• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
dragozow написа:
Не съм имал проблем до сега. Производителя така е решил.
Ето и част от описанието на 2в1 Вики-б. Да ме прощава автора на снимката, че я използувам без негово знание.
Как ще почистим със сгъстен въздух без да отворим апарата? Въпроса е риторичен.

Прикачен файл

Viki-b.JPG
dragozow - майстор
При малките инверторни електрожени има доста добра вентилация. Отзад е големия отвор за вентилатора, а отпред са отворите за засмукване на въздух. По време на работа като си сложиш ръката пред машината се усеща че дърпа много въздух. На много машини не разрешават да се отварят докато тече гаранционния срок. Според мен това е нож с две остриета. Има ли перка има и прах.
Ronin - специалист
Като питах вики Б дали мога да я отворя за продухване ,ми казаха няма проблем....И аз имам една машина от германеца от другия форум плазмен резак 50А и е много добра !
kossis - специалист
sian написа:
Тези дни видях този 200А китаец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.
Всъщност китаеца е КЕНДЕ. Откъде знам - купих един и го отворих, при по внимателен оглед видях, че и кабелите и пусковия ключ е Кенде.
Схемата е реализирана с обемен монтаж, тоест подлежи на сервизиране дори и на ниво подмяна елементи.
Изправителя е с 6 електролитни кондензатора на 400в. Фарадите бяха с големи стойности - 470 мф .
Платките са добре запоени машинно.
Инверторният блок е с 24 мощни ключови мосфет транзистора, трансформаторите са 3 броя монтирани между огромните радиатори- тунелен тип - по 12 транзистора на единия и другия радиатор, принудително охлаждани от вентилатор. Вадете си сами изводите за изработката.
Продава се без шуко само със клеми . Захранващият кабел е 3х2.5 с много дебела гумена изолация - по дебел е от кабела на климатика ми.
Общо взаето не е Райдер, но то неможе една фирма да прави абсолютно всичко и дава на други да и правят частите. Моето мнение е, че за тия пари машината е ок.
Пробвах го с рутилови електроди на Хюндай 6013 -3.6мм при 120-130А палиги ок. С базични 7018- 2.6мм - залепват ми, и към 200 А започна да заварява- но иска поддържане на много къса искра. Да подчертая , че аз не мога да заварявам , уча се сега. 7018 пише DC(+) , ама аз ще ги пробвам на (-) на село, щото правих проба само във входа на блока ми.
Недостатъците според мене са:
Няма система против залепване на електрода, базичните ги пали трудно, уж имал за лесно палене.
Металният корпус е здрав, но ако се опре масата или електрода до него в работен режим - ич не е добре.
Иначе мисля, че има система за стабилна дъга - но това е инвертор все пак.
Мисля, че същата схема се среща в инверторите на агромаркет STAHLWERK уж китайски за немският пазар по 600 кинта за 200А, а то на предната страница е сниман един такъв, кажи речи като "Райдера-Кенде".
agj - майстор
kossis написа:
sian написа:
Тези дни видях този 200А китаец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.
Всъщност китаеца е КЕНДЕ. Откъде знам - купих един и го отворих, при по внимателен оглед видях, че и кабелите и пусковия ключ е Кенде.
Схемата е реализирана с обемен монтаж, тоест подлежи на сервизиране дори и на ниво подмяна елементи.
Изправителя е с 6 електролитни кондензатора на 400в. Фарадите бяха с големи стойности - 470 мф .
Платките са добре запоени машинно.
Инверторният блок е с 24 мощни ключови мосфет транзистора, трансформаторите са 3 броя монтирани между огромните радиатори- тунелен тип - по 12 транзистора на единия и другия радиатор, принудително охлаждани от вентилатор. Вадете си сами изводите за изработката.
Продава се без шуко само със клеми . Захранващият кабел е 3х2.5 с много дебела гумена изолация - по дебел е от кабела на климатика ми.
Общо взаето не е Райдер, но то неможе една фирма да прави абсолютно всичко и дава на други да и правят частите. Моето мнение е, че за тия пари машината е ок.
Пробвах го с рутилови електроди на Хюндай 6013 -3.6мм при 120-130А палиги ок. С базични 7018- 2.6мм - залепват ми, и към 200 А започна да заварява- но иска поддържане на много къса искра. Да подчертая , че аз не мога да заварявам , уча се сега. 7018 пише DC(+) , ама аз ще ги пробвам на (-) на село, щото правих проба само във входа на блока ми.
Недостатъците според мене са:
Няма система против залепване на електрода, базичните ги пали трудно, уж имал за лесно палене.
Металният корпус е здрав, но ако се опре масата или електрода до него в работен режим - ич не е добре.
Иначе мисля, че има система за стабилна дъга - но това е инвертор все пак.
Мисля, че същата схема се среща в инверторите на агромаркет STAHLWERK уж китайски за немският пазар по 600 кинта за 200А, а то на предната страница е сниман един такъв, кажи речи като "Райдера-Кенде".
Ако става въпрос за този инвертор http://napravisam.net/?p=11057 и ако се вземе под внимание написаното, Инверторния заваръчен апарат RD-IW15 си има :HOT START - функция за лесно запалване на електрода и ARC FORCE -функция за стабилизиране на дъгата ,не е отбелязано обаче да има Antistick -точно това е функцията против залепване на електрода ....но си мисля че статията е писана от човек който не е много в час с материята,има доста неточности в описанието ... Искам само да кажа че дори да се работи и с най марковите инверторни машини притежаващи всички възможни функции-базичните електроди пак си лепнат така че това не е до машина а до умения !!!
П.П. По принцип Базичните електроди работят на DC(+) а рутиловите на DC(-) но при наличност на опаковка от даден вид електроди -не е лошо да се погледне и там какво пише!
kossis - специалист
Бате това не е статия, а моя личен опит, да става въпрос за същия инвертор.
Имам хоби да си купувам техника, наследствен ген от баща ми.
Прав си не ги разбирам много заваръчните техники и затова ми лепне базичния, но усетих, че найстина за да гори му требе близка дъга.
Казаха ми, че ако се науча да заварявам с базични, рутиловите да ги забравя.
Колкото до електродите 6013 на Хюндай са DC(+ -)тоест двуполярни, а базичните (+), това не ми пречи да пробвам на (-) базичния.
Като цяло мога да кажа за Райдер инструментите, щото имам 5-6 различни машинки, че работят и то добре.
Аз съм написал, че е недостатък щото я няма тази функция против залепването и явно тия базичните са тегави.
А като си начертах блокова схема на всеки един инвертор - ми то всеки добре направен инвертор би трябвало да има лесно палене и стабилна дъга при работа, а и да не се влияе от колебанията на мрежовото напрежение. Защо така мисля еми имаме идеално филтриране и изправяне на тока още на входа и после пак го инвертираме, повишаваме и пак го изправяме - кажи речи голема магия става.
В наследство от баща ми имам една кра кра 175А е мисля, така и не се научих да работя с тоя меден кютук
Какво ми прави впечатление, когато превключвах амперите на кютука, 25А автоматичен бушон избиваше и при заваряване също - сменяхме го със стопяме и работата тръгваше, ей голем кютук е тва.
При пробата ми оня ден с райдера 25А автоматичен въобще не го пипнах на таблото, а въртях на 200А и залепвах базичния много докато го накарам да гори.
А иначе при колко ампера требе да гори тоя 2.6мм базичен ? Тоест като рутилов на 2.6мм или при по голями ампери.
dragozow - майстор
Не би трябвало да е Kende, защото техните инвертори са със залети платки и бяха доста зле. Виж електрожените им са железни ама никой не купува вече електрожен. Колкото до немските-китайски инвертори съм поръчал директно от завода производител в Китай след като взех няколко от немеца за проба. Платил съм ги преди два месеца и вече са произведени, ще товарят до 5-6 дни. Това означава че в началото на октомври със сигурност ще се продават тук с гаранция и сервиз. Естествено цената ще бъде по-ниска от сегашната при нас, но от Германия отстъпката я прибира немеца. Поръчал съм ARC 140, ARC 200 и ARC 400. Машините са идентични като качество, окомплектовка, кабели и т.н. Само надписа, инструкцията и гаранционната карта са различни. Имам още и от "немските", немеца в момента няма от тях. Неговите ще дойдат в началото на септември.
При пробата ми оня ден с райдера 25А автоматичен въобще не го пипнах на таблото, а въртях на 200А и залепвах базичния много докато го накарам да гори.
Консумацията на повечето инвертори е много по-малка от Кракрата. В работата многократно сме включвали за проба на генератор и Кракрата дърпа страшно много ток.
kossis - специалист
Е аз вярвам на очите си - пише на платките, на пусковия ключ 25А, и на захранващия кабел. А на работните кабели верно 16А твърдички - Trade mark Kende - това всеки може да се убеди, кабелите са отвън в комплекта . Платките са с обемен монтаж - както съм ги описал по горе, от заваряване може да не отбирам много, но от електроника поназнаивам нещо.
Пак китайците започнаха да се крадат взаимно, работата хептен се оплеска.
Кенде вижда, че не им е добра концепцията за инверторните машини и щип от другите инвертори и за капак Райдер си поръчва некоя и друга схема за да присъства на пазара и той с такава техника. Това стана като сапунен сериал.
angel_ov - специалист
Те това става ли за нещо?
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... nhell.html

В момента е на промоция в практикер на 199лв.
dragozow - майстор
angel_ov написа:
Те това става ли за нещо?
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... nhell.html

В момента е на промоция в практикер на 199лв.
Не, ще те е яд после.

Иначе Kende е фирма само за заваръчна техника и е нормално като има проблем да го оправят.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: