Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
С такъв електрожен Кракра като на снимката,но моя е от 78-ма год.,беше бойното ми кръщене.Бях счупил предната вилка на новото колело и щях да ям бой,че пак съм скачал с него.Поприплюх счупеното(в 7-ми клас не беше заварка,естествено),нацапах го с боя и вечерта стоеше изправено в гаража.На другия ден на бутане при познат майстор оксиженист от квартала и стана както си трябва. Електрожена работи и до сега безупречно-почти на 40 години е вече,на табелата са и килограмите.

Прикачен файл

73916564_4_800x600_elektrozhen-krakra-dom-i-gradina.jpg
fore - майстор
И между другото всяко едно устройство, уред, машина и измервателен прибор работи най добре в средата или казано иначе - работи оптимално там където проектно е предвидено да достига своят оптимален режим. А за измервателните прибори -просто мерят най точно в средата на скалата и на обхвата. Но това си е факт.

Специално при инвертора и конкретният мощен транзистор на управлението на мене лично ми направи впечатление че при ниските амперажи той загрява по бързо отколкото при средните амперажи. Поради което и сложих радиатор на същият. Но това е при моят апарат.

Това го вметвам между другото просто за инфо без други претенции.
ежкобежко - напреднал
pansim написа:

И къде съм писал че ми е трудна работата с базични електроди? Точно обратно - предимно с базични заварявам, ама е добре да четеш какво съм написал в предишното ми мнение.
Чета всички твои мнения, и в почти всяко от тях ти твърдиш че паленето и работата с базичини електроди ,с китайските инвертори е трудна и едва ли не невъзможна!
Аз обаче съвсем не съм съгласен с такива твърдения !Няколко мои приятелчета си купиха китайчета ,без да четат по форуми и да се интересуват от хорски мнения и изобщо не съжаляват за избора си .Китайците си работят супер , както с рутилки така и със стоманени електроди ,единия ми приятел дори и чугун заварява!
Е кажи ми тогава на кое да вярвам? – На това което пишете във форума или на това което съм видял и опитал?!
fore - майстор
Ежко, разбреи това не е човек това е машина. Даже не това е инверторна машина :partyman:
gogo7777 - майстор
Е кажи ми тогава на кое да вярвам? – На това което пишете във форума или на това което съм видял и опитал?!
Естествено на това което си видял и опитал....стига да знаеш какво си видял. В битовата акробатика едва ли се извършва някакъв контрол па дори и визуален :lol: .

fore не се занасяй с коментарите :evil:
ежкобежко - напреднал
gogo7777 написа:
Е кажи ми тогава на кое да вярвам? – На това което пишете във форума или на това което съм видял и опитал?!
Естествено на това което си видял и опитал....стига да знаеш какво си видял. В битовата акробатика едва ли се извършва някакъв контрол па дори и визуален :lol: .

fore не се занасяй с коментарите :evil:
Явно желаете само да спорите ,и да не зачитате никакво мнение различно от вашето, незвисимо дали е вярно или не ! Аз не желая да влизам в спор с никой ,защото е ясно че подобен спор няма шанс да бъде разрешен! Ние сме във форум направи си сам и за тази дейност едно китайче може да е напълно достатъчно , без от него да се изисква нещо повече от това да си завариш асмата или два винкела на кръст!
gogo7777 - майстор
И аз не искам да споря нито налагам свое мнение. Във всички описания на китайските машини у нас се пише за заваряване със всички видове базични електроди, което е откровенна лъжа. Настройките на инверторите са неадекватни към процеса заваряване. Защо има машини за 300 лева и такива за 2000.....дали тия, които работят с машини за 2000 и кусур лева са ненормални.
koveslav - майстор
Ако металните конструкции вкъщи са правилно проектирани (навес,асма и т.н.),то заварките са просто бързо изпълняем крепеж,а не отговорни шевове.От друга страна металите и електродите са достатъчно скъпи,за да се разчита на дебелина на материала и в следствие на това да са нужни и високи амперажи.Примерно импровизирана ферма от 1/2 тънкостенни и евтини тръби или малки профили е по-лека,съответно по-евтина,а и по-здрава от дебелостенна и скъпа тръба или профил.Освен това дебелостенните хоризонтали водят и до голяма собствена тежест на конструкцията и се налагат по-сериозни носещи колонки и т.н. и т.н......Не е лошо битовите заварчици да взимат винаги за някакъв еталон и идея металните сглобяеми гаражи от по-старо време,които се продаваха.Те представляват 18-20 кв.м. помещение от профили и ламарина,в което няма материал по-дебел от 1.5,а само в определени точки 2мм и то с покрив с малка денивелация.Тези конструкции носят и снегове,а и издържат спокойно във времето над 20 год.Аз дори не се сещам кога и къде вкъщи се налага да се ползва 3.25мм рутилов,да не говорим за базични електроди.
ZEDYCUS - майстор
ежкобежко
Явно желаете само да спорите ,и да не зачитате никакво мнение различно от вашето, незвисимо дали е вярно или не ! Аз не желая да влизам в спор с никой ,защото е ясно че подобен спор няма шанс да бъде разрешен! Ние сме във форум направи си сам и за тази дейност едно китайче може да е напълно достатъчно , без от него да се изисква нещо повече от това да си завариш асмата или два винкела на кръст!
Разсъждавах като теб преди време.
Zedycus
МнениеПубликувано на: Съб Мар 13, 2010 2:16 pm

Добре де, някой ще се обоснове ли, защо не са хубави.То е много ясно, че марковите са хубави.Някой работил ли е с такъв и какви са му проблемите и кусурите.Или си говорим само проформа.То е ясно, че ще се ползва непрофесионално.
взех един инвертор Кинзо
ZEDYCUS
Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 17, 2010 9:56 am
Не знам дали колегата tih_nik си го е взел ,аз го взех нов с бартер от един човек в София в тунинг.форум го видях.С бартера ми излезе 100лв,при пробата работеше стабилно с 2,5мм.Имам да правя един багажник за Пасата и след това един навес над камината и ще кажа впечатления как се държи.Аз ще работя максимум с 2мм електроди, повече не ми и трябва.Има си и схема и написани най честите проблеми с него.
И се случи това
ZEDYCUS
МнениеПубликувано на: Вто Апр 27, 2010 10:44 am
Колеги, има развитие по моя Кинзо(Накензо) :-D .Работих точно 5 минути и сработи защитата.Оказа се, че са изгоряли изправителни диоди.Майсторът от фирма Редко ми обеща да сложи качествени от елжен Кемпи и още нещо ще сменя, но точно кое не разбрах.Ремонта ще ми струва 120 лева.Та всички колеги които ми казваха да не го взимам се оказаха прави.До тук ще ми ми излезе 250 лева общо. :)
Но се надявам вече да става за нещо.Аз си знам, че евтиното излиза скъпо и за пореден път се убедих.Но за нещо което ще ползвам много рядко не ми се даваха 500 лева.Като го взема утре , ще го тествам пак и ще напиша как се държи след ремонта.Поздрави. :-D
Убедих се сам по трудния начин, че от инвертор или електрожен трябва да се изисква и надеждност. Демек като ти потрябва да си сигурен, че ще работи както трябва и да не се разваля в най неподходящия момент. Ще кажете гаранцията, но времето което ще загубиш да го пращаш да го ремонтират и да се върне обратно. Моята сага е в началото на темата. :lol:
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
И аз не искам да споря нито налагам свое мнение. Във всички описания на китайските машини у нас се пише за заваряване със всички видове базични електроди, което е откровенна лъжа. Настройките на инверторите са неадекватни към процеса заваряване. Защо има машини за 300 лева и такива за 2000.....дали тия, които работят с машини за 2000 и кусур лева са ненормални.
Поклон пред професионалната техника.Това няма как да бъде обект на съмнение или въобще на някаква полемика.Но в "Направи си сам",щом машината работи безотказно,всичко друго е.....направи си сам.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: