модели малки шлайфове и няма такъв филм да спира като го натиснеш,нито при шлайфане нито при рязане.А 125мм шлайф не съм срещал с мощност над 1500в.Важното е да е с разумни габарити,удобен бутон за пускане и да ти стои добре в ръката.Екстрите според зависи за какво го ползваш.
Dan40PancheF - специалист
Няколко въпроса? Защо трябва да се натиска ? Има ли машина която да е проектирана да издържа на натискане ?

Аз съм доволен от макита , бош не , спарки не , от евтините за домашни райдер 43 с регулиране на оборотите да , айнхелл Не . имам една аyo.... нещо си , на 5 години използува се за рязане на плочки,камъни ,шлайфане на мазилки и прочие , още държи ,а беше 10 -12 лв. Всичко зависи от предназначението на ползване ,другото е естетиката.
Chefo77 - майстор
Аз пък си мисля, че едно GWS 850 CE ще му е перфектен. Константна електроника, регулиране на оборотите, 850 вата ... Ако иска повече, в момента 17-125 CIE е в акция (250 лева) и е произведен в Германия (повтарям - Германия).
На Данчо мога да му пратя поздрави за сравнението Макита - Бош при малките шлайфове :wink: Не с лошо, разбира се, просто да го отбележа.
ZEDYCUS - майстор
9557 модела е 115мм, в сайта са объркали. 9558 е 125мм.
Ползвам 3 модела на макита с 125мм диск- 9555, 9558 и 9564(със сменен предпазител на 125мм ) Най ми е удобен за работа с една ръка този първият със само 710 вата-много лек.
С реглажа на оборотите последния модел рядко работя, по тежък е и си трябва и другата ръка. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Избор на ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: