• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
lyubohar - майстор
Опитах с търсачката да намеря тема,но нещо тя не работи?

Та,имам винтоверт Makita 6260 D.
Служи ми вярно 3-4 години.
Но нещо не се зареждат батериите.
Забелязвам,че лампата на зареждачката почва да редува червено-зелено.
Имам съмнения за батериите,но не съм сигурен какво значи това редуване на цветовете.
Има ли някой идея как се отварят тези батерии?
Благодаря.

П.П.
Извинявам се сега видях,че на зареждачката си пише,че редуването значи-за нови батерии.:x
Остава втория въпрос-как се отваря батерията?
ZEDYCUS - майстор
На стария винтоверт 6270 бях с 1,3 ачаса батерия и беше залепена не се разглобяваше. . А червено и зелено си е за нова батерия. Провери за рециклиране колко ще струва в Пловдив, май рециклират в Томика при Николай, а бях мяркал и една друга обява за Пловдив в ОЛХ.
lyubohar - майстор
Опитах следния номер-когато почна да сменя я извадих и па я сложих.
Така 4-5 пъти.И почна да си зарежда нормално.
След час си светна зелено.
Батерията се затопли,както си е нормално.
Ясно,че е временно решение.
nikolson - майстор
В София съм чувал за тези http://valbis.com/aboutus/references
Знам хора, които им ползват услугите.
joroantonov - специалист
Тия на "Будапеща" май са "както стане" в бившата ми работа доста батерии рециклираха и само 2 изкараха над половин година да са читави. Батериите бяха Ni-Cd ако има значение.
anabolicbeast - специалист
Здравейте колеги, решил съм да сменя Райдера с нещо по-качествено и мощно! Спрял съм се на Makita BHP458, вероятно ще се поръчва от сайт от Англия, но не мога да разбера защо всички винтоверти от този модел в ebay им дават максимален въртящ момент 88 Нм, а в България по сайтовете и в едно списание на Макита дават 91 Нм? Възможно ли е да е някаква реплика или нещо подобно. Приемам и други предложения в ценови клас до 450лв. с доставка и т.н., като условията са да има удар и въртящ момент поне 80 Нм.
Kumay - майстор
anabolicbeast написа:
...Спрял съм се на Makita BHP458, вероятно ще се поръчва от сайт от Англия, но не мога да разбера защо всички винтоверти от този модел в ebay им дават максимален въртящ момент 88 Нм, а в България по сайтовете и в едно списание на Макита дават 91 Нм? .
Най вероятно не знаят какво пишат!
Ето ти линк към глобалния сайт на Макита И там си пише 91Nm
anabolicbeast - специалист
Kumay написа:
anabolicbeast написа:
...Спрял съм се на Makita BHP458, вероятно ще се поръчва от сайт от Англия, но не мога да разбера защо всички винтоверти от този модел в ebay им дават максимален въртящ момент 88 Нм, а в България по сайтовете и в едно списание на Макита дават 91 Нм? .
Най вероятно не знаят какво пишат!
Ето ти линк към глобалния сайт на Макита И там си пише 91Nm
Интересното е, че във всички обяви в ebay е обявена такава стойност, отделно има разминаване и в оборотите без товар на втора скорост, който в една обява са 1800, а в друга 2000. :-?
Kumay - майстор
Мислиш ли, че тези от ebay са пипали или виждали на живо машина? Като нашите онлайн/безналични/ търговци - копи... пейст... :lol:
krasko_ood - специалист
Здравейте някой има ли впечатления за ВИНТОВЕРТ RAIDER RDP-CDL02 /LI-ION, 18V http://www.onlinemashini.bg/akumulatorn ... oari-/5405
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: