• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
esso - помощник
Така е но в днешно време човек няма време за да направи такива тестове. Съмнявам се някой продавач да каже заповядай пробвай 2 електрожена и си избери.
Точно затова събирам мнения и вземам решение.

Колко електрода 3.2 може да заваря един след друг тази машинка?
Четох различни мнения за по слаби модели от 5-6 без да изключи до 3 и изключва защитата.
idunno - специалист
Във всеки уважаващ себе си магазин за такава техника, ще те оставят да пробваш.Ти как мислиш си купуват електожен професионалистите-като пробват.Хората коли за тест драйв имат камо ли някакъв електроженНо ако ще го караш само с четене по форуми,защото за това има време, няма да стане.Нали бяха само десет електрода, та дори 3,25, всеки електрожен ще се справи.Но ако те гони мисълта- "това евтинкото, да не се прекарам с него", тогава форумите не помагат- трябва да се пробва и толкова.
agj - майстор
esso написа:
Колеги след около час четене и поява на болки в главата имам следната питанка.
Трябва ми електрожен за непрофесионална употреба за 10 електрода месечно (базични и рутилови).
Да е евтина.

След дълго четене се обърках толкова много, че не мога да разбера в крайна сметка Вики -Б стават ли за любителско ползване или не?
Харесах си на Вики Б MMA200 СЕРИЯ / YELLOW.
Вики Б е се произвежда в с.Енина !Ето това са машините на Вики Б
Изображение
А вероятно това което си харесал - MMA200 СЕРИЯ / YELLOW - Е на хасковската фирма VIKI.Машините са китайски :
Изображение
Изображение

http://viki-mashini.com/index.php/elektrojeni
Буквално преди няколко часа ,тествах MMA 200L / YELLOW, работи безупречно ,като с базични така и с неръждаеми електроди.Имам клипове, как работи електрожена.Предполагам ще е интересно да ги видите но все още са ми в компютъра ...!
Последна промяна от agj на пон мар 03, 2014 5:37 pm, променено общо 1 път.
esso - помощник
agj написа:
esso написа:
Колеги след около час четене и поява на болки в главата имам следната питанка.
Трябва ми електрожен за непрофесионална употреба за 10 електрода месечно (базични и рутилови).
Да е евтина.

След дълго четене се обърках толкова много, че не мога да разбера в крайна сметка Вики -Б стават ли за любителско ползване или не?
Харесах си на Вики Б MMA200 СЕРИЯ / YELLOW.
Вики Б е се произвежда в с.Енина !Ето това са машините на Вики Б
Изображение
А вероятно това което си харесал - MMA200 СЕРИЯ / YELLOW - Е на хасковската фирма VIKI.Машините са китайски :
Изображение
http://viki-mashini.com/index.php/elektrojeni
Буквално преди няколко часа ,тествах MMA 200L / YELLOW, работи безупречно ,като с базични така и с неръждаеми електроди.Имам клипове, как работи електрожена.Предполагам ще е интересно да ги видите но все още са ми в компютъра ...!

За тези има ли сервиз и гаранция?
idunno - специалист
Току що погледнах цените на ВИКИ Б :-D :-D :-D, разбирам защо не са популярни, 720 лева зa такъв електрожен е малко пресилено.Има много по евтини и по-добри варианти за домашна употреба. :-D :-D :-D почти съм сигурен, че и 300 лв. може да се намери добър електрожен за домашни цели.
agj - майстор
esso написа:

За тези има ли сервиз и гаранция?
Да има!
Един приятел ходи чак до Хасково за да разгледа и тества машинките!Пробвал е там на място и двата модела MMA 200 / YELLOW , повече му харесал MMA 200 L и го купил.Електрожена има гаранционна карта,фирмата има и собствен сервиз .
Днес преди обяд и аз позаварявах малко с тоя китаец и както казах вече -работи идеално.Изгорих два електрода 2.5мм базични ,защото 3.25мм нямахме.С наличните 2.5мм работи на 82Ам.перфектно.Имах налични 3.25мм неръждаеми оптималния ампераж с тях беше 111Ам. т.е. наполовина от мощността на машината.Не съм имал за цел да горя няколко електрода един след друг за да задействам защитата,но тя няма и как да бъде задействана понеже това е почти половината от мощността .
esso - помощник
Значи това е моят електрожен :-D
agj - майстор
esso написа:
Значи това е моят електрожен :-D
Ето един от клиповете! Пробата е с НОРД 2.5мм.
https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc
Ето и малко снимки от резултатите от пробите :
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от agj на вт мар 04, 2014 9:37 pm, променено общо 2 пъти.
koveslav - майстор
esso написа:
Значи това е моят електрожен :-D
Колега,аз ползвам електрожен на Вики-Б 130A четвърти месец,и вече съм на около двадесет и отгоре килограма електроди,от най-различен вид.Моето електроженче ми е втора машина наистина,но понеже е много компактно не ми излиза от ръцете.Докато разпъна кабелите на големия електрожен,аз вече съм свършил работа с Вики-то.Машинката е супер,но за същите,та и за по-малко пари за домашни нужди,бих ползвал посочения китаец,защото ако не го претоварваш,а ти няма и да можеш,на практика ще покрие всички твои нужди.Имат цена със гаранция и цена без гаранция доколкото съм чувал,просто гаранцията си я плащаш.Взимай с гаранция,малка е разликата и давай газ!Може би и аз ще взема като трета машина китаец,най-вече заради ВИГ-заваряването!
migatronic - напреднал
Колега аз мога да ти предложа на ЕLEKTRO Maschinen 140 А,казахами че е немско с две години гаранция цената му беше 400 лв.Купих го миналата година лятото за домашни нужди работи без грешка много е добро.
Прикачен файл:
DSC_0237.jpg
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: