• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
reingar-x - специалист
Снимките на апарата са в компютъра ми и не знам от там как се качват.
agj - майстор
reingar-x написа:
Снимките на апарата са в компютъра ми и не знам от там как се качват.
Качване на снимки - нагледно -> viewtopic.php?f=15&t=5265&hilit=%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5
reingar-x - специалист
Да видя дали ще успея.
Прикачен файл:
Изображение002.jpg
Изображение002.jpg (101.65 KиБ) Видяна 5380 пъти
agj - майстор
reingar-x написа:
Да видя дали ще успея.
Прикачен файл:
Изображение002.jpg
Може би си вече собственик на тази техника ,ако е така , сподели с нас -цена, параметри ,и впечатления!
reingar-x - специалист
Не съм колега но се надявам до зимата да стана поне на РЕДЗ апарата снимките са от колега от друг форум,който беше много доволен от апарата с който се заварява и алуминий без проблем благодарение на функцията селф контрол която си е патент на фирмата.Говорих с трима собственици на такива машини и всички се изказаха с голямо задоволство от апарата само,че аз ще го купувам на модули защото нямам толкова пари.
agj - майстор
reingar-x написа:
Не съм колега но се надявам до зимата да стана поне на РЕДЗ апарата снимките са от колега от друг форум,който беше много доволен от апарата с който се заварява и алуминий без проблем благодарение на функцията селф контрол която си е патент на фирмата.Говорих с трима собственици на такива машини и всички се изказаха с голямо задоволство от апарата само,че аз ще го купувам на модули защото нямам толкова пари.
Въпроса не е само до пари , парите ще се спестят или вземат на заем за да си купиш подобна машина но въпроса е в приложението и – за какво и как ще я използваш!

Аз от доста дълги години се занимавам със заваряване професионално, но честно казано не бих вложил толкова пари за машина с която ще си върша работа няколко пъти в годината а що се отнася до алуминия там нещата пък са още по сложни ,едно че мноогоо рядко ще се наложи заваряване на алуминий ,а пък да не говорим че този тип заваряване( МАГ ) е доста специфичен и ограничен и като приложение и като вид и дебелина на материала!
Явно има нужда от една статия за избор на заваръчна мишина за домашни нужди!
dragozow - майстор
Домашния потребител рядко ползва нещо повече от електродъгово заваряване. Обикновено хората си купуват "да има". Реално който има къща, гараж и т.н. има нужда от заваръчна машина.
agj - майстор
dragozow написа:
Домашния потребител рядко ползва нещо повече от електродъгово заваряване. Обикновено хората си купуват "да има". Реално който има къща, гараж и т.н. има нужда от заваръчна машина.
Електродъгово заваряване е доста общо понятие !
А то като понятие включва няколко метода между който са РЕДЗ ,ВИГ и МИГ-МАГ.Сигурно имаш в предвид че най ползвания метод е РЕДЗ (Ръчно Електродъгово Заваряване) - и може би е и най подходящия за домашни нужди още повече с вече напълно достъпните като цена инверторни машини с които възможностите за заваряване на различни метали са разширени.
dragozow - майстор
Да, точно РЕДЗ с нормален електрод, какъвто има във всяка железария имам предвид. Повечето ползват такова нещо у дома за винкели, огради, врати, асми и т.н. другите методи на заваряване искат повече пари за техника, някакъв газ, специални електроди, добавъчен материал, тел или нещо друго. Машините за РЕДЗ са достъпни, преди са били трансформаторни, днес са инверторни, утре кой знае. На мой приятел баща му преди 25 години правеше електрожени по 40 кила и не можеше да се отърве от мераклии.
reingar-x - специалист
Да изясня нещата,първо машината си я вземам е така да имам защото когато ми потрябва не искам да се моля,и да се обяснявам за какво що и така другото което е че ако стане нещо на взета от мен машина ще я купувам нова.Друго за сега съм се спрял на само апарат за РЕДЗ защото както казахте по горе на обикновения потребител това му е достатъчно,другото за какво за сега съм се спрял на Дел заради гаранцията и след гаранционния сервиз реално погледнато те първа ще се уча да заварявам и ако го изгоря поне ще знам,че който го е правил той ще го и поправя.И последно заради възможностите за ъпгрейд,бях хвърлил око и на тези ARC 200 които продават в аргомаркет цената и отзивите са добри но до като дойде време за купуване има време.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: