• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Илиян Илиев™ написа:
Отвори линка и ще видиш.

На външен вид определено няма нищо общо с показаното от теб.

За вътрешностите не знам.
Линка е към сайта на Телвин ,но нищо конкретно не си посочил като модел!
Според мен освен по с по високата цена с нищо друго апаратите на Телвин от този клас не превъзхождат споменатия по горе Райдер!
kossis - специалист
angel_ov написа:
Те това става ли за нещо?
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... nhell.html

В момента е на промоция в практикер на 199лв.
На Енхел имам пистолет за горещ въздух, но друго не бих взел, за отговорна техника предпочитам Спарки, Хускварна, Партнер, стария Елтос - наследствен разбирасе, за среден клас техника Райдера перка.

Не съм голям разбирач на инверторите, ама в инвертора има мощни трансистори дето са скъпички, и други такива. Та се си мисля, че за 400 лева не е сигурно тоя Райдер дали ще работи добре-времето ще го покаже. За 200 някакси не ми е сериозно и тия параметри при мах 80А - 15% ако не се лъжа незнам какво може да се заварява с това.
Те и Българските трансформаторни са по 380 лева.
Последна промяна от kossis на нед авг 07, 2011 1:04 am, променено общо 1 път.
Илиян Илиев™ - майстор
Както вече споменах, не разбирам много от електрожени. Просто заварвам от време на време и те така.

Не посочих модел, защото на сайта им е отбелязан като 145 в пластмасов куфар, а на този който ползваме пише 144. Явно е по-стар модел.

Мисълта ми беше, че като за любител е повече от добре. Лек и безотказен.

Всъщност днес успях да го прегрея 3 пъти, но теглих по няколко електрода почти без прекъсване, демек с много малки паузи.

Възможно е и да са едно към едно от вътре с райдера. Не мога да кажа нищо по въпроса.
kossis - специалист
Колко пара е тая машина ? Телвин 145 нали.
Илиян Илиев™ - майстор
Не съм сигурен за цената, но мога да проверя.

Ако не се лъжа е малко над 200 евро, но може и да греша.
agj - майстор
kossis написа:
angel_ov написа:
Те това става ли за нещо?
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... nhell.html
Не съм голям разбирач на инверторите, ама в инвертора има мощни трансистори дето са скъпички, и други такива. Та се си мисля, че за 400 лева не е сигурно тоя Райдер дали ще работи добре-времето ще го покаже. За 200 някакси не ми е сериозно и тия параметри при мах 80А - 15% ако не се лъжа незнам какво може да се заварява с това.
Те и Българските трансформаторни са по 380 лева.
Това 80А - 15% е може би за Енхел-а !? Ето ти цитат от статията за Райдера :
По фабрични данни при максимална сила на заваръчния ток (200 A) апаратът RD-IW15 може да работи в режим 60%, което ще рече, че в рамките на 10 min работен цикъл може да се заварява в продължение на 6 min, докато останалите 4 min са необходими за охлаждането му. При заваряване със сила на тока 155 A режимът на работа е 100%, т.е. може да се работи без прекъсване за охлаждане на апарата. Това са показатели, съпоставими със сходни по мощност многократно по-скъпи модели на водещи производители на професионална заваръчна техника.
Ако това е вярно ,апаратчето ще е доста добро !
kossis - специалист
Е за Енхела де.

Райдера аз ще го тествам.

Този Телвин 145 е 125А мах нали ? Може и да си заслужава, щото е на цената на 200А Райдер, ако е по надежден и тнт. Ако те кефи вземай
agj - майстор
Илиян Илиев™ написа:
Не съм сигурен за цената, но мога да проверя.

Ако не се лъжа е малко над 200 евро, но може и да греша.
Това означава че двата апарата са на почти еднаква цената НО италианския Телвин е 130Ам а китайския Райдер е 200Ам а натоварването на максимална мощност-60% за двата апарата!

Според тези параметри аз не бих избрал Телвин-а дори и да е италиански -в което пък дълбоко се съмнявам ,най вероятно е Made in China !
Transporterr - специалист
Илиян Илиев™ написа:
Всъщност днес успях да го прегрея 3 пъти, но теглих по няколко електрода почти без прекъсване, демек с много малки паузи.

.
ами то само тези дето са по 300 кила издържат на непрекъснато заваряване да го ева. с всички други е необходимо да се прави 1 или две паузи на всеки електрод :)
agj - майстор
Transporterr написа:
Илиян Илиев™ написа:
Всъщност днес успях да го прегрея 3 пъти, но теглих по няколко електрода почти без прекъсване, демек с много малки паузи.

.
ами то само тези дето са по 300 кила издържат на непрекъснато заваряване да го ева. с всички други е необходимо да се прави 1 или две паузи на всеки електрод :)
Това пък от къде го измисли !? :-D И кои са тия всички други ?
Всяка машина си има ПВ -именно този показател определя продължителността на непрекъснатата работа.
Ето прочети малко по този въпрос- http://www.welder4.ru/FAQ.php ; http://en.wikipedia.org/wiki/Duty_cycle ; http://www.welding.com/welding_terms.asp - за да не се изказваш друг път неподготвен!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: