• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
zuzo - помощник
малко ми е скъпичак . ще го ползвам за хоби
agj - майстор
zuzo написа:
http://stores.ebay.de/BEN-ROYAL-INVERTER-SCHWEIsTECHNIK С кой от тези модели може да се заварява и алуминий

избрах си този дали заварява алуминий http://www.ebay.de/itm/STAHLWERK-WIG-TI ... 822wt_1270
Заварява -само че с електроди ! :-D
За хоби е достатъчен ,даже е много добър !
opelfan - помощник
За инвертор Panzer 140 мисля беше кво ще кажете 140а гледах го в някой от големите магазини.
dragozow - майстор
Едва ли някой го познава. Не е добра идея да купувате машини от Кауфланд, там освен ниска цена друго няма. Китайците амперите за нищо ги нямат и често машина 115 ампера я пишат 160. Съответно слагаш голям електрод и работиш, защитата сработва и в един момент отказва. Носиш го в сервиза и береш ядове. На пазара има достатъчно хубави марки на прилични цени. Като казвам прилични имам предвид инвертор на цената на хубав трансформаторен електрожен. Като пиша Панцер в Гугъл ми излизат само танкове :)
opelfan - помощник
пише че работи с 2.5мм дали това е максимума му и дали 2.5 ще ми върши работа за у дома?с 3.2 мм дали не може да работи? 100% му дават на 65а добре ли е?
agj - майстор
opelfan написа:
пише че работи с 2.5мм дали това е максимума му и дали 2.5 ще ми върши работа за у дома?с 3.2 мм дали не може да работи? 100% му дават на 65а добре ли е?
Ами ако отговаря на реални 140 Ам -ще може да работи и с 3.2 НО ще сработва и защитата вероятно след няколко изгорени електрода ...!100% на 65Ам означава че дори и с 2.5 ще загрява и ще изключва след неголямо колечество изгорени електроди !
opelfan - помощник
Също гледах и един инвертор Force те дали си заслужават?
walko - специалист
sek.1 написа:
http://stores.ebay.de/BEN-ROYAL-INVERTER-SCHWEIsTECHNIK Аз си поръчах машина от този търговец 200 амперов инвертор + DC ВИГ машината върви комплект с всички кабели и шлангове . За тази марка мога да кажа че напълно си отговаря на дадените параметри мойта машина съм я тествал и с 5 мм електроди. Работил съм и с 50 амперовия плазмен резак на тая фирма също се представя перфектно . Когато я купих един колега специалист по силова електроника я огледа много обстойно много хареса испълнението и схемните решения и му поръчахме и една машина за него . При групова поръчка на 2-3 машини германеца прави много голями отстъпки .
Колега, а помниш ли колко ти излезе доставката? В сайта пише 9,90 EUR, но вероятно това е само за Германия, колко ли ще е до България? :? Че си харесах малкия модел от 140А!
sek.1 - специалист
walko написа:
sek.1 написа:
http://stores.ebay.de/BEN-ROYAL-INVERTER-SCHWEIsTECHNIK Аз си поръчах машина от този търговец 200 амперов инвертор + DC ВИГ машината върви комплект с всички кабели и шлангове . За тази марка мога да кажа че напълно си отговаря на дадените параметри мойта машина съм я тествал и с 5 мм електроди. Работил съм и с 50 амперовия плазмен резак на тая фирма също се представя перфектно . Когато я купих един колега специалист по силова електроника я огледа много обстойно много хареса испълнението и схемните решения и му поръчахме и една машина за него . При групова поръчка на 2-3 машини германеца прави много голями отстъпки .
Колега, а помниш ли колко ти излезе доставката? В сайта пише 9,90 EUR, но вероятно това е само за Германия, колко ли ще е до България? :? Че си харесах малкия модел от 140А!
Ние правихме групова поръчка от един друг форум . Купихме двайсетина различни машини и освен че германеца свали цените с над 30% и транспорта беше от него . Моята излезе 500 лева като си поръчах допълнително комплект 10 електрода за ВИГа и 10 комплекта цанги които заедно са едни 17-18 евро . Тука в България просто няма такава цена за 200 амперова машина РЕДЗ + ВИГ оборудвана с шланга и всичко необходимо . После си поръчах ръкавици триъгълници и ръкавели пак от него вече 1 година работя с тях качеството на кожата и изработката е изключително . Вярно заваряването ми е спомагателна дейност но само с телоподаващото горя поне 3 ролки 15кг на година .Сега преди празниците закачих четвъртата за тая година .
walko - специалист
Ахааа, ясно! Много благодаря за бързия отговор!Мен ме вълнуваше малкото инверторче на 140А. Питах щото немски не разбирам но може да се пробвам с едно запитване на английски, пък туко виж ми отговорили! Хубавото е че работят и с България, че ми се е случвало да ми откажат лаптоп като разбраха от къде съм! :-D
Много сме арни, за това много ни обичат! :-D Който ни е сърбал попарата отказва!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: