• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fore - майстор
agj

:mrgreen:

Това са Колоси, Исполини, Гиганти в областта човек ! Но ние сме твърде малки за да разберем това величие agj.

Аз лично се уморих от тези Исполини-направо ме осветиха повече от това да заварявам без маска с това си величие.

Има един форум близнак на този с много въпроси в заглавието и според мене е добре всички тези Исполини да отидат там барабар със създателят му и всичко ще си дойде на мястото. :mrgreen: Това разбирасе е неангажиращо мнение.

И мисля за напред да не се хабя повече както правиш ти. Няма смисъл при тази окупация. Просто ще си чета.
gogo7777 - майстор
Е това е супер! Ще си го пъхна в торбичката с бисерите,аз си ги събирам,ама тоя е един от най ценните!
А с Вежена само българска стомана ли завряваш!
Пъхни си го където ти е кеф......на мене ми е ясно, че не разбираш нищо ама поне класификацията и стандартите да беше научил. Има каталози за тая работа....Сигурно в гаража имаш два вида тел, черна и неръждавейка и два вида електроди, рутил и базични......и това ти стига да заваряваш всичко :lol:
С Вежен може да се заварява само в БГ и то вече само в домашния сектор /какъвто е твоя/.

Още бисери искаш ли.....има ли къде да си ги пъхаш. Казах ти, за да ме дърпаш за опашката се подготви поне малко, сега на такова ниво с тебе няма какво да ти пиша. Другият варянт ти е да отвориш тема в Говорилнята, там с кеф бих спамил. :wink:
Kirilpm - специалист
Защо какъв е проблема да се заварява с вежен професионално?Ако примерно произвеждам рафтове от винкели,двордни врати или огради,абе каквото и да е от Ст3.До преди известно време по магазините почти нямаше друго,а и да имаше нямаше машини ,с които да се работи с базичен електрод.Сега вече всички са специалисти и заваряването с рутилови електроди е едва ли не противозаконно.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Е това е супер! Ще си го пъхна в торбичката с бисерите,аз си ги събирам,ама тоя е един от най ценните!
А с Вежена само българска стомана ли завряваш!
Пъхни си го където ти е кеф......на мене ми е ясно, че не разбираш нищо ама поне класификацията и стандартите да беше научил. Има каталози за тая работа....Сигурно в гаража имаш два вида тел, черна и неръждавейка и два вида електроди, рутил и базични......и това ти стига да заваряваш всичко :lol:
С Вежен може да се заварява само в БГ и то вече само в домашния сектор /какъвто е твоя/.

Още бисери искаш ли..... :wink:
Ми и да не искам ти ги ръсиш постоянно! :-D Я да я видя тая спецификация на Вежена -къде пише че може да се заварява само в домашния сектор!Нали се ежиш че си много подготвен! :?:
alien - специалист
тва българина е уникален....
във всяка тема има минимум по 1 трол, 1 търговец и един дето чул-недочул си мисли че е най умния на света и всички останали са най големите глупаци :lol: но най често са повече от 1
дори преди време съм хващал такива "гении" дето първо говорят каква глупост било нещо си, но след време вече попрочели и попълнили пропуските си започват на дълго и на широко да обясняват същата "глупост" като големи специалисти в областта :-D
друг случай пък - един обяснява колко евтино и лесно било нещо си и как всички търговци били мошенници, 1 година по късно вече навлязал в бизнеса се опитва да се рекламира и обяснява колко скъпо и сложно било същото това и едва ли не той без печалба работи ей така като на приятел :-D
та.... питам се аз, като уж се говори за тарикати и балами... къде изчезнаха тарикатите :-D
profesionalist_wood - майстор
Е добре,хубу....ама да дам и аз моите 5 стотинки....и аз имам мечта още от гимназията да си направя инверторен електрожен...ама не ми стига пустото време....но съм сигурен че тук ще ми се отзоват в помощ не малко хора.... просто сме нация техническа..
:yawinkle: Айде със здраве
agj - майстор
profesionalist_wood написа:
Е добре,хубу....ама да дам и аз моите 5 стотинки....и аз имам мечта още от гимназията да си направя инверторен електрожен...ама не ми стига пустото време....но съм сигурен че тук ще ми се отзоват в помощ не малко хора.... просто сме нация техническа..
:yawinkle: Айде със здраве
Има 2 теми за твоя мерак : viewtopic.php?f=18&t=49685&p=692738&hilit=Изработка+на+инверторен#p692738.
viewtopic.php?f=18&t=23869&p=712240#p712240
Оказва се обаче че хората които могат да ти помогнат не са много ,само трима:Цветан ,Ники и автора на темите!
fore - майстор
Kirilpm написа:
Защо какъв е проблема да се заварява с вежен професионално?Ако примерно произвеждам рафтове от винкели,двордни врати или огради,абе каквото и да е от Ст3.До преди известно време по магазините почти нямаше друго,а и да имаше нямаше машини ,с които да се работи с базичен електрод.Сега вече всички са специалисти и заваряването с рутилови електроди е едва ли не противозаконно.
Аз лично не бих обръщал внимание на приказките на този колега. Той живее в негов собствен свят. Интересното е че го взимате на сериозно. Човека не може да заварява и просто си пише ей така за спора разни работи. Има едни Модератори които го стимулират и така. В тоя форум има нещо извратено, алъш-веришаджийско, клонящо към чиста далавера ?!


Рутиловие и вежена са боклук, Корейската стомана е ................ И изобщо няма спиране това чудо ..............
gogo7777 - майстор
Kirilpm написа:
Защо какъв е проблема да се заварява с вежен професионално?Ако примерно произвеждам рафтове от винкели,двордни врати или огради,абе каквото и да е от Ст3.До преди известно време по магазините почти нямаше друго,а и да имаше нямаше машини ,с които да се работи с базичен електрод.Сега вече всички са специалисти и заваряването с рутилови електроди е едва ли не противозаконно.
Няма проблем за заваряването с Вежен на Ст3, за тая стомана става. Аз лично си го ползвам Вежена у дома. Мнението ми беше насочено към друг, претендиращ спец, който блести с глупави закачки с моите мнения. На мен ми е забавен, ама за четящите е неясно кво го питам /самия той не знае/ и така си бръщолевиме :wink:
Електродите, както и заваряването са различни по краищата на света /бисер/.....всяка стомана има химически и физически свойства. Стомана се добива по два начина и пряко е зависима от суровината - рудата и след това чугунът. Електродите, с които се заварява се произвеждат и подбират спрямо вида на стоманата и средата в която ще бъдат. Динамично натоварване, статична активност, климат и корозия. Тия подробности обаче не тежът на домашната сцена....пренебрегват се. Уонито и руската стомана е подходящ за суровият климат, Бьолер за стоманите от пещите на Сименс /образно казано като за бисер/, Вежена е за проката от Украйна и бившият Кремиковци......абе всеки електрод си има предназначение и е стандартизиран според приетите нормативи. С две думи имаме два вида стомана с шест световни стандарта и дванадесет при електродите и физическите им свойства.
Корейските електроди са за корейците и Форе /тия на Илиянци няма да ходят боси я :lol: / А точно в Хюндай /пак на Илиянци/ заваряват с европейските електроди и телове на техните трансформатори.....особено около "силициевия пакет" /феритна стомана/
Kirilpm - специалист
fore написа:
Kirilpm написа:
Защо какъв е проблема да се заварява с вежен професионално?Ако примерно произвеждам рафтове от винкели,двордни врати или огради,абе каквото и да е от Ст3.До преди известно време по магазините почти нямаше друго,а и да имаше нямаше машини ,с които да се работи с базичен електрод.Сега вече всички са специалисти и заваряването с рутилови електроди е едва ли не противозаконно.
Аз лично не бих обръщал внимание на приказките на този колега. Той живее в негов собствен свят. Интересното е че го взимате на сериозно. Човека не може да заварява и просто си пише ей така за спора разни работи. Има едни Модератори които го стимулират и така. В тоя форум има нещо извратено, алъш-веришаджийско, клонящо към чиста далавера ?!


Рутиловие и вежена са боклук, Корейската стомана е ................ И изобщо няма спиране това чудо ..............
Да си видял да се тупам в гърдите,че мога да заварявам или да съм казал че мога повече от някой друг?Просто казвам че не е хубаво да оплюваме нещо,което е доказано във времето,не малко хора си вадиха хляба с точно такива "неставащи" електроди и от завода са излезли тонове,щом се продават по магазините и ги има във всяка железария явно все за нещо са годни.А ниско-легираните стомани от рода на Ст3 са едни от най-разпространените и лесни за заваряване.При положение че електродите са евтини,имат добра производителност и правят много красив шев,дори без нужда от допълнителна обработка не виждам какво не им харесваш.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: