• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
andrej - помощник
Искам да си купя някакъв евтин електрожен- гледах едни райдери 130 А, рабетели уж с електорди до 3,2 мм. Много са леки, сигурно са с алуминиева намотка, но това не ме притеснява толкова. Трябва ми за чисто любителска работа- веднъж на няколко години ако се наложи нещо малко да лепна и това е. Затова търся евтин електрожен. Та този райдер ми е най-изгоден 122 лв. е. Дали някой е работил с него и има ли наблюдения - читави ли са, безопасни ли са за здравето!!! ???
Модела беше нещо MW 10 или нещо подобно.
velsi - Почетен майстор
Щом имаш излишни 120 лева да ги хвърлиш на вятъра...
sek.1 - специалист
Виж при колегата dragozow със сигурно ще ти намери нещо много по читаво и на поносима цена.
dragozow - майстор
Този модел е копие на Kende BX1-130B1:
http://hitachi.bg/ViewProduct.aspx?id=35
Kende-то е го поръчваме с медна намотка, цената е 189 лв. Гарантирано работи и отговаря на това което пише. Мога да докарам цената до 165 лв. Едно време вкарвахме много евтини, но не си заслужава защото има работа за сервиза и рекламациите са висок процент. Този Райдер може и да работи ама е на късмет работата. Ако бюджета беше по-голям лесно ще намерим най-подходящото.
karamundi - специалист
пари на вятъра не се лъжи алуминиева намотка са
andrej - помощник
Колега dragozow, къде се намира този електрожен. Има ли термо защита?
dragozow - майстор
Има. От къде си за да те насоча?
andrej - помощник
От Кюстендил. Мога да взема най-далече от София.
skrijo - специалист
По-добре си вземи Kende
griffin - майстор
Колега тоя раидер ако работи с 3.2 електроди най вероятно след всеки елктрод трябва да правиш по 10мин почивка не се лъжи а дай малко повечко наистина не чак профи електрожен ама все пак не и куп желязо :-).

Моя е някакъв Хоби 150 преди ги имаше в бриколаж на промоция към 170 лв. 140А уж изгаря 3 електрода 3.2 и изкл. защитата така че тия дето предлага драгозов може и да са читави :-) сбери още малко парици :-)
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за електрожен Райдер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: