Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
Със или без твое желание и участие китайчетата си се продават в количества,които могат да те доведат до умопомрачение.Това,че си видял няколко от хилядите,а може би десетките хляди продадени през последните години е повече от нормално.И 0.1 процент дефекти да дадат,пак ще има десетки примери на проблем с такива машини.Каква е моята машина много слабо ме интересува,по-важно е че зад нея стои цяла фабрика,а не един човек,и то хора с отношение и към собствената и към конкурентната техника.Целогодишно и всесезонно аз имам пълна гаранция,че няма да ми се спъне работата.Няма как да не ми бъде обслужена техниката,защото били в отпуска,или защото са заминали за чужбина или...каквито и да било пречки,произхождащи от работата с малки фирми и производители.А не е лошо да прочетеш в посочените от мен сайтове,че вече и спорните китайци от Хасково,не само си грантират гаранционна и извънгаранционна поддръжка,а и приемат всякаква заваръчна техника за ремонт.Т.е.-нищо не е така както го представяте.Работи си пич.И успех ти желая.На никого не пречиш,но не знам защо всички други ти пречат.По-споко и просто спри да си позволяваш плюнките по другите.Мислиш ли,че те,колегите ти с китайска и всякаква друга техника не виждат тези твои изцепки?Че не попрочитат какви ги дробите тук? Виждат ги и още как,но ти да виждаш някой да си позволява такива щуротии в изказванията? Близко е до ума,ама.....
Sharkolia - специалист
Гледайте ,сиромашията до кви висоти изведе човешката мисъл :) [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LTLLnUOPOQk[/youtube]
aig_welding - специалист
pansim написа:
agj написа:
И не си ли ти човека (и не само ти )които на "лични" постоянно притеснява хората с оферти и реклами

Ха...явно като ти свършат аргументите, минаваш на лични нападки. Много ниско падаш "колега"
Обикновена клевета! Не ти прави чест! [-X
И още - тук в този форум ти преча аз и Драгозов. В офрооуд форума пък ти пречи и фирма ДЕЛ. Всички ти пречат и всички оплюваш. Само Хасковските изпълнения са по, по, най за теб.

Нека всеки който е получил НЕПОИСКАНА информация на ЛС от мен да се оплаче.
Ако има такъв и се е почувствал притеснен - моля нека пише тук.
Ако позволите, за протокола: фирмата се казва АИГ-Заваряване, а търговската марка е "ДЕЛ".

И по темата: Не е неободимо да се спори така ожесточено в интернет пространството. Реалния живот предлага достатъчно възможности за оценка на работата и възможностите на машините. Който има възможност пробва преди да купи, който не - пробва след като си купи. Ако накрая потребителя е доволен - всичко е наред. Една от популярните дефиниции за "качество" е "Степента до която продукта отговаря на очакванията на потребителя". Еднакво качествени могат да бъдат последен модел Мерцедес и Трабант нов внос. :wink:
БайТанас - специалист
Какво значение има напрежението на празен ход на инверторите ? Гледам на някои пише 60 волта на някои 70 волта. :? Извинявам се ако някъде е писано в темата не можах да го намеря
agj - майстор
БайТанас написа:
Какво значение има напрежението на празен ход на инверторите ? Гледам на някои пише 60 волта на някои 70 волта. :? Извинявам се ако някъде е писано в темата не можах да го намеря
По високото напрежение означава -по лесно запалване на дъгата и по-голяма стабилност при горенето на електрода.
bigdragon - майстор
Дрън, дрън...
На 220V дъгата ще е много стабилна и няма да ти лепнат електродите :-D
Напрежението на празен ход има отношение към безопасността на работа.
Тука е заровено кучето при така наречените "домашни" електрожени, където от гледна точка на безопасността напрежението на празен ход е 50V, а не защото са трансформаторни. Има транформаторни електрожени с по-високо напрежение на празен ход.
Основно влияние върху запалното напрежение (напрежението на празен ход) на дъгата има обмазката. Тя създава йонизирана среда, в която по-лесно или по-трудно се възбужда дъгата.
При 50V напрежение могат да се палят само рутилови "меки-дървени" електроди не, че и базичните "стоманени" не се палят, но изискват голям майсторлък...

На всяка кутия с електроди е посочено запалното напрежение на дъгата за конкретната обмазка. Най-високото, което съм виждал, е 93V.

Обяснението е малко опростено, но за повече, четете по-дебели книги...
pansim - майстор
Високо напрежение на празен ход може да подобри паленето само при заваряване на ръждиви и мръсни детайли, което пък е недопустимо ако гоним качество на заваръчния шев.

Твърдението че ще бъде по-стабилна дъгата е смехотворно!!!
Стабилноста на дъгата се определя от ВАХ на инвертора. Всичко друго са свободни съчинения от хора незапознати с материята претендиращи за "спецове"
agj - майстор
pansim написа:
Високо напрежение на празен ход може да подобри паленето само при заваряване на ръждиви и мръсни детайли, което пък е недопустимо ако гоним качество на заваръчния шев.

Твърдението че ще бъде по-стабилна дъгата е смехотворно!!!
Стабилноста на дъгата се определя от ВАХ на инвертора. Всичко друго са свободни съчинения от хора незапознати с материята претендиращи за "спецове"
А ми ти след като си най -големия специалист,защо вместо да се ЕЖИШ не вземеш да обясниш на дълго и на широко що е това Напрежение на празен ход и имали то почва в заваръчните машини!? :-D
Отдавана чакам да напишеш нещо по интересно от това да плюеш...... но явно плюенето е по лесно .....!
Avas_co - майстор
agj написа:
pansim написа:
Високо напрежение на празен ход може да подобри паленето само при заваряване на ръждиви и мръсни детайли, което пък е недопустимо ако гоним качество на заваръчния шев.

Твърдението че ще бъде по-стабилна дъгата е смехотворно!!!
Стабилноста на дъгата се определя от ВАХ на инвертора. Всичко друго са свободни съчинения от хора незапознати с материята претендиращи за "спецове"
А ми ти след като си най -големия специалист,защо вместо да се ЕЖИШ не вземеш да обясниш на дълго и на широко що е това Напрежение на празен ход и имали то почва в заваръчните машини!? :-D
Отдавана чакам да напишеш нещо по интересно от това да плюеш...... но явно плюенето е по лесно .....!
И ти не си лош в тая работа!
На Пансим,АИГ и на Драгозов това им е работат и не си го крият, а на теб добре ли ти плащат за рекламната кампания на хасковлии и кога ще си го признаеш?
Аман от мерене на п......и, ако има нещо съществено за казване добре, ако не ...

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: