Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
Снощи си поиграх с този апарат и направо съм впечатлен... :prayer:
Много стабилна и гъвкава машина, с всички необходими екстри за професионалната му употреба. Не ги бях виждал преди или не съм ги забелязал. До колкото разбрах са чешки. Съдейки по външният му вид /доста поочукан/ си личи, че машината е ветеран. Тунингован е с хубав шланг и чупеща се ръкохвадка, с дюза вместо дифузьор, джойстик и с удобна за ръката форма.
Много прилича на KITIN,но е машина над 1000 евро ако правилно смятам.Би трябвало да е "расова".
agj - майстор
pansim написа:
agj написа:
А като се вижда те си работят много добре и трябва вече на всички тук да им е ясна целта на изписаните брътвежи за тия машини !
Досега си мълчах, но това твърдение просто не е вярно!!!
Голяма част от шумно рекламираните от теб инвертори, НЕ работят задоволително. И това съм го показал с клипове, измерване и т.н.
Та не е ясно кой кого заблуждава!!! :idea:
Дъвчем едни и същи неща, които са описани и ДОКАЗАНИ от мен. Който има интерес - ще ги намери по назад в темата
Дъвчете ги Вие ,и предизвиквате ненужни никому спорове !
Какво си доказал!? Или може би говориш за оня клип с амперметъра!? Та то в него освен една мятаща се стрелка друго няма, :-D нито се вижда изпробвания апарат нито пък крайния резултат т.е. заваръчния шев -така че с тоя клип абсолютно нищо на доказваш!
Моите клипове са правени по обекти и в реално работещи условия,и всеки може да чуе и види работа и звука на апаратите а и крайния резултат- заваръчния шев!Така че всеки може да си извади извод и да прецени дали заблуждавам някого .
При положение че се получават перфектни шевове аз не мога да разбера как така твърдиш че работа на апарата е незадоволителна или може би за теб "бялото е черно"!
И за да бъдем по конструктивни в споровете си, хайде да ми кажеш какво незадоволително виждаш например в работата на тоя апарат!?
Или пък какво незадоволително виждаш в работата на тоя :

За които твоя солташак измисли глупавото обвинение че електрода не бил базичен а рутилов !Ами я се вгледай по добре при запалването -което е типично за базичините електроди, или може би сега ще измислите че и това съм изимитирал !?Ами какво ще кажеш за работата с неръждаемия електрод -или може би и той не е неръждаем.....!? :-D :?:
Или пък какво незадоволително виждаш в работата на тоя :

Изобщо всички апарати с които съм работил и изпробвал се справят изключително добре с работата и заслужават средствата вложени в тях!Апаратите пък с функция аргон са най -доброто от гледна точка на цена -възможности !
pansim написа:
И престани да се правиш на света вода ненапита...ясно е че съзнателно подвеждаш и рекламираш определена продукция...
Аз недоумявам точно ти ли пък си човека които ми отправя подобни обвинения ! :?: А ти не си ли правиш косвена не косвена и всякаква друга реклама на твоята "продукция" и не се ли ти човека плюещ по всички останали прозводители!И не си ли ти човека (и не само ти )които на "лични" постоянно притеснява хората с оферти и реклами ! Ей ,просто ми писнаааааа от ВАС !Не доумявам че може да измисляте всякакви глупости, обвинения и интриги с единствената цел да препечелите някой лев !!! :x :x :x :x :x
gogo7777 - майстор
Би трябвало да е "расова".
Ами знам ли :? За мен е повече от полу....оприличавам я на професионална машина. Мога да помоля колегата да си сменим машините, той да вземе фрониуса, а аз алфата и да добия по-ясна представа за нея.
35000 крони са около 2500 лева.....шланга с ръкохвадката сигурно е около 300-400 лева.....та не лоша цена за професионална машина :?
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
Би трябвало да е "расова".
Ами знам ли :? За мен е повече от полу....оприличавам я на професионална машина. Мога да помоля колегата да си сменим машините, той да вземе фрониуса, а аз алфата и да добия по-ясна представа за нея.
35000 крони са около 2500 лева.....шланга с ръкохвадката сигурно е около 300-400 лева.....та не лоша цена за професионална машина :?


За понятие "лоша" изобщо не споменавам.Но не е в стил "Направи си сам"-за тези пари се купуват 5-6 броя от тук обсъжданите машини,или няколко МИГ-МАГ апарати барабар с екстрите.Т.е.-някак странно е да обсъждаме машина с такава цена тук,поне в тази непрофесионално насочена тема.В същата страница,която си посочил има и машни от по 5000 евра,но.......По-скоро тук е подходящо да говорим за http://www.svarecky-eshop.cz/welding-in ... ountry=ENG -някак по се връзва.
gogo7777 - майстор
Темата не се казва "Всичко по лев", а и форума предразполага към техническа грамотност. Само споделям мнение за конкретен апарат.........има хора, които се интересуват от сериозна техника, с амбиции за работа и сполука. Сърбах я попарата на "тънката сметка" и знам колко тънко ми излезна :x . Ако с това си вадиш хляба и 10000 лева да струва апарата е все тая. Старите хора казват "маймуна у джеб играе".....та така :)
agj - майстор
gogo7777 написа:
Темата не се казва "Всичко по лев", а и форума предразполага към техническа грамотност. Само споделям мнение за конкретен апарат.........има хора, които се интересуват от сериозна техника, с амбиции за работа и сполука.
И къде са тия хора !? :-D Тука аз поне досега не съм засякъл никой да се интересува от сериозна профи ВИГ техника !В най общия случай интересите на хората тук се ограничават в избор на инверторен ЕЛЕКТРОЖЕН в рамките с цени от около 200 до към максимум 500 лева !Така че темата е точно за избор на инверторен електрожен!
А конкретния апарат си е ВИГ машина със съответните екстри и възможности точно за тоя вид заваряване!Марката принципно е чешка но къде се произвежда само чехите вероятно могат да ти кажат и то само ако искат :-D!Разглеждайки сайта с продукция та им се вижда че поне на външен вид има машини които абсолютно си приличат с тези на нашата фирма РЕДКО......! :-D
Иначе машината ALFIN 171 е много добра имам в предвид възможностите и -2 и 4 такта, два тока, импулсен и синргичен режим и т.н. но на всички тия екстри трябва да се знае предназначинието и приложението им!
Един от модераторите имаше идея да се обособят отделни теми за професионална и хоби техника в които да си беседваме за всичко свързано с отделните видове машини ..но дори да има такива отделни теми аз дълбоко се съмнявам че мир няма да има и пак ще се караме като цигани на пазар !!!
gogo7777 - майстор
Няма да се караме бе :-D споко :cool:
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
Темата не се казва "Всичко по лев", а и форума предразполага към техническа грамотност. Само споделям мнение за конкретен апарат.........има хора, които се интересуват от сериозна техника, с амбиции за работа и сполука. Сърбах я попарата на "тънката сметка" и знам колко тънко ми излезна :x . Ако с това си вадиш хляба и 10000 лева да струва апарата е все тая. Старите хора казват "маймуна у джеб играе".....та така :)
Вярно,че темата не е "Всичко по лев",но гледам,че и ти се впечатляваш от машини от "по лев",даже ги хвалиш.Затова не успях да схвана "марковите" ти публикации.Иначе големите марки всички ги знаем,знаем им и цените.Мохабета тук обаче все се върти около въпроса,кой от евтинджосите работи добре и си върши нормално работата.
gogo7777 - майстор
Вярно,че темата не е "Всичко по лев",но гледам,че и ти се впечатляваш от машини от "по лев",даже ги хвалиш.Затова не успях да схвана "марковите" ти публикации
:shock: #-o
pansim - майстор
agj написа:
И не си ли ти човека (и не само ти )които на "лични" постоянно притеснява хората с оферти и реклами

Ха...явно като ти свършат аргументите, минаваш на лични нападки. Много ниско падаш "колега"
Обикновена клевета! Не ти прави чест! [-X
И още - тук в този форум ти преча аз и Драгозов. В офрооуд форума пък ти пречи и фирма ДЕЛ. Всички ти пречат и всички оплюваш. Само Хасковските изпълнения са по, по, най за теб.

Нека всеки който е получил НЕПОИСКАНА информация на ЛС от мен да се оплаче.
Ако има такъв и се е почувствал притеснен - моля нека пише тук.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: