• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
marto - специалист
От няколко месеца го ползвам GSR-а и смея да твърдя че е
уникална машина!!!! :)
Честито :supz:

Изображение
Panzer - специалист
И аз искам такъв калъф за колана :)
zz_stefanov - майстор
Panzer, честито дълго да ти служи. От къде и за колко го купи? В киров са по 340 лева.
Panzer - специалист
Oт немския и-бей. Излезе ми 280 лв., като транспорта не съм го плащал, използвах , че братовчедка ми се прибираше от Германия.
mitko64 - майстор
Panzer написа:
И аз искам такъв калъф за колана :)
Този калъф по мое мнение е малко тесничък( поне при мене) и се закопчава с доста зор.
moji - напреднал
zz_stefanov написа:
Panzer, честито дълго да ти служи. От къде и за колко го купи? В киров са по 340 лева.
в Тръпкови, вчера си го закупих за 265 лева с подарък часовник.
dpp - специалист
Интересно колко му държи батерията на Бошчето.. 10.8V :?
Аз мислих- мислих и пак си взех с "нормална" батерия 14.4V. Хареса ми промоцията на Метабото с две батерии и 30минутно зарядно. Отнесох едно за 320лв! Пробвах и аналогичния Бош, но първо че не ми хареса самия звук и работата му на постепенно тръгване / някак рязко тръгва, реглажа на оборотите не ми хареса../ , второ идва с кутия картонена, трето модела който е с пластмасова кутия е от тея с новите L-Боксове дето може да събере 2 винтоверта вътре.. :shock: , четвърто - цената на обикновения с две батерии с 100лв над Метабото, тоя с L -бокс кутията с 3 батерии и 160лв отгоре..мерси... Стария ми Бош му се споминаха NiCa батериите и трябваше или да си поръчвам 2 броя за 140лв или да си взимам нова по 120 бройката в БГ ..та минах на LiOn.
Колегата по-горе питаше за захранване от компютър. Значи по принцип става , но някой / 90%/ от по -качествените PSU имат защита по ток нa изхода. Аз преустроих едно обикновено / пробвах поне 10 броя/ за 12V -я ми Бош и работи. Но понякога изключва защитата. Случва се когато развиваш примерно много здраво затегнат винт /в бук или дъб примерно/ или когато завиваш винт, но спреш почти накрая - такa тръгвайки черпи много ток от захранването под товар и то изключва..Та някой евтини китайчета не следят товара на изхора и вършат работа но до определена степан - както казах..Е сега ще си имам един на ток и един на батерии .. :проба:
mitko64 - майстор
Това колко държи батерията на Бош 10.8 V, мога да дам мнение при серийно пробиване на втора скорост дупки в ПДч и 4мм винкел за направа на рафтове. Напълно заредена батерия изкарва между 15 и 16 отвора със заточено свредло Ф6мм. Дупки с фрезер 25мм в ПДч- 4 броя, като в този случай батерията доста се напича и при зареждане защитата не включва зареждане докато не изстине. При завинтване на винтове бройки не съм засичал , но 30-40 винта 4Х60 си ги завива без проблем, и остава още ток- индикатора свети с една лампа.
Тани - модератор
Лелеее , много зле тогава - това си е хоби инструмент!Или става за резервен и на труднодостъпни места. Моята 12V Макита с батерии на 3-4 години , които за мен са си за смяна издържа повече!А това с фрезера направо........ 4 отвора :shock:

Какво ли ще стане ако решиш да пробиеш плот 3 см с боркорона 67 мм :?

Вярно че беше миналата година когато батериите бяха по-добре, но с единия винтоверт , които е по- енергоемък и пък с по-бързи обороти навивах 30+ винта през термопанел в метални профили с дебелина 10-12 мм с едно зареждане на батерията!
moji - напреднал
Първия ден на моя беше на монтаж на една кухня - обичайните операции, плюс пробиване с ф3, 5, 8, 10 и за капак и направих три отвора ф60 в пдч. Не се наложи да слагам втората батерия.
Доволен съм от покупката - с нея замених стария ми бош 14.4V. И искам да ви кажа че китките на ръцете ми са благодарни за това ;)
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: