Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
reingar-x - специалист
Колега adj,нямаш мнение на въпроса не се впускай в излишни спорове!
aig_welding - специалист
reingar-x написа:
Здравейте на всички,някой знае ли нещо за инверторните машини на фирмата Mahe?
Кажи какво те интерсува. Преди години бяхме техен вносител за БГ.
reingar-x - специалист
Интересуваме дали са добри машини,никога не бях ги виждал до сега?Даже и цени не видях,поне да знам от (скъпите) марки ли са.Вчера случайно попаднах,на видео на което беше снимано тяхно телоподаващо със пулс и останах впечатлен.
agj - майстор
reingar-x написа:
Интересуваме дали са добри машини,никога не бях ги виждал до сега?.
И аз не съм ги виждал ,но хасковските са по-добри ! :lol:
aig_welding - специалист
reingar-x написа:
Интересуваме дали са добри машини,никога не бях ги виждал до сега?Даже и цени не видях,поне да знам от (скъпите) марки ли са.Вчера случайно попаднах,на видео на което беше снимано тяхно телоподаващо със пулс и останах впечатлен.
Реално са произведени в Словакия. Mahe in Germany e различно от Made in Germany за който не внимава.
Скъпите им модели са добри.
Инвертора вътре е еднотактов.
Заложено е схемно решение за по-висок ампераж и софтуерно може да се отключва ампеража. Процесора е чувствителен на смущения и най-вече на метален (шмиргелов) прах.
Имахме много ядове с ниския клас машини. Включително им изпращахме решения на проблемите.
Загубих важен клиент заради тези машини.
Собственика им Г-н Манкел щеше да идва до България с неговия главен инженер, но все още го чакаме..... няколко години.
Въпрос на личен избор е каква машина да си вземеш, но гледането на клипчета не е забранено.
reingar-x - специалист
Благодаря за изчерпателния отговор,но се зароди друг въпрос.Кои инвертори са еднотактик и кои двутактик?По какво да ги познавам?Ако не представлява трудност може да изброиш някои модели,от четенето разбрах,че са по-добри.
pansim - майстор
reingar-x написа:
Кои инвертори са еднотактик и кои двутактик?По какво да ги познавам?
Дали е еднотактен или двутактен инвертора - няма особено значение от потребителска гледна точка.
Това касае повече конструктора на изделието.
reingar-x - специалист
То е ясно,че потребителя го интересува машината да работи,но мен ме гложди ей така от любопитство.От време на време,все излиза нещо написано за еднотактови и двутактови схеми.До сега разбрах,че двутактиците имат предимства при лошо захранване и,че са по-добре измислени.Но ми се искаше да посочите,някои модели от най-простия и мобилен клас.
pansim - майстор
Работата при понижено захранване НЕ зависи от това /едно или двутакт/
Пример за еднотактни заваръчни инвертори са ГИЗМИ, "българските" Вики-Б :-D
ЕСАБ 150LTV SELKO genezis 1500, ....списъка може да продължи. Последните два са еднотранзисторна топология с активен демпфер /8бр МОСФЕТ паралелно/ Ремонтирал съм два такива...
Двутакти са Фрониус транспокет 1500, триетажните китайци срещани под какви ли не марки...
Също така има и ИГБТ китайчета, мостове с управление на 3846 /бягай от тях/
Фирми като Фрониус например имат и двутакти и еднотактни
Скоро ремонтирах два трифазни Фрониус транспокет 2000...еднотактен с биполярни Дарлингтон транзистори!
Та така...
За Хасковските не искам да отварям дума...там в еднакви на пръв поглед кутии се намира какво ли не вътре :)
aig_welding - специалист
reingar-x написа:
Благодаря за изчерпателния отговор,но се зароди друг въпрос.Кои инвертори са еднотактик и кои двутактик?По какво да ги познавам?Ако не представлява трудност може да изброиш някои модели,от четенето разбрах,че са по-добри.
По кутията няма как да ги познаеш.
А никой няма да ти разреши да бъркаш вътре.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: