• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
reingar-x - специалист
Прочетох цялата тема и на мен ми предстои покупката на инверторен електрожен в близко време,от моделите Argo Arc200 и Del mma200s кой е по-добър за китаеца се писа ,че добър пък и цената е по-ниска за другия нищо не е писано.Моля за съвет.
Ronin - специалист
Отивай за Делл-а !
sek.1 - специалист
И аз с две ръце за Дел .
dragozow - майстор
И двата са добри и китайски. Моделите Argo ги ремонтира един от хората в Дел. Който и да хванеш не е грешка, ако ти трябва Arc 200 в момента няма наличност, доставка ще има след 2 седмици.
reingar-x - специалист
По принцип аз не си изкарвам хляба с заварки и ще го ползвам за лична употреба максимум да услужа на познат,но искам машината да не е чуплива като ми дотрябва един път в годината.Да мода да заварявам черни метали,чугун,стомана и нераждавейка и ламарина ако се наложи да изкърпя нещо по колата.Е преди два дена ми се наложи да ми потрябва електрожен и се моля на разни и треперя да не стане нещо с техниката им.Като цена по ми харесва Argo Arc200 на половина е все пак,но четох мнения за Del че били преработени и също добри и пригодени за евтини ремонти ако стане нещо за модела Del Mma 200S не намерих нищо написано ако някой го има да напише впечатление.
Ronin - специалист
Освен носачите и мостовете ,с електрожен нищо друго по колата няма да можеш да правиш !
sek.1 - специалист
reingar-x написа:
По принцип аз не си изкарвам хляба с заварки и ще го ползвам за лична употреба максимум да услужа на познат,но искам машината да не е чуплива като ми дотрябва един път в годината.Да мода да заварявам черни метали,чугун,стомана и нераждавейка и ламарина ако се наложи да изкърпя нещо по колата.Е преди два дена ми се наложи да ми потрябва електрожен и се моля на разни и треперя да не стане нещо с техниката им.Като цена по ми харесва Argo Arc200 на половина е все пак,но четох мнения за Del че били преработени и също добри и пригодени за евтини ремонти ако стане нещо за модела Del Mma 200S не намерих нищо написано ако някой го има да напише впечатление.
С електрожен това което искаш просто няма как да стане . Трябва ти и МИГ - МАГ (телоподаващо) а за качествени заварки на цветни метали и ВИГ . С електроди става нещо но е главно за по големи дебелини . Моята машина по същество вече е Дел . Инвертор Сталверк преработен при тях с функция Селф контрол и телоподаващ модул . Машината ми заварява алуминий в режим МИГ - МАГ не по лошо от ВИГ . Отиди на място в Дел там хората ще ти покажат всичко което имат как работи и ще прецениш на място в какъв ценови клас машина да избереш. Хубавото е че машините са модулни трябва ти само електрожен откачаш го от шейната и работиш само с него . Целия апарат заедно с телоподаващия модул е към 15 килограма . Само за справка старото ми телоподаващо производство на Тефи МЗТ Извор със значително по малко възможности тежи 75 килограма .
reingar-x - специалист
До колегата sek.1,до колкото четох Argo tig 200 и твоя Сталверг са едни и същи или има разлика в моделите.Другото за което питам е до колкото разбрах към твоя апарат е добавен модул с телоподаващо което работи с газ СО2 и ти позволява да заваряваш освен по малки детайли но и цветно или за цветното се използва Tig функцията.Другото което ме интересува колко струват преработките на апарата ти и ако може да дадеш някоя снимка да добия представа как представлява общия вече модул.
sek.1 - специалист
Цветно без алуминий се заварява и с ВИГа защото ми е само DC но с МИГ - МАГ се заварява освен всичко останало и алуминий защото има функцията Селф контрол която си е авторска разработка на Дел . За цени нищо конкретно не мога да ти кажа моята машина я правиха там преди повече от година и с хората там си имам други отношения . По принцип избягват да тунинговат други машини защото дори и минимална разлика в схемното решение води до дни работа с неясен краен резултат и не е по евтино ако си купиш готова машина от тях . Снимки ако остане време довечера .
agj - майстор
reingar-x написа:
По принцип аз не си изкарвам хляба с заварки и ще го ползвам за лична употреба максимум да услужа на познат,но искам машината да не е чуплива като ми дотрябва един път в годината.Да мода да заварявам черни метали,чугун,стомана и нераждавейка и ламарина ако се наложи да изкърпя нещо по колата.Е преди два дена ми се наложи да ми потрябва електрожен и се моля на разни и треперя да не стане нещо с техниката им.Като цена по ми харесва Argo Arc200 на половина е все пак,но четох мнения за Del че били преработени и също добри и пригодени за евтини ремонти ако стане нещо за модела Del Mma 200S не намерих нищо написано ако някой го има да напише впечатление.
За изброените изисквания и видове метали ще ти е необходима машина поне две в едно :ММА -МИГ/МАГ такива машини произвеждат ДЕЛ и ВИКИ Б която и от тях да избереш няма да сбъркаш ,също така от съществено значение е и поддръжката на машината. И двете фирми имат добра гаранционна и след гаранционна поддръжка но за да имаш бърза връзка със съответния производител или сервиз е важно да се съобразиш и с района в който живееш - ДЕЛ са в София; ВИКИ Б са в с.Енина, Казанлъшко. Отиваш на място пробваш, харесваш и купуваш! :partyman:
За цветното заваряване sek.1 ти отговори - трябва ти машина три в едно!
Но този вид машини са доста скъпи и според мен не си заслужава да дадеш една купчина пари и да използваш апарата един път в годината !
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: