Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fore - майстор
Има дросели и какво -вижда се и на снимките ? Нали вие казвате че без тях нямало проблеми или лъжете ?!

Моя щом парна и ламарина 1мм на поялник 100 вата със счупена дръжка с 1.5 електрод. Без да съм заварявал никога толкова тънко значи.................

====
Мацката ми прати снимките на Есабската дръжка и е тествала материал-стават. Благодаря на Ковеслав за което !
pansim - майстор
fore - хайде остани си със здраве.
Не ги взимай навътре нещата - направи тестовете които ти препоръчах, и не се отъждествявай с вещите които си купил. Те са просто вещи...
Мисля че с теб разговора ми е към своя логичен край...
pansim - майстор
Avas_co - Jasic имат добри машини. Гледал съм тестове 20 мин. на максимален ток без да изключи защитата /160А модел/
koveslav - майстор
Форе,може да се консултираш с колегата Пансим по отношение на ръкохватките.На клиповете,които публикуваше по-рано,често беше с Есабски ръкохватки и като работил с такива,най-добре може да ти каже стават ли.
stan73 - майстор
Фори, много грешиш, че не се вслушваш в нещата, които пише Пансим, а той определено си разбира от работата. (както и да е - щом твоят инвертор те радва, ползвай си го и недей се безпокой за каквото и да било, така или иначе вече си го купил, ако нещо му стане след време - тогава ще му мислиш...)
koveslav - майстор
Avas_co написа:
......Ако сега си взимах електрожен щях да си купя на АИГ модела от 160 ампера с 100 процента ПВ. Не че ми трябват тия 160 ампера и това ПВ, но то и сега не са ми нужни тия двеста ампера и при моята употреба ПВ-то ми е безгранично, пък 4,5 килограма е много по-добре от 8.
Като цяло, хич не ми дреме кое как работи и защо, мен ме вълнува да нямам ядове и да работи добре.
П.С.
+1! Най-чудната картинка е,да видиш,че цялата отрезна и подготвяща на техника,която има някой,се състои от евтино шлайфче115- 125мм ,а до него гордо да стои скъп електрожен с голееееми ампери и голяяямо ПВ.Колко детайла,с каква дебелина и с каква скорост ще се подготвят за този електрожен,за да се вълнуваме толкова от мощността,че и от ПВ-то му?А и как и колко често му се намира приложение дори с 3.25 електрод,че и отгоре? За домашно ползване размяната на квалитетите на тези два вида техника е по-логична,а със сигурност е и по-здравословна.
За АИГ вече чувам отзиви и от колеги,не само от форумите.Купувал съм някои неща(не машини)от тях,доволен съм.Точни са.На следващото панаирно или аграрно изложение,което посетя,съм решил да се възползвам от възможността за проба на техниките им.
Avas_co - майстор
На последния Есенен Панаир ходих със същите намерения, но навалицата на щанда им беше много сериозна.
В крайна сметка ме досрамя да се бутам за проба, при положение, че нямаше да купувам и не съм никакъв критерии.
Моите впечатления са само от добрите отзиви, които чувам от тук от там, а и много се радвам на добро българско производство.
koveslav - майстор
И какво като не си критерий? Да пише някъде "само за професионалисти" ? Най-накрая трябва да се осъзнаем,че който плаща,той поръчва музиката.. :D
aig_welding - специалист
koveslav написа:
И какво като не си критерий? Да пише някъде "само за професионалисти" ? Най-накрая трябва да се осъзнаем,че който плаща,той поръчва музиката.. :D
Напълно съм съгласен!
Avas_co написа:
На последния Есенен Панаир ходих със същите намерения, но навалицата на щанда им беше много сериозна.
В крайна сметка ме досрамя да се бутам за проба, при положение, че нямаше да купувам и не съм никакъв критерии.
Моите впечатления са само от добрите отзиви, които чувам от тук от там, а и много се радвам на добро българско производство.
Съжалявам, че не си имал възможност да пробваш машините на панаира! Следващата възможност е БАТА Агро в Стара Загора в началото на септември и Пловдивския Панаир в края на септември. До тогава и по всяко време всеки който има интерес е добре дошъл при нас в София да пробва каквото и колкото иска. Особено искам да обърна внимание е че посещението при нас не е свързано по никакъв начин с намерения или ангажимент за пазаруване.

И не на последно място - благодаря за добрите думи!
fore - майстор
Малко инфо за технологиите ИГБТ и МОСФЕТ за които се интересува.

http://engineering-review.bg/engineerin ... 302&id=769

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: