• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
valat111 - специалист
Стив, писали сме заедно :) тук са 10...умножено по 1.2 дали прави 18...да се връщам ли 1-ви клас?
root666 - специалист
Благодаря ви колеги, ето затова се допитвам първо до форума. А мога ли от едно старо компютърно захранване да захраня винтоверта, на който не му държи батерията? Достатъчен ли ще е ампеража?
stiv1961 - майстор
valat111 написа:
Стив, писали сме заедно :) тук са 10...умножено по 1.2 дали прави 18...да се връщам ли 1-ви клас?
Твоята машинка пак е по-добра от моята :) Моят винтоверт се оказа 9.6 волта.
Значи днес си дойдох на село и се сетих за винтоверта.Оказа се, че и моят е на 12 волта.Има два елемента в куплунга,който влиза във винтоверта,но на снимките не се виждат.Равносметка-на винтоверта пише 18 волта,а всъщност е 12 . И зарядното дава 16,3 волта без товар.

Прикачен файл

220920111431.jpg
Последна промяна от stiv1961 на чет сеп 22, 2011 6:10 pm, променено общо 1 път.
valat111 - специалист
root666 написа:
Благодаря ви колеги, ето затова се допитвам първо до форума. А мога ли от едно старо компютърно захранване да захраня винтоверта, на който не му държи батерията? Достатъчен ли ще е ампеража?
съмнявам се, но ще направя опит и ще пиша.
valat111 - специалист
Направих опита с един стар винтоверт Макита 9,6 волта. И друг път съм го включвал в оловен акумулатор 12В, 1.3 Ач. Тоя път през ампермер. Опитът показа следното: при пускане моментно отчита 6 А и после в работен режим слиза на около 3А. Дано съм бил полезен.
moimoimoi - майстор
valat111 написа:
Направих опита с един стар винтоверт Макита 9,6 волта. И друг път съм го включвал в оловен акумулатор 12В, 1.3 Ач. Тоя път през ампермер. Опитът показа следното: при пускане моментно отчита 6 А и после в работен режим слиза на около 3А. Дано съм бил полезен.
6 ампера пусков ток
3 ампера -ток на празен ход
а колко ампера е при максимално натоварване?.........предполагам надминава 10ампера
valat111 - специалист
moimoimoi написа:
valat111 написа:
Направих опита с един стар винтоверт Макита 9,6 волта. И друг път съм го включвал в оловен акумулатор 12В, 1.3 Ач. Тоя път през ампермер. Опитът показа следното: при пускане моментно отчита 6 А и после в работен режим слиза на около 3А. Дано съм бил полезен.
6 ампера пусков ток
3 ампера -ток на празен ход
а колко ампера е при максимално натоварване?.........предполагам надминава 10ампера
Ще направя и този опит...но мултицета ми има обхват само до 10 А, а амперклещите ми мерят само променлив ток...и ще напиша резултатите.
valat111 - специалист
Новият експеримент показа: хващам с ръка патронника /увит с парцал/, почти го спирам, мултицета отчита 8А.
Panzer - специалист
Вчера си получих дългоочаквания винтоверт Bosch GSR 10,8-2-Li, само остава да го пробвам близките дни :-D

Прикачен файл

DSCN0486.JPG

Прикачен файл

DSCN0484.JPG
EDI - майстор
Честито.Ще видиш какъв дзвер е. :partyman:
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: