Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Сега се уточни за ръкохватката.....за щипката на масата, всичко е ясно предполагам :-D

ПП.....За кво ти е 200А-ва ръкохватка, ползвай по-малка
kuger - майстор
fore написа:
Така е - колкото по незнаещ, толкова по щастлив.
Да, така е, на няколко висшисти трябва един среднист, да оправя нещата!
Стиви - специалист
fore написа:
Така е - колкото по незнаещ, толкова по щастлив.
Еееех, щастливец си ти! Голям при това.

Моля останалите, да не слагат всички инженери под общ знаменател!
ПП
Фоур, просто от любопитство каква ти е специалността?
gogo7777 - майстор
Логистик в Кенде, отдел Райдер :wink:
koveslav - майстор
Не се яжте с човека,де.Заварил ли си е асмалъка-заварил го е.Значи вече е колега :D.
idunno - специалист
на кого?На двамата търговци или на останалите в ...храма :-D :o :o :o
gogo7777 - майстор
На мене не ми е колега, аз вече съм в гилдията на докторите........вчера си излекувах махмурлука сам, по много тарикатски начин :lol:
idunno - специалист
...като допълнение- трябва темата да се прекръсти на "Инверторен електрожен за любителски/домашни цели за да няма крамоли.В смисъл търговците на псевдоелектрожени да не се карат.Има панаири - да излагат там продуктите си и да ги продават.
Трябва благоговеещите да се отделят в тема - Най-добрия ...е ....., ще оставя на фантазията им да го попълни.Знаете как е последователите имат нужда от кумири.
Трябва всички търговци да се легитимират, за да може плебса да избира правилно.Иначе зад булото на добрата помощ може да стои разочарованието.Примерно взел си електрожен за 120 лева за да замени стария и виж ти взел,че дефектирал.
За тях трябва тема - " Ти "й ли дириш за 120 лева или ектрожен'.
Така ще се диверсифицират потребностите и ще намалят разправиите.
Трябва който знае как се заварява да помага на останалите(които вярно не могат като гледам).
..и като видите дупка в шева това трябва да ви дразни и да ви подтикне да го изпилите и да го направите наново по-добре.
fore - майстор
Стиви написа:
fore написа:
Така е - колкото по незнаещ, толкова по щастлив.
Еееех, щастливец си ти! Голям при това.

Моля останалите, да не слагат всички инженери под общ знаменател!
ПП
Фоур, просто от любопитство каква ти е специалността?
Уондър, от къде в тоя форум точно толкова експерти ?

Генен ниженер съм и търся къде е грешката в Човешкият ген- доста трудна задача.

Да вярно е Аз съм Щастлив, - имам си жена, скоро ми се роди Син ! И разни от форумите ми завиждат. Мисля че съм успял човек !
Не е задължително да си неориентиран за да си Щастлив.

=========

200А не е зле- впечатляващо и запомнящо се число. А и е кръгло. Но 200 няма отношение към грешният ген - просто каквато и да е темата тук - се появява някой и започва Джумбиша без предупреждение и повод- явно проблем на ДНК кода.
Дефакто са ми излишни тия 200. Но при ръкохватка от 200А се предполага че ще е по здрава и ще работи по надеждно при 160 примерно. А и ако искам да парна нещо с 200А.

Добре бе, защо точно в е те тая тема има най много пробемини експерти ? Ако някой знае да сподели ? Каква е връзката между заваряването и проблемният ген ? Явно я има.

koveslav, понеже Ти си от малкото хора които разбират от заваряване тук, и не спамиш, мога да ти кажа моите почитания.
Справям се със ситоациите.
Звъннах на тия с Есабските ръкохватки и ако искам да разбера повече ще трябва да се разходя до Младост 1.
Нека го ядат -това ще им остане ! :partyman:

gogo7777

Ние с теб сме единствено колеги по форум, а и Аз не изпитвам нужда да съм ти колега в професионално отношение.
Не съм заварчик и не ми е нужно - просто ми идва отръки по ген. Бащата заваряваше с трафа на Вилата като с инвертор-лека му пръст. Още имам от него много неща който той е правил.

Та колега -вижда се че имаш представа от нещата и не го споря, ама обичаш и да се заяждаш в повече с което не мисля че помагаш особено на някого и на Форума. Ако станеш по помагащ и по малко да се заяждаш ще е по добре. Мое мнение.
А дали машината ми е Кендо или е Рендо е все тая -важното е да ми върши работа. А тя се справя перфект за сега.
От тука на сетне просто иска опит и умения от мене.
И да ти кажа нещо за марките за които се карате и разправяте тук-
Жената ползва 5-конечен оверлог- Нюмън и обикновена шевна с разнообразни декоративни шевове-Сингер.
И двете купени от Ч.Връх -Сингер.
Оверлога за 600 лева счупи държач крачето - нямаше резервна част. Накарах ги да свалят от друга рекламна машина.
Освен това и крачето се беше разпаднало. Оказа се че материала се саморазпада- ЦАМ. Другите нови крачета и тебяха напукани. Намерихме едно по никелирано -читаво. Та и двете Немски марки са си Кирайски от всякъде по настоящем и са с доста калпави компоненти на места.

Та незнам все още защо се опитват някой колеги да изкарат, че темата и Форума само са професионалисти и само те трябва да пишат и да се изказват ?!

idunno
На темата и няма нищо- трябва някой от потребителите да се променят в по добра-либерална посока.


koveslav, а твоята ръкохватка лепи ли магнит ? Тоест в истинска има ли желязо въобще ?
koveslav - майстор
Форе,никога не съм пробвал ръкохватката си с магнит.Скоро ще се опитам да притрия малко повърхностите на челюстите,защото вече в единия канал започна да хваща несигурно 2мм и ще видя що за материал е ръкохватка Kemppi 3.Ще разберем най-марковите от какъв материал са.Само да остане време.
Аз не разбирам много от заваряване,уча се.Така че не залагай много на моите знания,защото все пак част от тях са ми дадени от колега по форум.Не трябва да задаваш така въпросите си,приятелю.Тук не трябва да си помагаме,защото "изглежда странно".Откъде накъде ще се дава помощ.Като имаш проблем,значи покупката ти е кофти и няма абсолютно никакъв шанс да си свършиш работата,ако техниката не е от препоръчаните.Важно е да си ориентиран-тук сме "наште" и "ваште". Стана като при политиката с комунистите.Помогне ли някой на някого,значи е от "ваште" и надаваш вой- ТЪРГОВЕЕЕЕЦ-шляпаш му емблемата и го заклеймяваш.Но да не си помислиш пък,че някои от "наште" е търговец.Нееее,няма такова нещо,те просто само си продават.
Ако пък си купиш електрожен над 1000лв,голям заварчик ще станеш,да знаеш.Тези,скъпите машини сами заваряват и въобще няма да ти пука от нищо.А пък като собственик на скъпа техника,е задъжително да се надуеш и да не обръщаш внимание на някви там с по-евтини от твоя електрожен.Даже е задължително да покажеш,че ти досаждат :D И като не ти се получават заварките,да не си споделил с някого,сакън.Стига ти тая награда,че си се оръсил за три-четири електрожена,бива ся и хората да разберат ,че нещата пак не стават.
Имаше една емблематична реклама "Не става само с яденеееее........."

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: