• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
joro39 - специалист
колеги някой ползва ми някой от моделите на редко примерно ASTRA 160 DC HF .
agj - майстор
joro39 написа:
колеги някой ползва ми някой от моделите на редко примерно ASTRA 160 DC HF .
Машините от серията Astra са китайски с логото на Редко, из Нета има още няколко марки с същия външен вид и функции!Отзиви за работата и издръжливостта на тези машини няма, понеже се говори че са предимно за домашно ползване т.е. има съмнения в качествата им но докато някой не е работил с тях и не изкаже впечатления на нищо не може да се вярва защото пък има и добри китайски заваръчни апарати.
dragozow - майстор
sian написа:
Тези дни видях този 200А китец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.
А на бас че даже и на 4 мм ще изключи максимум на третия електрод? Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
sian - специалист
dragozow написа:
sian написа:
Тези дни видях този 200А китец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.
А на бас че даже и на 4 мм ще изключи максимум на третия електрод? Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
Отиди го виж, и помоли да го пробваш.
pansim - майстор
dragozow написа:
Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
Напълно подкрепям това мнение!
По руските сайтове се натъкнах на тест на инвертор /китайски естествено/ със заявен ток 280А!!!
При теста се установява, че тока е 180А, и времето за работа смятано по 10мин. цикъл е не 85% както е записано а едва 35%.
Да не говорим, че като се наложи ремонт обикновено е почти безмислен. Изгарят здраво и излиза скъпо и трудно въстановяването.
Толкова за ефтините инвертори.
agj - майстор
pansim написа:
dragozow написа:
Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
Напълно подкрепям това мнение!
По руските сайтове се натъкнах на тест на инвертор /китайски естествено/ със заявен ток 280А!!!
При теста се установява, че тока е 180А, и времето за работа смятано по 10мин. цикъл е не 85% както е записано а едва 35%.
Да не говорим, че като се наложи ремонт обикновено е почти безмислен. Изгарят здраво и излиза скъпо и трудно въстановяването.
Толкова за ефтините инвертори.
Ми дай да го видим и ние този тест!?
pansim - майстор
http://weld.in.ua

Избор на полупрофесионален инвертор е темата. Има и видео, където се вижда и чува, че 280А са мит.
agj - майстор
pansim написа:
http://weld.in.ua

Избор на полупрофесионален инвертор е темата. Има и видео, където се вижда и чува, че 280А са мит.
Нямах време да изчета целия форум !Но поне клиповете прегледах. Ако става въпрос за тези клипове !?http://www.youtube.com/watch?v=__i_yaRI ... er&list=UL
Аз не бих казал че това е тест ,по скоро проба на заваръчен апарат от пълни аматьори,как само изчукват шлаката, [-( та дори четирите клипа не могат да съберат 10мин заварка а според това което разбрах (защото говорят доста лош руски) изгориха само 7 електрода и то на различни видове ампераж ,не измерваха нито ампеража нито напрежението нито пък успяха да натоварят апарата максимално!Та как тогава разбраха че ПВ-то не е 85% а 35%.!Освен това в края на клипа снимащия каза че е доволен!
Не казвам за апрата нито че е добър нито лош защото няма как това да се разбере!
Обаче нещо ми направи впечатление розетката за трифазния ток беше свободна това значи че апарата и монофазен а много ми интересно как монофазен апарат вади 280Ампера.Аз поне европейски такъв не съм виждал!
Но ако на мен ми предложат да си купя монофазен апарат на 280Ам. бих силно се усъмнил в качествата му !
Не трябва обаче от този клип да се изваждат генерални изводи и да се поставят под един знак всички китайски инвертори -защото има и добри такива !
dragozow - майстор
pansim написа:
dragozow написа:
Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
Напълно подкрепям това мнение!
По руските сайтове се натъкнах на тест на инвертор /китайски естествено/ със заявен ток 280А!!!
При теста се установява, че тока е 180А, и времето за работа смятано по 10мин. цикъл е не 85% както е записано а едва 35%.
Да не говорим, че като се наложи ремонт обикновено е почти безмислен. Изгарят здраво и излиза скъпо и трудно въстановяването.
Толкова за ефтините инвертори.
Естествено че параметрите са силно завишени. Една 280А инверторна машина с добро ПВ струва поне 2000 лв. Китайския струва една трета от тая цена. Хубаво и евтино са несъвместими понятия.
NovobranecGT - напреднал
sian написа:
dragozow написа:
sian написа:
Тези дни видях този 200А китец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.
А на бас че даже и на 4 мм ще изключи максимум на третия електрод? Наскоро говорих с един китайски производител, опитваше се да ме убеди че на 200А не мога да горя повече от 3.25 :)
Проблема не е толкова че е китайски, а това че параметрите са силно завишени и няма как човек да знае къде е истината.
Отиди го виж, и помоли да го пробваш.
Няма ли да се намери някой, който да отиде да го пробва в интерес на общото благо. Тук в Русе едва ли някой ще позволи такова нещо [-X Мисля, че ще са достатъчни няколко електрода по 4мм, за да се разбере дали го бива. Лошото е, ако изгори, да не ти го върнат отремонтиран с препоръка да не го ползваш с по-големи електроди от 3.25мм :-D. В представителството им в София няма ли шоурум или нещо такова, където да се пробват продуктите, както при колегата dragozow :?:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: