Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
KocKoo написа:
Аз съм пак в началото-търся машина...
С какво не те устройват аргоновите машинки на ДЕЛ?
koveslav - майстор
Колега Пансим,не знам дали забеляза,но ти закова страница №100 в "Инверторен електрожен"!
gogo7777 - майстор
Ама личи си,че не си наясно с материята.Поне престани да се излагаш,ако искаш ела да ти преподадем някой друг урок тук в СИД 97 не взимаме скъпо...
Сега ще ти дам първи урок-целта на газовата среда е съвсем друга,а не да ли е дебела тръбата или не!
Верно ли.....хубаво ми даваш уроци, ама отговори ми на въпросите....може аз да ти преподавам. За да се заварява без тел, газта за обратна защита е от значение и вида и дебита...
gogo7777 - майстор
Та то такъв стандарт няма бре!! Да не би на теб по поръчка да ти ги правят
1,0 ; 1,2 и поле идва 1,6 мм!!!
Опресни си знанията :wink: Питай специалиста от СИД97....За 30 тона тънкостенни тръби ега е виждал 1,4мм тел.
KocKoo - помощник
pansim написа:
KocKoo написа:
Аз съм пак в началото-търся машина...
С какво не те устройват аргоновите машинки на ДЕЛ?
Не съм казал че не ме устройват преди да взема съм заинтересован от всички възможности.
Не съм казал че съм и без машини,не бързам просто този път внимавам и се интересувам повече за да не се повтори ситуацията с Парвелда.
Бюджета го увеличих та така.
koveslav написа:
Колега Пансим,не знам дали забеляза,но ти закова страница №100 в "Инверторен електрожен"!
gogo7777 написа:
Ама личи си,че не си наясно с материята.Поне престани да се излагаш,ако искаш ела да ти преподадем някой друг урок тук в СИД 97 не взимаме скъпо...
Сега ще ти дам първи урок-целта на газовата среда е съвсем друга,а не да ли е дебела тръбата или не!
Верно ли.....хубаво ми даваш уроци, ама отговори ми на въпросите....може аз да ти преподавам. За да се заварява без тел, газта за обратна защита е от значение и вида и дебита...
Какъв вид бе пич,ползва се само АРГОН,имаш два редуцира един към машината и един към тръбата или каквото е там...,казах ти не си се занимавал с такъв вид работа.
Казах ти и пак ти повтарям,имам нужда от съвет и препоръка за надеждна и малка машина 160-200А 2-4 такта безконтактно палене толкова ли е сложно,пробвал съм няколко вида от познати и на места където съм бил да работя.
Нямам нужда от съвети как се заваря,около мен заварчици с 20,30 год.опит...
Като не можеш да помогнеш трайси...
pansim - майстор
KocKoo написа:
имам нужда от съвет и препоръка за надеждна и малка машина 160-200А 2-4 такта безконтактно палене
Малка машинка, не се връзва с искането ти за няколко метра непрекъснат шев. Може би ти трябва не толкова малка машинка...може би нещо такова:

http://www.euromarket.bg/bg/product/mas ... tec-205-tp

Това с водно охлаждане на аргоновата горелка е добро за метри заваряване без спиране. Е, не е много малко...но има ПВ 100% при 170А на 40гр
Освен това може да работи както на 230 волта, така и на 400 волта което е голям плюс ако се налага използуване на дълги захранващи кабели.
Последна промяна от pansim_old на ср сеп 02, 2015 8:45 am, променено общо 2 пъти.
Kirilpm - специалист
С тази машинка карах курс по заваряване,мога само хубави думи да кажа за нея и в режим електродъгово и в режим аргонодъгово.
lubomirzaikov - помощник
Здравейте, нов съм във форума като писател, но го чета от много дълги години. Трябва ми електрожен, за заварки на ковано желязо и стомана. Като натоварване за момента не много голямо, но с тенденция в бъдеще да се увеличава. Честно казано се колебая между инвертора на есаб buddy arc 180( заради опцията аргон и сравнително евтината цена) и 160 амперовият инвертор на Дел от аифвелдинг(четох само добри отзиви за тях а и качественото сервизно обслужване обслужване, ако се наложи също е в плюс за мен). До колкото разбрах има опция и за надграждане към аргон след време, срещу съответно заплащане естествено. Като опит имам богат, но само с трансформатори елжени. моля, бъдете добри и ми дайте съвет. Благодаря и всичко добро.
pansim - майстор
За кованото желязо убеден ли си че ще използуваш аргон?
Това е бавен и скъп метод за заваряване. Според скромното ми мнение ти е необходима една телоподавка за работилницата където изработваш основните детайли и един обикновен инвертор за монтаж на вратите и оградите.
lubomirzaikov - помощник
Мнението, въобще не го приемам като скромно а напротив, като на специалист който си разбира от работата. Аз не се Изразих правилно, най вероятно. Трябва ми електрожен, опцията за аргон просто искам да си я имам, ако ми потрябва след време, за момента не ми е нужна. Нито бутилка, нито шлангове ще купувам.С телоподаващо не съм работил никога честно казано и за това си залагам на електрожена, поне за момента.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: