Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Avas_co написа:

На Пансим,АИГ и на Драгозов това им е работат и не си го крият, а на теб добре ли ти плащат за рекламната кампания на хасковлии и кога ще си го признаеш?
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Колега ,ти наистина ли сериозно питаш !!!?
Е ми добре признавам си -плашат ми по 5 бона месечно!Искаш ли да уредя и теб !!?
dragozow - майстор
Аз никой не насилвам да купува от мен, особено ако има изискване да е много евтино. В спорове не участвам и ги смятам за излишни. На пазара има толкова машини че за всеки влак си има пътници.
БайТанас - специалист
Пак разбунихме духвете не се караите бе хора нека всеки си каже мнението ако има такова . В спора се ражда истината но не и в кавгите и нападките.
Здравейте!
имам проблем с един инверторен електрожен СТАНДАРТ 160.Подарък ми е от дядоми ,но има следния проблем:
на съвсем случаен принцип му се задейства защитата от прегряване(дори и на празен ход).схемата е изпълнена с четири IGBT, един силов трансформатор, изходящ дросел и четири изправителни диода преди изхода.
Да ви опиша симптомите:
когато не е сработила защитата всичко е на ред заваря си електроженчето и на празен ход на изхода има 80 волта, но когато се задейства няма напрежение на изхода и не заваря.защитата се задейства много хаотично.вентилаторите работят постоянно и с много високи постянни обороти.като цяло не загрява електрожена.като му правих замервания на празен ход(работеше поне 20 минути) беше се затоплил силовия траф.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея за решаването на моя проблем моля да сподели.
Благодаря ви!
pansim - майстор
А ти убеден ли си че е термозащитата. Това че светва нещо в червено не винаги означава термозащита :idea:
Естествено е да се започне от най-елементарното - термодатчика.

Лично мнение - дай инвертора на човек който е в час с тези неща.
Може при мен или който друг си избереш, но задължително човек занимаващ се именно с такава техника, а не кварталния телевизионен техник.
Ще си спестиш нерви и евентуално пари, ако стане някой сакатлък докато пипаш наслуки вътре.
Успех!
dragozow - майстор
anton4o89 написа:
Здравейте!
имам проблем с един инверторен електрожен СТАНДАРТ 160.Подарък ми е от дядоми ,но има следния проблем:
на съвсем случаен принцип му се задейства защитата от прегряване(дори и на празен ход).схемата е изпълнена с четири IGBT, един силов трансформатор, изходящ дросел и четири изправителни диода преди изхода.
Да ви опиша симптомите:
когато не е сработила защитата всичко е на ред заваря си електроженчето и на празен ход на изхода има 80 волта, но когато се задейства няма напрежение на изхода и не заваря.защитата се задейства много хаотично.вентилаторите работят постоянно и с много високи постянни обороти.като цяло не загрява електрожена.като му правих замервания на празен ход(работеше поне 20 минути) беше се затоплил силовия траф.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея за решаването на моя проблем моля да сподели.
Благодаря ви!
От къде си?
pansim - майстор
БайТанас написа:
Пак разбунихме духвете не се караите бе хора нека всеки си каже мнението ако има такова . В спора се ражда истината но не и в кавгите и нападките.
БайТанас - лекото палене на електрода както вече казах не зависи изцяло от високото напрежение на празен ход. При ръждиви железа - да има някакъв ефект, но принципно не се заваряват така. Всеки уважаващ себе си заварчик би зачистил с флекса за секунди мястото на заварката.
Лекото палене зависи и от скороста на нарастване на тока при докосване на електрода.
pansim - майстор
agj написа:

Отдавана чакам да напишеш нещо по интересно от това да плюеш...... но явно плюенето е по лесно .....!
Ето нещо интересно - инверторите които аз изработвам, работят значително по-добре от масовите евтинджоси по пазарите! Това е признат факт от много хора!
Защо смяташ, че съм задължен да разкрия някои неща от "кухнята"???? [-X [-X [-X
ежкобежко - напреднал
pansim написа:
БайТанас написа:
Пак разбунихме духвете не се караите бе хора нека всеки си каже мнението ако има такова . В спора се ражда истината но не и в кавгите и нападките.
БайТанас - лекото палене на електрода както вече казах не зависи изцяло от високото напрежение на празен ход. При ръждиви железа - да има някакъв ефект, но принципно не се заваряват така. Всеки уважаващ себе си заварчик би зачистил с флекса за секунди мястото на заварката.
Лекото палене зависи и от сккороста на нарастване на тока при докосване на електрода.
Здравейте ,нов съм във форума, интересувам се от заваряване и за всичко около него!Не знам дали Бай Танас успя да разбере нещо от дадените отговори,но аз не можах да разбера почти нищо!Отговора за ръждивите железа ми напомня заключението че:жената е полубременна!Ако Пансим не може да сподели толкова голямата тайна ,то няма ли друг специалист който да даде добър от говор на питането на Бай Танас?!
koveslav - майстор
Правилни въпроси задават колегите относно напрежението.Много ще се объркат обаче ако прочетат цялата тема.По-рано в темата се твърдеще,че ако ти е ниско напрежението на празен ход нямаш никакви шансове да работиш с така да ги наречем трудните за палене електроди-базичните,или по нашенски стоманените.Изведнъж сега пък същите спецове твърдят,че нямало значение,щото друго е важно.
Аз пък от практиката си съм научил,че напрежението на празен ход винаги и при всички ситуации има пряко отношение към лекотата на запалване на електрода.След запалването колко добра характеристика ще има съответната машина си е друга бира.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: