Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
agj написа:
А кой им е виновен на тия излъганите !?Не са ли си сами те виновни ,и не се лъжат те самите !
Аз такива ги наричам балъци !
Значи виновен е измаменият, а не измамника. А източникът на "ментетата" по битаците и оригиналните китайски машини в Хасково е един и същ.
dragozow - майстор
agj написа:
dragozow написа:
Ма не струва 180 лв за 250 ампера...

Не можете да си представите тези търговци без адреси по пазарите колко хора са излъгали с параметрите на машините. Говоря по принцип, защото ние се занимаваме с всякакви машини, не само заваръчни. Това е възможно най-евтината и боклучива стока. Ако има истински 200 ампера, които да могат да се продават на дребно за 200 лв аз ще съм първия който ще купи, даже ще купя много, защото имам интерес.
А кой им е виновен на тия излъганите !?Не са ли си сами те виновни ,и не се лъжат те самите !Има хора които виждат на битака машина с надпис Esab .... за 200-250лв. и веднага кълват , и после се хвалят че били ударили голям късмет !А ако се развали я нося направо в Камартон , .......а те там умират от смях !
Аз такива ги наричам балъци !
При нас носят къртачи Hitachi от битака за ремонт, на външен вид са ги докарали на 95%, вътре обаче няма нищо общо. Естествено части за такива машини йок.
aig_welding - специалист
agj написа:
... Или според вас, които не иска или по точно няма възможност да си купи апарат от вас ,е балък и ненормалник!Ми подбно поведение според мен е меко казано неколегиално!Щом не можещ или по точно щом не искаш да помогнеш по добре си мълчи!
agj написа:
... Има хора които виждат на битака машина с надпис Esab .... за 200-250лв. и веднага кълват , и после се хвалят че били ударили голям късмет !
Аз такива ги наричам балъци !
Последно?
agj - майстор
aig_welding написа:
agj написа:
... Или според вас, които не иска или по точно няма възможност да си купи апарат от вас ,е балък и ненормалник!Ми подбно поведение според мен е меко казано неколегиално!Щом не можещ или по точно щом не искаш да помогнеш по добре си мълчи!
agj написа:
... Има хора които виждат на битака машина с надпис Esab .... за 200-250лв. и веднага кълват , и после се хвалят че били ударили голям късмет !
Аз такива ги наричам балъци !
Последно?
Последно:според мен балъците си купуват ESAB за 200лв.
А според теб:
aig_welding написа:
Балъците ги ловят на гола кука в хасковските гьолове само. :rolleyes:
т.е. в хасковските фирми,нали така ? Там обаче не продават ментаци с надпис Фрониус и Есаб доколкото знам! Ментаците ги продават по битаците и мургавите улични търговци! Аз и преди съм казвал- никой здравомислещ човек няма да си купи електрожен ЕСАБ от битак и то за 200лв. Марковите машини си имат дистрибутори и струват едни доста различни пари !!!
Kirilpm - специалист
Aми много съмнителна работа не мислите ли,машинката не е с надпис есаб,но много прилича на тези с надпис есаб,името на фирмата е Вики,което много прилича на Вики Б ,някой от апаратите приличат на модели на фрониус,други на есаб,трети на машините които продава колегата Драгозов,но всички са на цена доста по ниска от конкуренцията,но същевременно със същите или по-добри параметри.Ми аз все не мога да повярвам че не ги интересува печалбата и ги внасят само за да им се радваме,по-скоро ми се струва че взимат нещо с подобен външен вид,но занижено качество и го продават на гърба на друг,понеже си приличат.Е ако ще ментето да е по-добро от машините на фрониус аз пак няма да си купя,докато не му обявят истинските параметри и не спрат да имитират други производители,просто не обичам търговеца да ме лъже по елементарен начин.Не казвам че машинките няма да вършат работа на някои за непрофесионална употреба,но тъговската им култура е много лоша.
gogo7777 - майстор
Тези играчки имат за цел да усвоят парите на тези наивници, които дори нямат нужда от подобна машина.....за неотговорни заварки и 5-6 електрода годишно. Клише без никакъв смисъл. По-горе намекнаха....като ти дотрябва, вземи от комшията :wink: Ама всеки си преценява сам. Щото вместо сиренце да се хапва мас наподобяващо сирене, си е самонаказание.....не е недоимък. Абе нагласа :lol: Такава интернет железария като Вики нема по света :lol:
agj - майстор
Kirilpm написа:
...,някой от апаратите приличат на модели на фрониус,други на есаб,...
Колега по форум ,искаш ли да ни покажеш нагледно кои от апаратите ПРИЛИЧАТ на някой модели на Фрониус а други на Есаб! По цвят и аз виждам че си приличат , но по друго какво си приличат я да ме светнеш че нещо съвсем се обърках ,кое на какво и на кого прилича! :-D
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
...... :lol: Такава интернет железария като Вики нема по света :lol:

Грешка,има у Русията,предполагам и в други подобни,с "развиващи" се демокрации..Нищо ново под слънцето. У нас нещата само се копират, "топлата вода" се открива все на други места от по-големи батковци.... Няма далавера която ние да сме измислили на каквото и да е ниво,все се оказва че някъде я въртят от десетилетия,а у нас само се интерпретират готовите и разиграни постановки.
gogo7777 - майстор
Сигурно си прав. Ама нашите са си наши :) Само Левски......Вики у регионалната група в златната среда :lol:
agj - майстор
Я вижте тука : http://www.craiovaforum.ro/vanzari-util ... 408.htmlте и комшиите и те си имали такива ЕSAB -и като нашите !
А тука цъфна и още един: http://www.publi24.ro/anunturi/casa-si- ... 86a5e.html у румънското OLX! :-D
Тия румънци обаче още по нагли.... : Изображение че дори :MADE IN SWEDEN му лепнали !!! :-D :-D :-D :-D Голем смех !!
Изображение
Гледам и не вярвам на ушите си :-D :-D :-D :-D

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: