• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kossis - специалист
Айде към знаещите ???
При колко ампера требе да гори тоя 2.6мм базичен ? Тоест като рутилов на 2.6мм или при по голями ампери.

Междо другото като разгледах книжката на Райдера, отзад са го дали разглобен на модули и понеже чертежите са доста лоши при по внимателно взиране се различават 6-те кондензатора на дънната платка и 24-те транзистора на средната и горната платка.
Вентилатора също е Кенде.
dragozow - майстор
Правилото за рутиловите е 40 ампера на мм. Трябва да пробваш на 120-ина ампера как ще е, трудно е да се каже. Като почнеш да работиш придобиваш усет към машината и си я настройваш.
Ronin - специалист
pansim написа:

Ето и част от описанието на 2в1 Вики-б. Да ме прощава автора на снимката, че я използувам без негово знание.
Как ще почистим със сгъстен въздух без да отворим апарата? Въпроса е риторичен.
Нищо прощавам ти !
Ronin - специалист
kossis написа:
Айде към знаещите ???
При колко ампера требе да гори тоя 2.6мм базичен ? Тоест като рутилов на 2.6мм или при по голями ампери.
Базичния електрод работи както и рутиловия на един и същ ток около 80-100А.И това ако ти е наред инсталацията и няма пад на напрежението.Имай в предвид че някои инвертори не работят добре на едножилен кабел за удължител макар че няма логика за мен но имах такъв случай !
Базачния електрод пали трудно но като свикнеш ще ти се струва елементарно лесно...иска си опит.Аз се учих с норд ,ваната която се получава с тях е доста дълбока в сравнение с вежен примерно ,от там и провара е различен...вежен ползвам само за прихващане !
agj - майстор
kossis написа:
Айде към знаещите ???
При колко ампера требе да гори тоя 2.6мм базичен ? Тоест като рутилов на 2.6мм или при по голями ампери.
.
На панела ти е написано кой електрод на колко гори ,и отбелязания обхват напълно отговаря ... съобразено е с доста фактори, включително и това че базичните електроди горят на малко по висок ампераж !
Последна промяна от agj на пет авг 05, 2011 11:44 pm, променено общо 1 път.
Илиян Илиев™ - майстор
Те с такова електроженче направихме над 700 квадрата покрив. Нищо не разбирам от електрожени и заварки, но си парка много добре.

Минуса е, че кабелите са къси.

Да хартиса парица и взимам един.

http://www.telwin.it/webtelwin/site.nsf
kossis - специалист
Още един въпрос,
Базичният електрод (2,6мм) като го изпрасках на около 200А и загря много (явно Райдера дига 200А), това е нормално предполагам за тънак електрод сложен на голям ампераж ?
И за базичния са писали по спецификация да се загрява преди работа до 350-400 градуса в печката, знам че никои не го прави. Но като загря гореше по-лесно ? ( баща ми ги загряваше рутиловите до 100 градуса, но проблема на кра крата беше , че в шукото некоя лелка като го е сглобявала и не беше затегнала болтчето на щифта- смених щифта щото беше нагорял яко.)
joe007 - специалист
kossis написа:
Още един въпрос,
Базичният електрод (2,6мм) като го изпрасках на около 200А и загря много (явно Райдера дига 200А), това е нормално предполагам за тънак електрод сложен на голям ампераж ?
И за базичния са писали по спецификация да се загрява преди работа до 350-400 градуса в печката, знам че никои не го прави. Но като загря гореше по-лесно ? ( баща ми ги загряваше рутиловите до 100 градуса, но проблема на кра крата беше , че в шукото некоя лелка като го е сглобявала и не беше затегнала болтчето на щифта- смених щифта щото беше нагорял яко.)
Електродите не просто се загряват, а се сушат.Тоест написаното на кутиите обикновенно е "да се сушат преди употреба на темп.350град. в продължение на 1 час.(това за повечето базични). Или за рутилови на 250град. пак за 1 час.
Това се прави защото обмазката на електродите е хигроскопична ,а влагата после допуска дефекти в зав.шев.Естествено това е когато изделието е отговорно иначе никой не си прави труда да го прави.(за съжаление) :)
angel_ov - специалист
Илиян Илиев™ написа:
Те с такова електроженче направихме над 700 квадрата покрив. Нищо не разбирам от електрожени и заварки, но си парка много добре.

Минуса е, че кабелите са къси.

Да хартиса парица и взимам един.

http://www.telwin.it/webtelwin/site.nsf

За същото ли говориш, че не разбрах ?
Изображение
Илиян Илиев™ - майстор
Отвори линка и ще видиш.

На външен вид определено няма нищо общо с показаното от теб.

За вътрешностите не знам.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: