Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
hakama - специалист
Имам една алум. рамка за велосипед (RAM HT2) , която е с доста наранена боя, (мокро боядисване). Мисля да я дам на прахово боядисване, но за целта трябва да махна старата боя , с шкурка или някакъв препарат?!

По-лесния начин е да я дам на песъкоструйка...

Можете ли да ми кажете ( в София) къде има и колко ще ми вземат горе-долу. За праховото боядисване също, засега съм се спрял на Пласто.
plo4kata - специалист
един мои познат има достъп до песакоструйка,но съм убеден,че рамата ти ще стане на паяжина,(поне така стана една кола от желязо),а после трябва да се китва и няма да се получи електростатичният ефект на праховото боядисване .що се отнася до праховото боядисване изобщо не ти го препоръчвам за колело,ще ти се изтрие боята за кратко време.съвет-довери се на автобояджия,мога да те уредя,към люлин се намира.
trix - специалист
здрасти hakama,
вземи си Removal на леко и спазвай инструкциите на етикета,ако остане боя по ъглите при заварките я махни със шкурка.

Това с бояджията е добра идея
hakama - специалист
Точно сегашната боя е "мокра" т.е. "автобояджийска"... и се маха от най-лекия удар.

Там където правят прахово боядисване после има опция за лакиране (пак с печене) и тогава вече става работата.

Значи песъкоструйката отпада...
reza4ka - специалист
Преди време шкурих една прахово боядисана рамка на колело.Играх си няколко дни...май праховото е по-подходящо от обикновенното боядисване.Става много здраво покритие.
За свалянето на боята може да пробваш с ацетон.Напояваш едно парцалче и го слагаш върху боята.Изчакваш малко,забърсваш и преместваш парцала на друго място.Парцала трябва да е напоен добре .
Johny - майстор
Боя се сваля със "смивка". Има една гръцка - спрей и е много добра. Бях го писал някъде. Виж тук
Това с ацетона може и да стане, но той е силно летлив и 1 литър няма да ти стигне.
reza4ka - специалист
С ацетон съм свалял алкидна боя-става.За другите бои не съм сигурен.
Spokoiniq - майстор
Обади ми се на 0886834444 да те пратя за всичко, тия смешници дето говорят без да са видели процеса мога да им кажа да заповядат да видят ламариненото шаси на моя мотопед Веспа, който изцяло реставрирах.Песъкоструя е в Дружба, праховото на 3-4 места мога да те пратя, ядове няма да имаш.Освен това и галванично може да обработиш(поцинковка) рамката ако е стомана, вечна става.Тръбна рамка да й направиш нещо с песъкоструй, алооо, левациии!Не давайте акъл при липса на такъв!Писна ми!

П.П. ако искаш да видиш още от процеса- http://spokoiniq.snimka.bg/motorcycles/ ... 8.17595948

Прикачен файл

Image0202.jpg
Image0202.jpg (116.38 KиБ) Видяна 11314 пъти

Прикачен файл

Image0199.jpg
Image0199.jpg (127.34 KиБ) Видяна 11314 пъти
inspo - майстор
Spokoiniq написа:
.....................
Spokoiniq, ако се беше вгедал по добре в първото мнение, щеше да разбереш, че рамата е алуминиева. Така че може и да не и въздейства много благоприятно пескоструйката. За праховото съм съгласен, че е много добро решение.
Spokoiniq - майстор
Знаеш ли ти колко алуминиеви детайла съм изпесъкоструил бе, пич?Освен джантите на трите коли(алуминиеви) капаци, детайли, всичко съм правил по метода, не спори, ако нямаш опит!

П.П. Не искам да спамя на явтора темата повече, в албума в снимка.бг има спирачни лостове преди/след, джанти преди/след, багажник преди/след, всичко алуминий.Освен това има една далавера от праховото- върху прахово и лак (задължително полиестерни, не епоксидно-полиестерни, те са за закрити приложения) може да се пренанесе пак прахово и пак лак, без да се подготвя старата или да се сваля.Ако рамката беше с оригинална прахова боя нямаше да се налага да я пипа дори.Но понеже има много специалисти и всезнайковци, свалят праховата, пръскат алкидна, с лоши или без подготовки и засират пейзажа като в случая.Капака на ремъка на Веспата е идеален пример за такава лайнарщина, само че италианска.

Прикачен файл

sled prahovo i lak.jpg
sled prahovo i lak.jpg (94.03 KиБ) Видяна 11296 пъти

Прикачен файл

sled zavarka i pesukostrui.jpg
sled zavarka i pesukostrui.jpg (81.03 KиБ) Видяна 11296 пъти

Прикачен файл

predi zavarka.jpg
predi zavarka.jpg (82.16 KиБ) Видяна 11296 пъти

Тема "Прахово боядисване, песъкоструйка, сваляне на боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: