• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ivanovbg - майстор
Да не е с лява резба?
пон окт 09, 2023 9:50 pmivanovbg написа:
Да не е с лява резба?
Кой?
kozl - майстор
пон окт 09, 2023 6:35 pmnikolson написа:
На мен ми изглежда като шестограм, но снимката не е много добра.
А на мен ми изглежда като размазан от превъртане, а за снимката съгласен :-D
MamaMy - майстор
Не съм срещал друг болт освен за двата вида отвертки. Дремел с малък диск ще реши проблема. Един сряз през главата без да увреди бравата и след това с плоската отвертка.
nikolson - майстор
Вратата май е входна, метална.
вт окт 10, 2023 9:55 amMamaMy написа:
Не съм срещал друг болт освен за двата вида отвертки. Дремел с малък диск ще реши проблема. Един сряз през главата без да увреди бравата и след това с плоската отвертка.
На 1.01м

Дори на размазаната снимка се вижда, но зависи и от монитора какво ще видиш. Зависи и от още неща.
Как ще се случи, в конкретния случай, диск да не увреди бравата. Вероятно ако болта вече е изваден?!
Има къде по надеждни и лесни за прилагане начини, вече споменати.
MamaMy - майстор
Човек винаги може да научи нещо ново. Или както е поговорката: -Човек се учи докато е прост. :lol:
Оценявам положително самоиронията ти. Повечето са безгрешни и научени.

В клипчето има още един момент, който би бил полезен за домашни майстори. Самото завиване на болта. Видно е, има значение, особено когато се наложи разглобяване, за някои хора.
Понеже беше посочен коренно различен подход при сглобяването, та ми стана интересно дали е правилно да се завива с ударен винтоверт. С колко нютон метра завинтване и колко джаула удар?
kozl - майстор
Прикачен файл:
DAF патрон за брава.jpg

Болта за патрона е за звезда Ph
От снимката е видно, че в кутията може да се вместят по-дълги патрони, но не и по-дълги болтове.
Логично вероятно е болта да не е DAF и да е за някакъв друг тип накрайник за завиване/отвиване :roll:

Аз лично съм ползвал дълги болтове с Torx на конусната глава от магазин за крепежни елементи.
miliad - майстор
Тя работата е съмнителна още при изреждането на ползваните размери накрайници. Само Т 27 липсва в изброените.
Снимката на винта с това качество с нищо не помага.
  • 1
  • 2

Тема "Накрайник за сваляне на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: