• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sek.1 - специалист
pansim написа:

А дано, ама надали :lol: :lol: :lol:

Няма нещо, което не се чупи, поврежда, изгаря и т.н.
Така е само че ако работиш грамотно с техниката вероятноста да те надживее е голяма . Целия ми трудов стаж като инженер (и преди това ) е минал в поддръжка на машини та знам за къкво става въпрос . Всичките ми машинки (бормашини флексове и тнт.) са на по 20 - 25 години интензивна работа и още нямат признаци на умиране а някои съм ги взел изгоряли или потрошени и съм си ги въстановявал аз . В работата е същата история навремето си събрах отписан и поел към вторичните струг СУ 400 работи вече 13 години и е един от най точните . При електроинструмента редовно чистене смазване и при необходимост своевременна подмяна на лагери и четки .
dragozow - майстор
Вече не правят такива машини колега. Голф 2 и Мерцедес 123/124 били грешка, не се чупели. Иначе и аз говорих с въпросния "германец". Машините са чисто китайски с немски надписи, даже знам кой ги прави. Исках му няколко бройки за проба.
sek.1 - специалист
То одавна всичко вече се прави в Китай време е да свикнем с тази мисъл . Има и китайско и китайско . Виждал съм китайски металорежещи машини които по нищо не отстъпват на наще даже може да се каже че са и по добри а цената им е над два пъти по ниска . Човека поне не го крие защото тук е масова практика търговците да ти продават нещо китайско за фирмено произведено в ЕС поръчват си машините в Китай с техните надписи и готово . Мога с чиста съвест да кажа че в момента няма български производител на инверторна заваръчна техника всички работят с готови компоненти (платки) или цели машини от Китай просто ако произвеждат всичко тук не могат да стъпят на цената даже и на някои по маркови машини . Тука изключвам Gismi като марка технологичното ниво на испълнение е много високо многослойни платки и SMD монтаж вероятноста да е чисто френска машината е почти 100% . Но как се поддържат тия машини в България не ми е много ясно дано моята служебна не се разваля .
dragozow - майстор
Френска е, аз бях в завода:
http://gys.fr/spip.php?page=gysMonde&id ... 97&lang=en
Имат производство във Франция, Англия, Германия, Китай и отскоро в Тайван. Само кабелите като им сравниш ще видиш че е правено с много повече старание. Кабелите са меки, почти силиконови, китайските ако е студено не можеш да ги разгънеш. Gys слагат на 200А кабели 35 см2, китайците слагат 16 см2. Иначе повечето зарядни, маски и др. ги правят в китайския завод заради цената. Когато има контрол това няма значение. Gys имат завод и за това постигат прилична цена в Европа. В магазина сигурно 80% от стоката е от Китай. Братята китайци се справят с много машини, през годините двигатели, генератори, мотофрези, моторни помпи, стругове, настолни циркуляри, електрожени....няма ядове. На определени неща като инверторите все още ги няма. И ги няма защото лъжат в параметрите. От Kende който е голяма фирма за заваръчна техника бяхме взели няколко модела, на максимум третия електрод изгарят. Отваряш вътре, всичко залято. Виж на обикновените електрожени няма ядове освен завишените ампери, ние го знаеме и предупреждавахме клиентите. Иначе има български производители, големите(над 200А) на Вики, в Перник производството на остатъците от Кракра, Гмк с телоподаващите, големите машини на Харко и Редко, Елжен във Варна, имаше някакви фирми в Пещера и Извор. Лошото на нашите фирми е че нямат визия за бъдещето и продължават да произвеждат машини които са правили преди 30 години без никаква промяна. Изключение прави Вики че прави инвертори. Повечето български производители нямат хубави опаковки, например кабелите на нова Кракра са вързани с една връвчица за машината. Случи ми се шланга на българско телоподаващо за 1200 лв да е направен от някаква пластмаса....на футболни топчици. Имаше голяма поръчка за електрожени за Ирак, човека дошъл с парите, готов да капарира. Българския производител отговори нещо в смисъл "неъм толко хора да работят".
pansim - майстор
г-н Драгозов, бихте ли снимали по-големите над 200А на Вики-б. Естествено вътре.
Че малките машини са чисто китайски и са ми известни.
sek.1 - специалист
Спокойно и те са китайски . Ниския клас машини е испълнен с възможно най ефтината еднотактна схема която се поръчва на дребно за 60 - 70 $ . Сама по себе си тази схема е дуракоустойчива но не е нищо особено . Ако искаш читава машина единствения български производител който знае къкво прави е ДЕЛ и те работят с китайска елементна база но кардинално преработват схемите имат чисто техни разработки и мога да кажа че машините им работят изключително добре .
dragozow - майстор
Те елементите няма какви да са освен китайски. Всичко е китайско хора, отдавна са ни завладели(само че икономически). Помислете какво е останало от българските заводи за електроника.
pansim - майстор
Да, елементите са китайски, но въпроса е дали все пак има малко БГ участие, или само правим кутийте.
А снимки искам, за да разсея някои мой подозрения, че в по-мощните машини се поставят по две или повече платки, като тези от 65$, работещи заедно /само, че за еднотакт- противофазно/, и съответно се продават на много по-висока цена.
dragozow - майстор
Не прави само кутиите, а всичко. Говоря за големите машини над 200А. Човека произвежда още телоподаващи, електрожени, трафове, улично осветление и др. Произвежда и зарядни устройства. Производството му е в село Енина до Казанлък.
sek.1 - специалист
pansim написа:
Да, елементите са китайски, но въпроса е дали все пак има малко БГ участие, или само правим кутийте.
А снимки искам, за да разсея някои мой подозрения, че в по-мощните машини се поставят по две или повече платки, като тези от 65$, работещи заедно /само, че за еднотакт- противофазно/, и съответно се продават на много по-висока цена.
Имаме участник познал верния резултат :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: