• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
Хоби или не, но за мен инвертор който не се справя добре с базичен електрод, няма смисъл да се купува. Все пак в къщи, от както имам инвертор на практика съм забравил що е то Вежен и подобни на него.
Просто който веднъж свикне да работи с добра машина и базичен електрод, друго не иска и да чуе.
А дали 300-400лв са много за що годе читава машина - не съм съгласен.
Не забравяй, че каквото си платил - това си получил. И това важи не само за качеството на заваряване, но и за надеждноста на машината, както и наличие или липса на реална гаранция, не по-малко от две години. А това е важно, повярвай ми. Мисля, да не продължавам вече...дал съм достатъчно информация...който иска - ще разбере.
Успех на всички.
:partyman:
Sharkolia - специалист
koveslav написа:
Явно без да искаме,неправилно преплитаме мнения за професионални и хоби машини.Все си мисля,че темите за тези две групи техника трябва да са различни.Няма как някаква джаджа за ширпотреба за 200лв да се конкурира с такава от 1600,та и от 2000лв.Ако ставаше-тежко им на скъпите марки.Но пък ако искаш просто да си завариш нещата вкъщи,без да получаваш ломбаго,ишиаз и т.н. от тежкия стар електрожен,тогава какво правим...Тогава и 300лв са си цена....Струва ми се,че има смисъл от още една тема само за хоби електрожени,за да не се дразнят професионалистите.
Бъди сигурен ,че ще се намесят и там про-тата
koveslav - майстор
Напълно се отдалечаваме от реалността на битовите и хоби нужди...
pansim - майстор
Вземи и направи вертикален шев с базичен електрод, с различни машини и ще разбереш.
gogo7777 - майстор
Бъди сигурен ,че ще се намесят и там про-тата
Няма, споко. Ще се мешаме само там където от нищо не разбираме.
koveslav - майстор
pansim написа:
Вземи и направи вертикален шев с базичен електрод, с различни машини и ще разбереш.
Довода ти е железен и разговора е ползотворен.Но не вертикалния шев е силата на непрофесионалния електрожен,неотговорния вертикален шев се изпълнява перфектно и с други,освен базични електроди.В целия бит на нашенеца,освен за пантите на нещо отваряемо,може да се каже,че вертикален шев не се налага въобще.Или поне аз не се сещам.И само не се дразни,че продължавам-разговора тръгна от това,че благодарение на експериментите ти,колега открихме евтин електрожен с гарантирани 150 ампера.Това си е попадение.Аз ще съм ти благодарен ако можеш да покажеш данните на повече машини в ниската ценова категория-явно доста модели минават през теб.
Sharkolia - специалист
gogo7777 написа:
Бъди сигурен ,че ще се намесят и там про-тата
Няма, споко. Ще се мешаме само там където от нищо не разбираме.
Така като ти попрочетох предишните мнения май ти се случва често
pansim - майстор
Явно темата се изчерпа и си повтаряме едни и същи неща.

Ще си позволя само да сравня евтиния китайски инвертор с нискокачествена имитация на сирене :)
Всеки знае, че не струва, ама се купува заради ниската цена. Други качества НЯМА!
НО, сирене и хляб се купуват всеки ден, а инвертор веднъж за години...


Не съм убеден, че във времето такъв тип инвертор ще излезне по-евтин...да не говорим за късите и калпави кабели, нискокачествените ръкохватка и щипка "маса", лошата работа с базични електроди, явното несъответсвие между написан и реален ток, ниска надеждност и липса на адекватна гаранция...всичко това съм го писал нееднократно.
Не ми се губи повече време за предъвкване на вече написани десетки пъти неща.
Успех на всички.
:partyman:
komstiza - специалист
Аз си взех инверторен електрожен от колегата pansim.Електроженчето е пробвано от мен/любител/ и от професионален заварчик.Хареса ни и на двамата.Сега се надявам и да работи дълго време без нужда от ремонт. :)
koveslav - майстор
Честито! Аз пък във вторник бях в завода в с.Енина,където е произведен моя апарат.Отидох с молба да ми добавят функцията тиг-аргоново заваряване на електрожена.Видях в действителност как се произвеждат заваръчни апарати от различни видове и класове.Не само,че ми обслужиха апарата хората-почистиха го,защото доста работа отхвърли вече,добавиха ми желаната функция,а и ми казаха че "това са дреболии" и не пожелаха да ми вземат дори и един лев за услугата.Аз пък за благодарност им направих оборот за консумативи и оборудване в магазина в Казанлък и вече два дни тренирам аргоново заваряване под вещото ръководство на специалист от форума.Машинката работи идеално.Мога да кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ,на сериозните хора на които попаднах.След някоя и друга поръчка ще скачам вече на още една машина,за да разширим дейността си.Пак ще заложа на тях!
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: