Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Просто действат като оторизиран сервиз, подменят цели модули. Въпросния Фрониус съм сигурен на 90% че можем да го съживим.
agj - майстор
kalpev написа:
koveslav написа:
"Не си купувайте нищо под 700-800 долара и под 200А мощност.Просто няма смисъл." Единствено мнения в този смисъл схванах аз в някои от изказванията...
Eee, не е точна така.
На pansim машините са много добри, а не струват толкова $ :-D
Е щом казваш ,сигурно е така !
Но пропускането на отговори на неудобни въпроси:
agj написа:
А де?Аз не виждам по подходящ човек от теб ,който да отговори на подобни писания!Та нали си спец по инверторите ,пък си известен производител,и като такъв трябва да са наясно със всички стандарти!Интересно ми е ,на мен като потребител ,ти по кой стандарт си произвеждаш машините и им определяш ПВ-то?В коя лаборатория ги тестваш и сертифицираш?
-буди известни съмнения!!Иначе плюенето по конкуренцията е много лесно !
idunno - специалист
...ти си пиши...не пречиш... :-D :-D :-D
fore - майстор
agj,
Нали знаеш -когато говориме хората , на думи всичко е много лесно, но когато трябва да се свърши наистина- става много трудно и скъпо.

Та най вероятно този хипотетичен Фронус с незнаен проблем ще се окаже че е скъп и неренабилен дори да може да се оправи със запояване. Ами ако повечето модули са въглен ?


Аз за отговор на неудобните ти въпроси - Аз ще ти кажа, как ще ти отговорят - Имаше един кмет който отговаряше на ТВ интервю така - "Друг въпрос - друг път!" :mrgreen:
kalpev - специалист
fore, покажи поне едно реално нещо от електроженните платки и ремонтирано от теб, но не на думи, както ти самия написа, което ти да си сътворил лесно и евтино! Знаеш ли колко нелепо е, да не може да измериш един транзистор, а да даваш "компетентни" мнения как другите отремонтират реално? Това, че си заварил една асма, не те прави нито специалист по заварките, нито специалист по електрожените, набий си го в главата! И че Райдър не е Кемпи, също :-D
agj, за поста ти - приеми го, че е така, а не само защото аз го казвам :yawinkle:
Хубавото е, че лесно може да се убедиш реално при желание, да го пипнеш, да пробваш, защото не е само на думи и снимка от инет, на картинки и таблички от уики-то, или на прекопирано клипче от туба-та!
Но всъщност, исках да акцентирам на друго - абе, много ме кефи вярното ти кученце fore :-D :-D :-D Добре е дресиран :-D
Като кучето на Павлов е - в момента, в който напишеш пост (и му светнеш лампичката), и веднага почва след теб да лае в тон :-D :-D Даже и не разбира какво точно припява, уж инжИнер, виШист (той беше), а не знае да измери страна на квадрат, но пък ме кефи принципа на олимпизЪма му - важно е участието, а не способностите :-D :-D :-D Не е с цел заяждане, просто отстрани погледнато така смешно изглежда...
fore, хубаво си призна, че Фрониус-а е само хипотетичен и едва ли съществува със заляти платки и на въглен някъде другаде, освен във въображението ти. Не, не ми отговаряй, защото е безсмислено от момента, в който почнеш да намесваш ЕЖК, ЕПК, ЕКК :-D :-D :-D

За протокола: ЕЖК - една жена каза, ЕПК - един продавач/продавачка/познат каза, ЕКК - една касиерка каза :-D
gogyto - специалист
Здравейте!
Искам да си купя електрожен за домашни нужди, който ще се ползува един два пъти в годината на вилата, търся нещо в хоби клас какво бихте ми препоръчали за заварки до 4мм. макс?
fore - майстор
kalpev, Брат ти пак почна с алъш-вериша. И ти вземи си набии в главата -тука не е бит пазар !

Аз не съм споменавал да ремонтирам заваръчни апарати, не съм споменавал апарат ползван от мен и най важното не претендирам че мога всичко !
За разлика от някой колеги, които казват без да са видели проблемният апарат- ние ще го оправим.
А за измерванията - мога да меря транзистори и имам схемите на повечето корпуси на различните видове транзистори.

kalpev, Аз куче и кучка не съм на никого, но ми се струва по мои наблюдения от преди, че ти и някой други изпълнявате точно такива функции и гравитирате около определени юзери тук- чак сте лустросани и ми беше смешно !!!
Айде малко по внимателно с квалификациите А !!!!


Значи ако не сме на твоят акъл сме кучки, така ли бе експерта по алъш-вериша ???? Я се скривай от там от където си....... :toimonster:
Незнам изобщо какво ли съм седнал да ти се обяснявам, като не може да ти разбера и словореда по горе !
Ти ще кажеш кое е залято и кое не и как са направени машините. :prayer: :prayer: :prayer:
kalpev - специалист
fore, как ще ми разбереш словореда като се иска интелект и богата обща култура на изказ за това, поради щото за теб е недостижимо, виШисте :-D
A точно ти ли ще ми кажеш кое е залято и кое не, като само си "чул" за него, бре, образ :-D :-D :-D :-D
Като не можеш да ремонтираш, то нямаш никакво право да даваш оценка за другите как го правят реално. И особено да ти "ремонтират" в главата нещо, което съществува само във въображението ти :-D
На нещо хубаво, което е сътворено със знания, умения и опит, не може да му се каже лошо, колкото и да не ти/ви изнася. И на теб го казвам - докато ти си само на принципа ЕЖК, ЕПК, ЕКК, реално другото го има, пробвай го, пък пиши чак тогава, ако си честен.
И fore!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bau-bau, a?
:-D :-D :-D
fore - майстор
gogyto написа:
Здравейте!
Искам да си купя електрожен за домашни нужди, който ще се ползува един два пъти в годината на вилата, търся нещо в хоби клас какво бихте ми препоръчали за заварки до 4мм. макс?
Както виждаш колега -тук властват разни "експерти". Така че темата е доста обширна и ако я прегледаш, сам ще можеш да прецениш какво е най удачно за теб като цена - качество.
Машини и цени бол. Търси, питай и се интересувай. А и схеми на реализация също има бол. Тръгни от това каква схема предпочиташ- Мосфет или ИГБТ, от там и теглото и цената е различна. Ти си наясно с това че искаш машината да може да заварява до 4 мм-тоест 160 - 200 ампера макс.

kalpev, Не си ми интересен, освен да поздравиш родата от мен и приятен ден ! Такива като тебе в първият магазин да вляза и ще .......... и празни приказки да чета и слушам.
Понеже имаш психосоматичен проблем с образованието- видно от твоето натрапчиво споменаване на образователните титли мога да ти каза само едно- потърси помощ от психолог и между другото е
хубаво да ти се намира едно такова виШе, от мене да го знаеш. Дори само заради факта че си се преборил и си имал волята да го завършиш- говоря ти за ТУ и другите сериозни висши институти. Ама едва ли ще ме разбереш.
Ти си класически подигравачи и интригаджия. А тази тема явно привлича подобни елементи.
Квалифицираш мене с неща който ти сам правиш, което е нормална реакция и съм я наблюдавал многократно.

Нещо конструктивно по темата дали смяташ да напишеш или само ще демонстрираш "интелект" ? :wink:
fore - майстор
http://www.onlinemashini.bg/zavara4en-a ... 60a-/10988

Изображение
Колега смята да купи такава машина- ИГБТ, Турска. Заслузава ли си парите. Уж с намаление ще я вземе.
Ако може коментари от ползвали и ремонтирали, без търговци.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: