• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Всичко може да заваряваш с тях. Алуминия е малко труден. Миналата седмица продадох един апарат специално за това, човека си донесе една счупена джанта и пред мен я направи като нова.
pansim - майстор
Здравейте!
Пред дилема съм български инвертор на Вики-б, или китайски френски...
Има ли някой работил с българските на Вики-б? И доколко са български, а не китайски сглобени /надписани/ в България?
Любител съм, и не смятам да използувам повече от 4мм електрод.
Един въпрос към г-н Драгозов - може ли във вашия магазин да се пробват на място различни видове инвертори с цел избор не само като марка а и като качество на заварка. Имате ли в наличност серията Стандарт и Хоби на Вики-б, защото се колебая между двата модела.

ПП Искам и фотосоларна маска - коя ще ми препоръчате като за любител-заварчик?
skrijo - специалист
pansim написа:
Здравейте!
Пред дилема съм български инвертор на Вики-б, или китайски френски...
Българския е перфектен .Видях един майстор , който заварява
постоянно с такъв .

Кажете променливотоковия електрожен с какви точно електроди работи :?:
sek.1 - специалист
skrijo написа:

Кажете променливотоковия електрожен с какви точно електроди работи :?:
Само с рутилови.
dragozow - майстор
Здрасти имам на Вики, имам и Gys. От вариантите до 1000 лв френските са по-добри, можеш да пробваш при мен. Само си носи материали. Имам поне 25 налични различни инвертора. Маски също, най-много се купува тая с регулирането:
http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=859
Подобна китайска е около 140 лв.
Другата седмица чакам от Франция нови модели соларни маски, има изрисувани с огньове за маниаци. Излишно е да казвам че цените за съфорумците не са тия, само ми се обади и ще си доволен.
ZEDYCUS - майстор
Колеги, има развитие по моя Кинзо(Накензо) :-D .Работих точно 5 минути и сработи защитата.Оказа се, че са изгоряли изправителни диоди.Майсторът от фирма Редко ми обеща да сложи качествени от елжен Кемпи и още нещо ще сменя, но точно кое не разбрах.Ремонта ще ми струва 120 лева.Та всички колеги които ми казваха да не го взимам се оказаха прави.До тук ще ми ми излезе 250 лева общо. :)
Но се надявам вече да става за нещо.Аз си знам, че евтиното излиза скъпо и за пореден път се убедих.Но за нещо което ще ползвам много рядко не ми се даваха 500 лева.Като го взема утре , ще го тествам пак и ще напиша как се държи след ремонта.Поздрави. :-D
pansim - майстор
ЦЦЦ.....само 5 мин :?
Дано се оправи.
Аз смятам да заложа на сигурното. Ще се разходя до "аргомаркет"
и се надявам да си спестя подобни неприятни случки,
поне първите 5 мин. :lol:
ZEDYCUS - майстор
Май и аз съм се запътил натам ,но в по добри времена ще е. Утре ще се разбере със сигурност. :-D
dragozow - майстор
Ми казвахме ти ама както и да е. Аз понеже съм виждал всякакви подобни случаи в голяма степен знаех какво ще стане. Дано в Редко да го оправят така че да не се налага повече. Ако са само диодите е по-добрия вариант. На много подобни машини им изпушва блока, той пък е залят с едно като смола и се хвърля. От днес имам три нови модела соларни маски за маниаци:

http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=1026
http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=1027
http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=1028

Та ако някой иска някаква машина може да я пробва при мен как работи. Имам и бутилка за ВИГ, вентили, горелки и т.н. Може да си донесете и материал който искате да заварявате, ако е някакво желязо и аз ще намеря. Цените на които пазаруват съфорумците винаги са по-добри от тия на етикетите. Не купувайте каквито и да е неизвестни марки машини от магазини като Метро, Практикер и т.н. В много случаи ще дадете много малко пари повече и ще сте доволни. Тук има колеги които продават всякакви марки машини, някои от тях познавам лично. Ако се чудите за някаква машина питайте.
sek.1 - специалист
Заболяа ме пръстите да пиша по темите да бягата като дявол от тамян от тия промоционални китайчета ама не четете и ако го прочетете не слушате. Още из работата ми се търкалят няколко кутии от такива електрожени донесени от някой мой прецакал се познат за ремонт само че не става особено когато намотките не са медни а алуминиеви електрожена работи колкото е решил господ но не повече от десетина електрода :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: