Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Тани - модератор
Соф, Косис и к'ъвто там беше още, това че се правя че не знам кой си, е защото вярвам, че хората могат да се променят към добро, ако им се даде втори шанс. Моля те не си пропилявай четвъртия или който ти е там по ред!

Ще помоля и останалите участници, да се опитат да се въздържат от личностни нападки и категорични поляризирани мнения. Истината рядко е на единия полюс, а по правило е някъде по средата. Когато става въпрос за техника, обикновено твърденията лесно се доказват чрез тестове и опити, които са лесно повтаряеми и от двете страни на спорещите. Имам идеи, които имат потенциал да намалят напрежението и в същото време, да помогнат и на производителите да си предсгавят по добре продукцията с всичките и предимства, а от друга страна потребителите ще си изяснят очакванията и по-лесно ще направят избора си. От взаимното плюене тук никой не печели. В крайна сметка има голяма вероятност да се получи като в поговорката:
ДВАМА СЕ КАРАТ ТРЕТИ ПЕЧЕЛИ
fore - майстор
Да те питам agj всичките машини от клиповете ли са с тази IGBT технология ?

Знам че си Пекан и ми е интересно твоето мнение на човек работил с всякакви апарати.
Коя технология е по добра според теб IGBT или класическият по обемист Мосфет ?
Тани - модератор
Вече ти бе отговаряно на този въпрос на другите ти никове! Моля те, недей си прави експерименти с търпението и толерантността ми!
gogo7777 - майстор
agj
......не показвай тия клипове, че са трагични /особено първия/.

До сега винаги съм се въздържал от визия, ама ето ти заварка с качествен апарат, която съм правил хилядократно и ежедневно преди години...........имам и други снимки, ама тия ти стигат.....
Прикачен файл:
weis vatech 12.jpg
weis vatech 12.jpg (57.44 KиБ) Видяна 1620 пъти
Прикачен файл:
weis vatech 34.jpg
weis vatech 34.jpg (57.86 KиБ) Видяна 1620 пъти
Откровенно заявявам, че с китайската чикия от твоите клипове, нямаше да покрия норматива, ако изобщо ми позволят да го пусна в тяхната мрежа :lol:
Предполагам знаеш, че при добрия аргончик 70 процента от заварката става от позицията, другите 30 идват от апарата...
agj - майстор
fore написа:
Да те питам agj Да те питам agj всичките машини от клиповете ли са с тази IGBT технология ?

Знам че си Пекан и ми е интересно твоето мнение на човек работил с всякакви апарати.
Коя технология е по добра според теб IGBT или класическият по обемист Мосфет ?
Всяка от тези технологии има предимства и недостатъци но не съм аз човека който ще прави разбор и сравнение между тях!За мен е важно машината която ще купуваш или вече притежаваш да оправдае средствата вложени в нея и да върши работата за която е предвидена.А показаните в по горните клипове машини напълно заслужават вложените в тях средства !
" Пекан" съм и то прекалено много :-D !Особено в тоя форум съм горял в какви ле не спорове и разправии.... само лъжец не бяха ме наричали до сега ,но ето че и това е факт.Макар че никога и никого в нищо не съм излъгал, давал съм и ще продължавам да давам обективни и и доколкото ми е възможно компетентни мнения.Но за съжаление обаче има хора гонещи определени комерсиални цели, самоизтъкващи се като специалисти , които не само се опитват но успяват да заблуждават аудиторията с невярна и неточна информация!
kuger - майстор
Що се ядете, бе хора? Всеки е свободен да избира каквото му харесва!
Според мен ИГВТ е по-нова технология.
agj - майстор
gogo7777 написа:
agj
......не показвай тия клипове, че са трагични /особено първия/.

До сега винаги съм се въздържал от визия, ама ето ти заварка с качествен апарат, която съм правил хилядократно и ежедневно преди години...........имам и други снимки, ама тия ти стигат.....
Прикачен файл:
weis vatech 12.jpg
Прикачен файл:
weis vatech 34.jpg
Откровенно заявявам, че с китайската чикия от твоите клипове, нямаше да покрия норматива, ако изобщо ми позволят да го пусна в тяхната мрежа :lol:
Предполагам знаеш, че при добрия аргончик 70 процента от заварката става от позицията, другите 30 идват от апарата...
=D>Хабави снимки !!! Обаче ,аз как мога да бъда сигурен че заварките от тия снимки са правени точно пък от теб! :lol: В Нета има снимки всякакви... и всеки може да ги представи за свои и да се представи за най великия майстор!Освен това като знам какви глупости беше изписал в споровете ни (пък и продължаваш да пишеш) ,още повече се съмнявам в твоите практически способности....!
Последна промяна от agj на ср юли 09, 2014 2:09 am, променено общо 1 път.
agj - майстор
kuger написа:
Що се ядете, бе хора?.
За няколко китайски заваръчни апарата! :lol:
dragozow - майстор
kuger написа:
Що се ядете, бе хора? Всеки е свободен да избира каквото му харесва!
Според мен ИГВТ е по-нова технология.
По-нова е, но има значение как е изпълнен апарата. Може да е много скапан и с двете технологии и много хубав с двете. Аз вече имам случаи хора да търсят непременно IGBT, защото било нова технология, за някоя вратичка да си правели..
gogo7777 - майстор
.....Обаче ,аз как мога да бъда сигурен че заварките от тия снимки са правени точно пък от теб! В Нета има снимки всякакви...
Така е спор няма........ама и нямам намерение да ти го доказвам. Снимките не съм правил аз, имам ги от Маркус Бердердорф /за него може и да намериш нещо в нета/. Много харесаха как заварявам и това ми отвори врати, за които даже не мечтаех /държаха да ме обучават в техния институт, от което се възползвах макар и за кратко/.........така, че спри да се съмняваш в знанията ми, това което тук се преподава е по-различно, там се следват технологиите и бумагите барабар с каталозите търпят ъпдейт.
За твое успокоение, сега съм далеч от онази форма. В момента съм в чужбина и се чудя как ръката не ме слуша вече :-D . Заваряваме неръж при нисък контрол с фрониуси и някакви непознати за мен апарати /май са чешки/, ама това не ми е оправдание :x

Относно обвинението ти, че имам користни цели са безпочвени.........Съвсем открито заявявам, че ЛОБИРАМ за апаратите на колегата Пансим.........видях, пробвах и казах. Не виждам нищо нередно да подкрепя един истински БЪЛГАРСКИ майстор, който върши чудеса с двете си ръце и упоритост.

За тези дето още си задават Шекспировият въпрос............едно е да хвърлиш 200 лева, съвсем друго е да инвестираш 400..........кой как го разбира ми е все тая.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: